Postaw na Grunge z marką New Look

27.11.2013 15:04

Po folkowej Baboushce i minimalistycznej New Model Army marka New Look przedstawiła kolejną linię jesiennej kolekcji. Grunge, bo o niej mowa, to powrót do szalonych lat 90. kiedy moda była nieograniczoną zabawą oraz swobodą łączenia wzorów, kolorów i materiałów.

 

 

Nowa linia marki New Look to kontrast pomiędzy ostrymi, rockowymi elementami, a dziewczęcą lekkością i luzem. Grunge jest kombinacją odważnych zdobień, wyraźnych nadruków i ciężkich materiałów. Skórzane ołówkowe spódnice, rajstopy kabaretki i podniszczone kurtki motocyklowe kontrastują z kobiecymi sukienkami i koszulami w kratę.

 

 

Kurtki-parki wykończone sztucznym futerkiem, grube swetry oraz T-shirty z nadrukami nadają kolekcji nieco odważny, aczkolwiek casualowy charakter. Kompozycję idealnie dopełniają skórzane rękawiczki bez palców i plecione wełniane czapki. W biżuterii nieustannie prym wiedzie złoto, które występuje w postaci ciężkich bransolet oraz kolczyków.

 

 

Stonowaną paletę kolorystyczną, zdominowaną przez charakterystyczne dla stylu grunge czerń, czerwień, granat i khaki, podkreślają przeplatające się ze sobą motywy kraty i kwiatów. Kluczowe detale takie, jak ćwieki, łańcuchy czy przetarcia dodają kolekcji nieco drapieżności i pomagają uchwycić prawdziwego ducha grunge'u lat 90.

 

 

 

 

 

 

New Look