Puma i BWGH - kolekcja inspirowana twórczością artysty Ethan'a Cooka

28.01.2015 14:43

Nowa kolekcja Puma z linii Select na wiosnę/lato 2015 zaprojektowana zostałą przez projektantów z Brooklyn We Go Hard, a inspirowana jest twórczością artysty Ethana Cooka.

 

 

W nadchodzącym wiosenno-letnim sezonie zobaczymy długo wyczekiwane efekty wyjątkowej kolaboracji Pumy z paryską streetwear'ową marką BWGH (Brooklyn We Go Hard). Ich współpraca zaowocowała niepowtarzalną fuzją intensywnych kolorów z oryginalnymi tkaninami obuwia, odzieży i akcesoriów. Największym hitem kolekcji jest kultowy model butów do biegania – Puma R698, który projektanci Pumy oraz BWGH zinterpretowali na nowo dla fanów klasycznych sneakersów w sezonie wiosna-lato 2015.

 

 

Założyciele marki BWGH David Obadia i Nelson Hassan to pionierzy w definiowaniu streetwear'owych trendów. Od najmłodszych lat interesują się miejską kulturą, z której inspiracje przenoszą na swoje projekty. Paryski duet od początku istnienia marki współpracuje z Pumą, czerpiąc wzorce z jej sportowego charakteru.

 

 

Łącząca ze sobą modę i sport wiosenno-letnia kolekcja to przemyślane projekty w nowoczesnym, wyrafinowanym stylu charakterystycznym dla BWGH. Odnajdziemy w niej inspiracje pracami nowojorskiego artysty Ethana Cooka znanego ze geometrycznych wzorów w typowych dla jego twórczości barwach - od jasnoszarego, poprzez turkus aż do ciemnego granatu. Ta paleta kolorów znajduje odzwierciedlenie w całej kolekcji, nadając ubraniom urbanistycznego charakteru.

 

 

Kontynuując wspólne działania kolaboracja Puma x BWGH w tym sezonie zaskoczy kolekcją o prostych fasonach, w nietypowym zestawieniu najlepszych tkanin tj. nubuku, skóry czy jerseyu.

 

 

Wybrane modele butów z kolekcji PUMA i BWGH są dostępne w sprzedaży w Polsce od 15 stycznia 2015. Dystrybucją zajmują się Worldbox (Warszawa i Gdańsk), Runcolors (Warszawa i Poznań), Eleven (Kielce) oraz sklep TheAvenue.pl

 

 

Puma jest jedną z wiodących marek sportowych na świecie, zajmującą się projektowaniem, rozwijaniem, sprzedawaniem i promocją obuwia, odzieży i akcesoria sportowych. Od ponad 65 lat, Puma stworzyła bogatą historię projektów i produktów dla najszybszych zawodników na świecie.

 

PumaxBWGH - model R698 cena 549 PLN

PumaxBWGH - model XT2 cena 589 PLN

 

Puma oferuje wydajność i produkty sportowe inspirowane stylem życia, w kategoriach takich jak: piłka nożna, bieganie, fitness, golf i sporty samochodowe. Stale angażuje się w ekscytującą współpracę z renomowanymi firmami projektowymi, takimi jak Alexander McQueen i Mihara Yasuhiro - przenosząc innowacyjne projekty i energiczny design do świata sportu.

 

PumaxBWGH - model XS850 cena 589 PLN

PumaxBWGH - model XS850 cena 589 PLN

 

Grupa odzieżowa Puma skupia w swoim portfolio marki takie jak: Puma, Cobra Golf, Tretorn, Dobotex oraz Brandon, dystrybuując swoje produkty do ponad 120 krajów, zatrudniając ponad 10000 pracowników na całym świecie. Siedziba grupy odzieżowej Puma mieści się w Herzogenaurach w Niemczech.

 

 

 

 

 

Puma
549 do 589 PLN