Tally Weijl - sexi czy sexi? Oto jest pytanie!

25.08.2011 12:48

Sexi czy sexi? Oto jest pytanie! Tej jesieni zuchwała dziewczyna Tally Weijl dokonuje przeglądu szkolnych lektur. W zabawny sposób parafrazuje Makbeta, tworząc swoje nowe modowe motto. Szekspir to jednak duch przeszłości. Tally Weijl to duch dzisiejszego stylu!

 

 

Zanurzona w undergroundowym duchu lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku dziewczyna Tally Weijl odnajduje inspiracje w kreatywnym świecie Andy'ego Warhola. "Born Famous" to jej hasło przewodnie noszone dumnie na T-shircie zestawionym z nieprzyzwoicie krótką mini spódniczką, które w najnowszej kolekcji marki występują w ugrzecznionej, szkolnej wersji. Dominuje szkocka krata, klasyczne plisy i ciężkie wełniane tkaniny.

 

 

Motyw zmysłowej uczennicy przewija się przez całą kolekcję, pełną grzecznych lecz dopasowanych koszul i wełnianych kardiganów dopełniających szkolny mundurek, w charakterystycznym dla dziewczyny Tally Weijl, zawadiackim stylu. Pikanterii dodają złota biżuteria. Razem z leopardzimi printami i skórzanymi wstawkami, łączonymi z pasiastymi swetrami i niebotycznie wysokimi obcasami, są doskonałym ucieleśnieniem hasła "Sexi czy sexi?", dalece odbiegając od naszych wyobrażeń szkolnej prymuski.

 

 

Kiedy dziewczynę Tally Weijl zaczyna nudzić życie wiecznej imprezowiczki i tęskni za ciepłem domowego ogniska, otula się długim, wełnianym pulowerem lub niezwykle kobiecym futrzanym płaszczem z obszernym kołnierzem. Tkaniny są miękkie i ciepłe, a kolory przywodzą na myśl naturalne jesienne barwy ziemi. Na długie, chłodne wieczory wkłada wełniane zakolanówki i kolorowe, ciepłe rajstopy.

 

 

Jej włosy delikatnie plącze wiatr... Bez względu na to czy mamy do czynienia z kuszącą "school girl", zainspirowaną rockandrollowymi latami sześćdziesiątymi, czy też rozmarzoną romantyczką spędzającą wieczory przy kominku z kubkiem ciepłego mleka i lekturą Makbeta, w nadchodzącym sezonie przed dziewczyną Tally Weijl stoi tylko jedno pytanie: sexi czy sexi?


Tekst: Martyna Pańczak

 

 

 

 

 

 

Tally Weijl