Wiosenno-letnia kolekcja Plastikowego

25.02.2011 16:56

Plastikowy - Mateusz Wójcik, rocznik '89. Mieszka, studiuje i pracuje w Łodzi. Pseudonim, pod którym projektuje wziął się z bloga, który prowadził mając kilkanaście lat. Od tego czasu pod tym właśnie nickiem funkcjonuje w sieci.

 

 

Jego projekty to specyficzna forma architektonicznego podejścia do materiałów jako tworzywa. Kolekcje są konsekwencją myślenia o potencjale materiału oraz adaptowania ciała jako części kreacji.

 

 

Plastikowy debiutował w 2008 roku i został nazwany przez Katarzynę Bobule (Dazed & Confused / K Mag) "jednym z ciekawszych debiutów ostatnich lat".

 

 

Prezentuje swoje najnowsze projekty na pokazach m.in. w ramach Fashion Week Poland od jego pierwszej edycji. Jego ubrania brały udział w kilkunastu sesjach zdjęciowych, których efektem były liczne publikacje w kraju i zagranicą.

 

Kolekcja Wiosna-Lato 2011

Wiosna-Lato 2011 jest piątą kolekcją sezonową Plastikowego. Składają się na nią zarówno modele damskie, jak i męskie, jednak przeważa część skierowana do kobiet.

 

 

Kolekcja jest formą refleksji nad współczesnym miastem i ciałem człowieka, które w nim funkcjonuje, jego stosunku do różnorodnej architektury.

 

Kolory, na których się skupia to czernie, szarości i beże. W części męskiej pojawiają się również ultramaryna, róż i granat.

 

Plastikowy Spring-Summer 2011
Lookbook - Women i Men

Photographer:
Mariusz Dreźniak

Stylist:
Mateusz Żurek

Make-up /Hair:
Anna Sokołowska

Models:
Karolina Stankiewicz /moda forte
Piotr Szwaja
Grzegorz Worpus-Budziejewski

 

 

 

 

Plastikowy