Wybierz LONDON LOOK!

26.01.2012 16:31

Jeśli Paryż to stolica haute couture, to Londyn jest niekwestionowaną stolicą street fashion - casualowej nonszalancji w najlepszym, miejskim wydaniu. Ulice stolicy Wielkiej Brytanii stały się wyrocznią w dziedzinie ustalania i kreowania trendów, a blogi brytyjskich fashionistek są kopalnią inspiracji dla całej reszty Europy. Chcesz wiedzieć co jest modne? Przyjrzyjmy się co w tym sezonie "nosi" Londyn!

 

 

Kiedy myślisz Londyn, masz przed oczami punkowe stylizacje pełne skóry i ćwieków, których wielką wielbicielką i propagatorką jest brytyjska projektantka Vivienne Westwood. Kultura alternatywna, która intensywnie się tam rozwija, narzuciła pewne schematy ubierania, widoczne niemal na każdym kroku. Na co dzień proponujemy, by styl rockowy nieco ujarzmić dodając mu odrobiny glamour. Czerń ociepl nieco pastelami, dodaj typowo kobiece dodatki, jak zakolanówki czy satynowe tasiemki. Wybierając skórzane rękawiczki, poszukaj tych, które zdobią delikatne kokardki, a zamiast ramoneski wybierz koronkowy top.

 

Londyn to także ogromne inspiracje stylem vintage. Nieco groteskowe buty, do tego zwierzęce motywy, futrzana kamizelka lub płaszcz "po babci". Najważniejszym elementem jest biżuteria, która nie tylko przyciągnie wzrok swoją oryginalną formą, ale przede wszystkim rozmiarem. Łączyć możesz niemalże wszystko. Na tym polega cała radość Londynu!

 

 

Rzeczą, na którą zawsze musisz być gotowa jest deszcz. Oczywiście nie wystarczy prozaiczny parasol! Przechadzające się Soho czy Camden Town mieszkanki Londynu wiedzą o tym najlepiej. Stylowe kalosze to absolutnie niezbędny element ich szaf! Do tego kolorowa, nieprzemakalna kurtka, zawsze modne leginsy, i jak przystało na mieszkankę Londynu z krwi i kości - designerskie akcesoria. A, że pogoda zmienną jest, niezbędne są też stylowe okulary przeciwsłoneczne, które ochronią nas przed promieniami słońca, od czasu do czasu przebijającymi się przez burzowe chmury!

tekst: Martyna Pańczak

 

 

 

materiały prasowe