Dziewczyna UnU - Agata Marciniak

05.01.2007 13:04

Agata Marciniak - modelka UnU Models. Brała udział w wielu światowych i polskich konkursach piękności. W grudniu będzie reprezentowała Polskę na prestiżowych wyborach Queen of the World 2006. Jest optymistką, marzy o własnej firmie związanej z modelingiem. W wolnej chwili uwielbia tańczyć salsę.

1. UnU Magazyn Jesteś uczestniczką i finalistką wielu pokazów Miss, Twój dorobek w tym zakresie jest imponujący, czy występy na wyborach Miss to karta wstępu do kariery?

Agata Tak, zgadza się. Brałam udział w wielu światowych i polskich konkursach piękności, m.in: Miss Świata Mundialu 2006 - Niemcy, World Bikini Model International 2006 - Malta, Miss European Tourism Beauty 2006 - Sycylia, a w grudniu będę reprezentowała Polskę na prestiżowych wyborach Queen of the World 2006 w Niemczech. Wszystkie wybory, zarówno te, które opisałam jak i te mniejsze, równie ważne dla mnie, dały i dają mi możliwość poznania ciekawych ludzi. Będąc na Mundialu poznałam wiele osób medialnych z Niemiec, co umożliwiło mi nawiązanie intratnych kontraktów zawodowych, efektem było również to, że zaproszono mnie do współprowadzenia Wielkiej Gali Sportowców 2006 w Niemczech. Zatem już ten przykład przemawia za tym, że konkursy piękności pomagają w zrobieniu kariery. Jestem np. gościem programów telewizyjnych, w których wystepuję jako "zawodowa miss". Nie wiedziałam wcześniej, że można mieć taki zawód :-) Zapewniam jednak, że na razie ten "zawód" jest małodochodowy.

2. UnU Magazyn Czy według ciebie uroda jest naważniejszym atutem czy trzeba posiadać jakieś predespozycje, szczególne cechy charakteru, które pomagają zaistnieć w świecie mody?

Agata Absolutnie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Nie ma ludzi idealnych, każdy znajdzie jakiś, nawet ukryty, mankament w swej urodzie, stąd daleka jestem od stwierdzenia, że wygląd to mój podstawowy atut, ważna jest osobowość wyróżniająca się z tłumu. Nie będę wypisywała innych cech charakteru dobrej modelki, bo pod hasłem osobowość rozumie się wszystko co dotyczy wnętrza człowieka. Zaznaczę może, że bez znajomości języków obcych nie miałabym większych szans na liczne podróże i zaistnienie w świecie.

3. UnU Magazyn Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Agata Jestem wielką optymistką, stąd jakikolwiek sukces cieszy mnie i nastawia jak zawsze pozytywnie do świata i ludzi. Moim największym osiągnięciem zawodowym jest zakwalifikowanie się i reprezentowanie Polski w grudniu na prestiżowych światowych wyborach Queen of the World 2006. Cieszy mnie już sam fakt, że tam będę i szczerze powiem, że nie liczę na więcej. Uważam, że już samo uczestnictwo w tej imprezie można nazwać osiągnięciem.

4. UnU Magazyn Czy lubisz podróżować, często zmieniać miejsce?

Agata Lubię zmiany i podróże, nie znoszę stagnacji! O czym może świadczyć fakt, że będąc rodowitą Wielkopolanką, z małego miasta Gostyń, miejsce zamieszkania zmienialam już chyba sześciokrotnie, mieszkałam min. w Monachium. Teraz mieszkam w Łodzi i mam nadzieję, że na stałe. Podróże kształcą, a ja lubię nowe wyzawania.

5. UnU Magazyn Jesteś typem samotnika czy lubisz nocne wypady do klubów, grono znajomych?

Agata Człowiek żyje po to, by czuć, że żyje. Czerpię z mojego życia garściami, mam wielu dobrych znajomych, z którymi mogę zarówno poszaleć w klubie jak i porozmawiać. Nie jestem absolutnie typem samotnika, a ponieważ uwielbiam taniec można mnie spotkać również  w łódzkich klubach.

  

6. UnU Magazyn Czy uważasz, że pięknym kobietom jest łatwiej w życiu?

Agata Niekiedy tak, ale nie jest to regułą. Zauważyłam wspólną cechę, charakteryzującą znaczną część Polek: zawiść i zazdrość (co widać chociażby na forach dyskusyjnych). Będąc za granicą nigdy nie spotkałam się z takim nastawieniem, wręcz przeciwnie Niemki czy Maltanki potrafią podziwiać urodę drugiej kobiety. Zdecydowanie wolę rozmawiać i kontaktować się z mężczyznami niż kobietami.
 
7. UnU Magazyn Masz dyplom germanisty i politologa, jak znajdujesz czas na tyle zajęć?

Agata Moja kochana mama zawsze wpajała mi, że najważniejsza jest nauka a dopiero potem mogę zająć się modelingiem, stąd na piedestale stała zawsze edukacja, a pokazy mody na samym końcu, za co jestem teraz moim rodzicom bardzo wdzięczna. To dzięki nim jestem magistrem od 2 lat, zrobiłam nawet już pierwsze kroki w kierunku doktoratu, ale zajmę sie tym kontynuować będę to najwcześniej za rok.  
 
8. UnU Magazyn Co najchętniej robisz w wolnej chwili?

Agata Szczerze? Ostatnio brak mi wolnej chwili, na codzień jestem lektorem języka niemieckiego, po pracy i w weekendy zajmuję się modelingiem. w przyszłości zastanawiam się  nad otwarciem własnej agencji artystycznej, ale na razie nie chcę o tym mówić, by nie zapeszyć. Jak tylko znajdę wolną godzinkę pędzę na basen, siłownię, kurs salsy, spotykam się ze znajomymi, czytam i... planuję następny dzień. Nie wyobrażam sobie dnia bez mojego magicznego terminarza.

 

9. UnU Magazyn Jak dbasz o swoją figurę, jesteś zwolenniczką diet, czy uprawiania sportów?

Agata Nigdy nic nie robiłam i nie robię dla figury, po prostu taką mam. Jem za trzech, pożeram niezliczone ilości słodyczy i deserów lodowych, o czym wiedzą najlepiej moi znajomi. Wcześniej uprawiałam więcej sportu, m.in. grałam w siatkówkę, prowadziłam aerobik, biegałam, teraz zaczynam ćwiczenia pod okiem trenera w fitness-clubie.

10. UnU Magazyn Co najbardziej cenisz w mężczyznach? 

Agata Zawodowo? U mężczyzn cenię najbardziej zaradność, bezkonfliktowość, bezpośredność. Większość mężczyzn w przeciwieństwie do kobiet jest bardziej konkretna, mężczyźni nie rozwodzą się godzinami nad jednym, niekiedy błahym, tematem, a ja uwielbiam taki sposób działania, bo też taka jestem.

11. UnU Magazyn Z kim i gdzie chciałabyś spędzić swoje wymarzone wakacje?

Agata Gdzie? Wiem, w San Francisco, ale z kim? Jeszcze nie wiem... Napewno z mężczyzną, który "tuła się" gdzieś po świecie i szuka swojej drugiej połówki... pomarańczy :-)
 
12. UnU Magazyn Jaka była najszczęśliwsza chwila w Twoim życiu?

Agata Wiele ich było, ale patrząc z dzisiejszej perspektywy na tamtą nieciekawą przeszłość bez perspektyw, to napewno należy do tych momentów rozstanie z moim byłym chłopakiem:-)

  


13. UnU Magazyn Przy jakiej muzyce najlepiej się relaksujesz?

Agata Muzyka jest najlepszym lekiem, który koi i daje radość. Bez muzyki usycham jak kwiatek bez wody. Kocham i jestem wierną fanką Patricii Kaas oraz Sade.

14. UnU Magazyn Jakie jest Twoje największe marzenie? Chodzi nam nie tylko o sprawy zawodowe?

Agata Zawodowe? Założyć swoją firmę związaną, jak już wcześniej wspomniałam, z modelingiem, bądź też szkołę językową, mam nadzieję, że już niebawem to zrealizuję. Prywatnie? Pragnę szczęścia i zdrówka dla mojej wspaniałej rodziny a, w niedalekiej przyszłości, pragnę założyć własną szczęśliwą rodzinę, a wiem, że to mnie czeka (wierzę w siłę perswazji:-).
 
15. UnU Magazyn Dziekuję bardzo za rozmowę.

Agata Dziękuję również i życzę powodzenia.

Agata jest modelka UnU Models  http://www.unumodels.pl/modelki_agata019.html