Dziewczyna UnU - Aleksandra Sawicka

08.08.2006 12:07

Aleksandra Sawicka - modelka UnU Models, w życiu ceni najbardziej przyjaźń. Modelingu nie traktuje jako pracy, lecz jako przyjemność, a fotografom pozuje głównie w czasie wolnym od zajęć na uniwersytecie.

1. UnU Magazyn Kiedy postanowiłaś zostać modelką, kto pomógł Ci w podjęciu tej decyzji?
 
Aleksandra Tak naprawdę nigdy nie marzyłam o zawodzie modelki, oczywiście interesowałam się modą i całym światkiem modelingu, ale nie sądziłam, że sama mogę spróbować pracy w tym charakterze. Cała zabawa fotomodeling zaczęła się 1,5 roku temu, kiedy to trafiłam na pierwszą w swoim życiu sesję zdjęciową do gdyńskiej grupy A12 TEAM. Pozując do zdjęć w agencji, liczyłam na pracę w charakterze hostessy... ale jak widać stało się inaczej, z czego patrząc z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolona.

2. UnU Magazyn Czy praca modelki, utrudnia czy ułatwia życie, jak godzisz to zajęcie ze studiami?

Aleksandra Godzę to bardzo dobrze, a to głównie dlatego, że nie traktuję modelingu jako pracy, lecz jako hobby, zabawę, przyjemność, sposób spędzania wolnego czasu. Staram się wyjeżdżać na castingi, wtedy kiedy mam luźniejsze dni na studiach oraz w weekendy.
 
3. UnU Magazyn Czy brałaś udział w wielu castingach? Pozowanie fotografom jest dla Ciebie związane ze stresem, czy to przyjemność?

Aleksandra Jak już wcześniej wspomniałam, na castingi jeżdżę w wolnym czasie, więc nie jest ich tak dużo. Pozowanie fotografom to zazwyczaj przyjemność, czasem większa, czasem mniejsza, ale przyjemność:) Wszystko zależy od nastawienia obu stron, od tego czy jest coś robione na szybko, czy jest to sesja komercyjna czy nie, jak wymagający jest fotograf itd. Nie ma dwóch identycznych sesji, dlatego każdą w jakiś sposób miło wspominam.

 

4. UnU Magazyn Czy Twoje marzenia są związane ze światem mody?

Aleksandra Oczywiście miło było by zaistnieć w świecie modelingu, i myślę że każda dziewczyna, która choć trochę zajmuje się tym, gdzieś tam w środku marzy o prawdziwej karierze za granicą. Ja natomiast staram się skupić na studiach, zdobywaniu wiedzy, a  pracę modelki traktuję jako zajęcie dodatkowe.

5. UnU Magazyn Czy uważasz, że zawód modelki jest zawodem trudnym czy łatwym?

Aleksandra Trudno mi to ocenić, gdyż tak naprawdę nie jestem zawodową modelką. Nie chodzę, po wybiegach, nie muszę wstawać o 5 rano i przez cały dzień biegać po różnych castingach. Dla mnie to jest przygoda, robię to co lubię i do tego w wolnym czasie, dlatego nie jest to dla mnie na razie zajęcie męczące.

6. UnU Magazyn Co powiedziałybyś na propozycję sesji zdjęciowej do Playboya?

Aleksandra Moja dyspozycyjność fotograficzna to moda i bielizna, jeśli Playboy zmieniłby konwencję swojej działalności i zaproponował mi sesję w jednej z tych dwóch kategorii, to pewnie bym się zgodziła. Jednak póki co jest to pismo typowo nie w moim stylu i sądzę, że nie szybko dojdzie do współpracy. Nie czuję potrzeby rozbierania się do zdjęć.

7. UnU Magazyn Co najchętniej lubisz robić w wolnej chwili?

Aleksandra Lubię spotykać się ze znajomymi w pubie, kawiarni, kinie, gdziekolwiek gdzie można wspólnie, miło spędzić czas. Poza tym uwielbiam taniec, uczęszczam na różne kursy, ostatnio wypadło na salsę... naprawdę wszystkim polecam! Niesamowita zabawa! :)

8. UnU Magazyn Lubisz dalekie podróże, czy raczej jesteś typem domatorki?

Aleksandra Lubię podróże, lubię nowe miejsca... ale wszystko to na krótko. Najlepiej czuję się w domu, wśród rodziny, znajomych.
 
9. UnU Magazyn Co w życiu stawiasz na pierwszym miejscu?

Aleksandra Zdecydowanie przyjaźń.


10. UnU Magazyn Czy uważasz, że "mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus"?

Aleksandra Hehe, no oczywiście że tak! Nieraz miewam wrażenie, że mężczyzna to "inny gatunek" , inaczej myśli, inaczej rozumie pewne sprawy... dużo można o tym mówić, ale tak jest i nic tego nie zmieni.

  

11. UnU Magazyn Z kim i gdzie pojechałabyś w podróż życia?

Aleksandra Nieważne gdzie, byle z mężczyzną swojego życia.

12. UnU Magazyn Jaki zapach perfum lubisz najbardziej?

Aleksandra Uwielbiam zapachy Issey Miyake

13. UnU Magazyn Jeżeli posiadasz prawo jazdy to jakim samochodem najbardziej chaciałabyś jeździć?

Aleksandra Nie posiadam, a samochody mnie nie interesują. I raczej się to nie zmieni. No chyba, że....;)

14. UnU Magazyn Jakiej słuchasz muzyki? Czy masz jakiegoś ulubionego solistę?

Aleksandra Muzyki słucham różnej, nie mam ulubionego wykonawcy. Chetnie slucham muzyki latino. Ostatnio przerzuciłam się też na muzykę alternatywną. Z polskich wykonawców lubię np. Pati Young, bardzo przyjemna muzyka.

 

15. UnU Magazyn Czy uważasz, że pięknym kobietom jest łatwiej w życiu?

Aleksandra Tak. Łatwiej zdobyć pracę, przyjaciół, wchodzić do większości klubów, gdzie jest selekcja... Jest dużo plusów, ale niektórzy mówią, że pięknym kobietom trudniej zdobyć miłość, bo mężczyźni po prostu boją się takich kobiet. I może faktycznie coś w tym jest......... ;)

16. UnU Magazyn Dziękuję bardzo za rozmowę.

Aleksandra Dziekuję.

Galeria Aleksandry w UnU Models 525

http://www.alexandra.getphoto.net/