Dziewczyna UnU - Ania Tabaka

05.01.2007 12:14

Ania Tabaka - modelka UnU Models. Jej kariera rozpoczęła się od udziału w konkursie na miss liceum, który wygrała. Jako 15-letnia miss miała już za sobą profesjonalną sesję zdjęciową, potem startowała w paru ogólnopolskich konkursach (m.in. Elite Model Look). Gdy otrzymała propozycję rocznego kontraktu od paryskiej agencji IMG, zrezygnowała z niej, ponieważ nie mogła z dnia na dzień wszystkiego zostawić. Swoje życie planuje z dużym wyprzedzeniem.

1. UnU Magazyn Dlaczego zostałaś modelką/fotomodelką? Kto pierwszy zauważył, że masz predyspozycje do wykonywania tego zawodu?

Ania Wydaje mi się, że każda dziewczyna skrywa w sobie marzenie zostania modelką. Podobnie było w moim przypadku. Za namową znajomych stanęłam do konkursu na miss liceum, który udało mi się wygrać. W zasadzie jedyną nagrodą w tym konkursie, oprócz satysfakcji, było zdjęcie zwyciężczyni na pierwszej stronie w lokalnej gazecie. Tam też zostałam dostrzeżona przez fotografa, który zaproponował mi sesje. Na moje szczęście okazał się nie tylko fachowcem, ale i miłą osobą dzięki czemu nie wystraszyłam się (miałam zaledwie 15 lat), wręcz podeszłam do tego zajęcia z optymizmem. W ślad za pierwszym sukcesem wzięłam jeszcze udział jeszcze w paru ogólnopolskich konkursach (m.in. Elite Model Look). Wszystko potoczyło się bardzo szybko.

2. UnU Magazyn Brałaś udział w wielu sesjach zdjęciowych, co ma największy wpływ na dobre zdjęcia - wygląd modelki, umiejętności fotografa, aranżacja, atmosfera na planie?

Ania Wydaje mi się, że każdy z tych elementów jest bardzo istotny. Ciężko powiedzieć, który jest najważniejszy, ale chyba postawiłabym na umiejętności fotografa. Dla pewności, że efekt będzie zadawalający niezbędne jest dobre przygotowanie także ekipy (fryzjerzy, styliści itd.). Sama modelka też musi być wypoczęta i starać się zrozumieć wizje fotografa, a nie na siłę wprowadzać swoje pomysły, trzeba być bardzo elastycznym.

  

3. UnU Magazyn Czy odczuwasz tremę na planie, czy może pozowanie jest dla Ciebie czynnością naturalną?

Ania Całkowite pozbycie się tremy jest chyba niemożliwe. Tym bardziej, że każda sesja to nowe, na swój sposób, doświadczenie, praca z innymi ludźmi, chęć stworzenia czegoś nowego. Pomimo iż nauczyłam się nad tremą panować zawsze mi ona w pewnym stopniu towarzyszy. Oczywiście, że nie jest taka jak w momencie, gdy zaczynałam pracę, ale zawsze jednak jest. Zdobywając doświadczenie nabiera się również pewności siebie co pozwala zmniejszać stres. Trema mnie mobilizuje do doskonalenia siebie, wykonanie stresującej czynności daje większą satysfakcję. Gdyby to zajęcie było pozbawione emocji to stałoby się rutynowe i zwyczajnie nieciekawe.

4. UnU Magazyn Co uważasz za swoje prawdziwe branżowe osiągnięcie?

Ania Propozycje rocznego kontraktu od paryskiej agencji IMG, jednej z najlepszych na świecie. Została mi ona złożona podczas jednego z wyjazdów na pokaz do Paryża. Headhunter tej agencji wypatrzył mnie na pokazie. Przyznam, że bardzo mnie to zaszokowało i odmówiłam, nie byłam w stanie zostawić wszystkiego z dnia na dzień i zacząć nowego życia w innym odległym miejscu.

5. UnU Magazyn Kto lub co jest dla ciebie najważniejsze w życiu?

Ania Najważniejsza jest dla mnie rodzina, ta którą mam teraz, i ta którą w przyszłości założę. Nie wyobrażam sobie życia bez uczucia, w samotności. W związku i w przyjaźni staram się być uczciwa, i móc każdemu z czystym sumieniem spojrzeć w oczy.

6. UnU Magazyn Co myślisz o pieniądzach, uważasz, że należy je gromadzić, szybko wydawać, cieszyć się nimi? Do czego Tobie są najbardziej potrzebne?

Ania Świat jest tak ułożony, że posiadanie pieniędzy jest niezbędne do życia. Nie stawiam sobie za cel zdobycia fortuny, ale jak każdy chciałabym zarabiać tak, aby żyć godnie, w przyszłości być w stanie współutrzymać rodzinę. Tyle ile zarabiam na dzień dzisiejszy wystarcza mi na obecne potrzeby. Pieniądze staram się inwestować w siebie, tj. edukacja, kursy. Uwielbiam także podróże, w każdym roku staram się odwiedzić jakiś ciekawy kraj.

 

7. UnU Magazyn Co najbardziej lubisz robić w wolnej chwili, masz jakieś hobby?

Ania Oprócz pracy w modelingu mam też stałą pracę, plus studia w weekendy, dlatego też mam bardzo mało wolnego czasu. Nie przeszkadza mi to, odpowiada mi aktywny tryb życia. Lubię mieć wszystko zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Dłuższe urlopy staram się spędzać turystycznie, podczas każdego z takich wyjazdów staram się podpatrzyć ciekawostki kulinarne i spróbować swoich sił we własnej kuchni, a dobre kino, szczególnie europejskie, to pewniak na udany wieczór.

8. UnU Magazyn Jesteś typem domatorki, czy lubisz często zmieniać miejsce?

Ania Jak podkreśliłam wcześniej, podróże to nieodzowny element mojego życia. Ma to niestety swoje wady, nie mogę przebywać z rodziną tyle czasu ile bym chciała. Świat bardzo przyspieszył i niestety nie zapowiada się żeby zwolnił.

9. UnU Magazyn Przy jakiej muzyce najlepiej się relaksujesz? Kto jest Twoim ulubionym artystą?

Ania Najlepiej relaksuje się przy muzyce granej na żywo. Koncerty mają w sobie niesamowitą energie. W 2006 roku najmilej wspominam warszawski koncert Depeche Mode i londyński występ Laurent Garniera. W domu przygrywa mi muzyka delikatna, spokojna, np. Faithless, Gothan Project.

10. UnU Magazyn Jakich używasz pefum?

Ania Bardzo długo byłam przywiązana do Tommy Jeans. Ostatnio wybrałam CK Euphoria i na pewno z nim jakiś czas zostanę. Ich wspólną cechą jest ich delikatność i zmysłowość.

 

11. UnU Magazyn Czy lubisz być w centrum zainteresowania mężczyzn? Czy zdaża Ci się, że jesteś rozpoznawana na ulicy?

Ania Charakter mojej stałej pracy jest taki, że mam codziennie bezpośredni kontakt z wieloma osobami, w tym oczywiście z mężczyznami. Miło jest usłyszeć komplement czy też poprowadzić krótką, kulturalną rozmowę. Każda kobieta to lubi. Na nic więcej sobie nie pozwalam. Jestem w stałym związku i nie chce doprowadzać do sytuacji dwuznacznych, chce być uczciwa nie tylko względem siebie i swojego partner, ale także wobec innych.  Zdarzają się niestety także osoby nachalne. Część klientów rozpoznaje mnie jako osobę z reklam, to bardzo miłe.

12. UnU Magazyn Czy przywiązujesz wagę do swojego wyglądu? Stosujesz jakieś diety, ćwiczysz?

Ania Obecny deficyt wolnego czasu nie pozwala mi ćwiczyć regularnie. Jeszcze pare lat temu miałam na to czas. Moja dieta jest bardzo ogólna, nie odmawiam sobie niczego smacznego, ale trzeba w tym zachować umiar. Nie jest tajemnicą jaki wpływ na nasz organizm i nawet psychikę ma to co jemy. Jak najmniej smażonego, a jak najwięcej owoców i warzyw, ryb czyli kuchnia śródziemnomorska. Nawet nie biorę pod uwagę, żeby się głodzić dla smukłej sylwetki. Zdrowa dieta połączona z ruchem daje o wiele lepsze efekty.

13. UnU Magazyn Co chcesz robić w życiu za 5, 15 czy 25 lat? Wybiegasz tak daleko w przyszłość?

Ania Jestem świadoma, że jako modelka będę pracować jeszcze tylko parę lat. Staram się zdobyć wykształcenie, które pozwoli mi znaleźć satysfakcjonującą pracę. Mam nadzieję, że na każdym etapie życia, gdy spojrzę wstecz, nie będę żałować żadnego momentu w swoim życiu.

14. UnU Magazyn Dziękuję bardzo za rozmowę.

Ania Ja również bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Ania jest modelką UnU Models http://unumodels.pl/modelki_ania007.html