Dziewczyna UnU - Bożena Fijałkowska

08.11.2007 13:27

Dziewczyna z miasteczka leżącego między dwoma jeziorami - nic dziwnego, że kocha przyrodę, las i naturę. Mimo, że jest już mamą, w niej samej drzemie dziecko, które czasem lubi wspinać się po drzewach. Fotomodelką została właściwie przypadkiem, a pomogło jej w tym nazwisko... W modelingu najbardziej pociąga ją możliwość kreowania za każdym razem kogoś innego. Lubi czuć się ważna, kiedy wszystkie światła skierowane są właśnie na nią. Za swój największy sukces uważa dobre wychowanie synka.

1. UnU Magazyn Pochodzisz z niewielkiej miejscowości Ryn, jesteś związana bardziej z tym miastem czy z ludźmi?

Bożena Ryn jest przepięknym miasteczkiem położonym miedzy dwoma jeziorami, z drugim co do wielkości zamkiem średniowiecznym i jeszcze wieloma innymi atrakcjami, jednak nie czuję się z nim związana. Jako młoda dziewczyna miałam wiele marzeń, których nie mogłam spełnić tylko dlatego, że wszędzie miałam daleko, a w dodatku rodzice nie mieli zbyt zasobnych portfeli. Takie są realia małych miasteczek. Dlatego czuję związek jedynie z rodziną i przyjaciółmi.

2. UnU Magazyn Kiedy rozpoczęła się Twoja kariera modelki i fotomodelki? Do świata mody trafiłaś przypadkiem, czy było to Twoje marzenie od dzieciństwa?

Bożena Moja przygoda z fotomodelingiem zaczęła się zupełnie przypadkowo, aczkolwiek nie ukrywam, że dawno temu próbowałam sił jako modelka, lecz tak jak wspomniałam wyżej, brak pieniędzy i daleka droga do stolicy sprawiła, że musiałam się pożegnać z marzeniami. Natomiast mniej więcej rok temu wpadłam na pomysł że poszukam przez internet rodziny z Łomży i w ten sposób trafiłam na pewnego pana noszącego moje panieńskie nazwisko. Okazało się, że ów człowiek zajmuje się fotografią no i od słowa do słowa doszło do pierwszej sesji. Sesja ta nie należy do najbardziej udanych, ale tak rozsmakowałam się w modelingu, że postanowiłam szukać dalej. Rozmieściłam swoje zdjęcia po różnych bankach twarzy i kiedy mam możliwość, umawiam się na różne sesje.

3. UnU Magazyn Co najbardziej podoba Ci się w tym zawodzie?

Bożena Uwielbiam czuć się ważna, a pozując przed obiektywem niewątpliwie tak właśnie się czuję. Jestem kimś innym niż w rzeczywistości. Muszę pokazać emocje i przyznam, że sprawia mi to ogromną satysfakcję. Za każdym razem sprawdzam się w tym coraz lepiej.

4. UnU Magazyn Jak myślisz czy potrzebne są jakieś predyspozycje, które pomagają w zrobieniu kariery?

Bożena Myślę, że do tego zajęcia bezdyskusyjnie potrzebne są odpowiednie walory. Nie wystarczy sama uroda, trzeba posiadać umiejętność zagrania wielu "twarzy", co wbrew pozorom nie jest wcale łatwe i trzeba się długo uczyć nim się tę sztukę opanuje.

5. UnU Magazyn Jak przyjełabyś propozycję pozowania do Playboya?

Bożena Trudno mi sobie wyobrazic taką sytuację, bo wiem że takowa nie będzie miała miejsca, ale gdyby jednak… na pewno uznałabym to jako mój sukces życiowy.

6. UnU Magazyn Co najchętniej lubisz robić w wolnej chwili?

Bożena Jeśli mam wolny czas i jest ładna pogoda, zdecydowanie wybieram się na spacer, a nie do żadnych butików, a zwyczajnie do lasu... Uwielbiam takie zajęcia jak np. grzybobranie itp. Wszystko to, co związane jest z lasem przyciąga mnie. Ostatnio zdałam sobie sprawę, że pomimo mojego wieku dużo wciąż jeszcze jest we mnie cech dziecięcych i zdarzają się sytuacje, kiedy np. wspinam się po drzewach. Wiem że to zabawne, ale nie potrafię się powstrzymać. Jeśli jest brzydka pogoda, zajmuję się domem, rysuję, słucham muzyki, czytam też kobiece pisma. Zawsze znajduję sobie zajęcie by nie poddać się marazmowi.

7. UnU Magazyn Sporo czasu spędzasz w Holandii. Lubisz podróże? Z kim chciałabyś wyjechać na wymarzone wakacje?

Bożena Od kilku miesięcy przebywam na terenie Holandii i razem z moim partnerem postanowiliśmy zadomowić się tutaj na dłużej. Piękny kraj o wysokim poziomie życia. Jak każdemu człowiekowi marzą mi się podróże po różnych zakątkach świata. Najczęściej rozmarzam się oglądając programy  National Geographic. Jest tyle pięknych miejsc na świecie, tak różnych... Trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić, dokąd chciałabym się udać. Myślę że za kilka lat wybiorę się z moją rodziną w długą podróż, zwiedzając kolejno ciekawe miejsca, zatrzymując się w każdym z nich na kilka dni. To będzie podróż życia.

8. UnU Magazyn Czy wygląd jest dla Ciebie ważny? W jaki sposób dbasz o swoja sylwetkę? Stosujesz jakąś dietę, ćwiczysz?

Bożena Muszę przyznać, że jeszcze na żadnej diecie nie wytrzymałam dłużej niż dwa dni, ale ciągle próbuję, ostatnio przestałam słodzić kawę. Zdaję sobie sprawę, że muszę zdrowiej się odżywiać, by zachować jak najdłużej zgrabną sylwetkę. Staram się również gimnastykować każdego dnia, odpuszczam sobie tylko wtedy, kiedy brakuje mi czasu. Wygląd jest dla mnie bardzo ważny, im lepiej wyglądam, tym mam lepsze samopoczucie.

9. UnU Magazyn Na kogo możesz w życiu liczyć?

Bożena Zawsze mogę liczyć na mojego partnera oraz siostry.

10. UnU Magazyn Jesteś typem samotnika czy lubisz wychodzić do klubów, przebywać często wśród ludzi?

Bożena Z pewnością nie należę do samotników. Muszę mieć dużo kontaktów z ludźmi, inaczej wpadłabym w depresję... Sporadycznie zdarza się, że umawiam się z koleżanką i idziemy potańczyć. W Holandii dopiero zaczynam poznawać ludzi. Najczęściej są to spotkania, pogaduchy przy kawie.

11. UnU Magazyn Przy jakiej muzyce najlepiej się relaksujesz? Kto jest Twoim ulubionym solistą?

Bożena Uwielbiam słuchać muzyki i jak każdy mam swój typ. Numerem jeden dla mnie jest zespół Nightwish i jego była wokalista Tarja Turunen, która jest moją największą idolką. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie śpiewu operowego, nawet kiedy śpiewa na żywo, moje ciało przeszywa gabarytowy dreszcz. Godny wyróżnienia talent.

12. UnU Magazyn Jakie atuty u mężczyzn są dla Ciebie najważniejsze?

Bożena Podstawowe cechy jakie facet powinien posiadać... pracowitość, opiekuńczość, musi mieć też pomysł na życie i pasję.

13. UnU Magazyn Pamiętasz pierwszy pocałunek, pierwszą randkę?

Bożena Oczywiście, że pamiętam: wakacje, zdałam wtedy do siódmej klasy. Podobał mi się nieziemsko chłopak z Wrocławia. Chodziliśmy, jak to się mówi, "za rączkę", a pierwszy pocałunek "cmok" wydarzył się, kiedy on musiał już jechać spowrotem do domu (ha ha ha). Kontakt szybko się urwał, bo dzieliło nas zbyt wiele kilometrów. 

14. UnU Magazyn Czy czytałaś ostatnio coś ciekawego, co poleciłabyś czytelnikom UnU Magazyn?

Bożena Jako, że jestem zmuszona uczyć się języka niderlandzkiego, moją ostatnią lekturą są bajki w tymże języku. Wstyd przyznać, ale w swoim życiu nie przeczytałam zbyt wielu książek. Może jestem wyjątkiem pod tym względem, ale czytanie nie należy do moich pasji..., chociaż kilka powieści utkwiło mi w pamięci. Między innymi "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, "Proces" Franza Kafki, a także "Milczenie owiec" Thomasa Harrisa. Z innych, mniej wnoszących do życia zapamiętałam powieści autorstwa Jackie Collins.

15. UnU Magazyn Twój nawiększy sukces to... 

Bożena Według mnie, sukces jest bardzo szerokim pojęciem. Uważam, że moim największym sukcesem jest bardzo dobre wychowanie synka. Nie jest to tylko moje wrażenie, biorące się ze spojrzenia na sytuację okiem matki. Wszyscy otaczający nas bliscy ludzie, tak właśnie twierdzą. Jestem z tego bardzo dumna.

16. UnU Magazyn Dziekuję bardzo za rozmowę.

Bożena Dziękuje również, było mi niezwykle miło.

Bożena jest fotomodelką Agencji UnU Models - zobacz profil