Dziewczyna UnU - Ewa Tułacz

14.12.2007 15:53

Urodzona pod szczęśliwą gwiazdą. Los sprzyja jej właściwie od dzieciństwa. Niczego nie przyjmuje jednak za darmo - każdą daną jej szansę wykorzystuje ciężko pracując i zdobywając się na wiele wyrzeczeń. Dużą wagę przykłada do wykształcenia, dlatego zdobycie tytułu magistra inżyniera dało jej niemałą satysfakcję. Mimo młodego wieku twardo stąpa po ziemi - polega przede wszystkim na samej sobie i wie, że ładna buzia to w życiu nie wszystko. Pieniądze wydaje na prezenty, chętnie kupiłaby też Jaguara i pojechała nim w podróż po Włoszech.

1. UnU Magazyn Od dwóch lat zajmujesz się modelingiem. Skąd wziął się pomysł na bycie modelką/fotomodelką, czy ktoś pomógł Ci w podjęciu decyzji?

Ewa Od najmłodszych lat słyszałam od rodziny i znajomych, że jestem bardzo fotogeniczna, że właściwie w obiektywie wyglądam lepiej niż w rzeczywistości, na co często się denerwowałam :). Jednak nigdy na poważnie nie myślałam o fotomodelingu. Od dziecka miałam wiele zainteresowań, priorytetem jednak była dla mnie nauka, dlatego myślenie o tego typu sprawach zeszło na ostatni plan. Dopiero w czasie studiów, kiedy kolega z roku poinformował mnie o konkursie w regionalnej gazecie i namówił do wysłania swojego zdjęcia, pomyślałam, dlaczego nie? Konkurs wygrałam i wtedy posypały się różne propozycje. Tak to się zaczęło…

2. UnU Magazyn Czy Twoje życie to zbieg szczęśliwych przypadków czy ciężka praca?

Ewa Uważam, że jestem urodzona pod szczęśliwą gwiazdą. Wiele wspaniałych epizodów w moim życiu, dotyczących zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego, wydarzyło się przez zupełny przypadek. Los wielokrotnie się do mnie uśmiechał. Ale szczęściu trzeba pomagać, dlatego każda szansa, jaka się przede mną pojawiała, wymagała ode mnie wielu wyrzeczeń, ciężkiej pracy i była dla mnie mocną szkołą charakteru. Wynika to pewnie z tego, że każde zadanie, jakiego się podejmuję, staram się wykonać najlepiej jak potrafię. Zdaję sobie także sprawę z tego, że jeśli się sprawdzę, istnieje szansa na kolejne propozycje.

 

3. UnU Magazyn Czy traktujesz to zajęcie jako tymczasowe czy chcesz związać się ze światem mody na dłużej?

Ewa Fotomodeling to nie praca od 7 do 15, ze stałym miesięcznym wynagrodzeniem, to okres, w którym pojawia się mnóstwo ciekawych propozycji, ale bywa, że są miesiące, kiedy telefon milczy. W tej branży, nawet kiedy jest się "na fali", nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać, dziś w modzie są rude włosy i piegi, jutro brunetki o ostrych rysach twarzy. Nie da się także ukryć, że wiek ma tu dość istotne znaczenie… Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego staram się podchodzić do tego zajęcia jak najbardziej profesjonalnie, ale z dystansem.

4. UnU Magazyn Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Ewa Sporym osiągnięciem na pewno było otrzymanie tytułu "magister inżynier", ponieważ włożyłam w to sporo pracy i wysiłku. Ważny jest dla mnie również fakt, że szybko stanęłam "na własnych nogach", odciążając rodziców i nie zmuszając ich do wydatków na moje utrzymanie.

5. UnU Magazyn Czy uważasz, że pięknym kobietom jest łatwiej w życiu?

Ewa Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Na uczelni musiałam udowadniać, że dobre oceny dostałam za wiedzę, a nie "ładną buźkę", dużo ludzi z góry zakłada, że z dobrym wyglądem wszystko w życiu przychodzi łatwiej. Problemem, byli też ewentualni adoratorzy, ponieważ większość z nich podchodziło do sprawy bardzo "powierzchownie", co doprowadzało mnie do szału.

6. UnU Magazyn Jak dbasz o swoją figurę, jesteś zwolenniczką diet, czy uprawiania sportów?

Ewa Mam dobrą przemianę materii, więc nie stosuję diet, poza tym za bardzo kocham jeść :), nie przepadam jedynie za słodyczami. Natomiast sporty jak najbardziej! Uwielbiam tańczyć, często też odwiedzam siłownię, aby ciału nadać odpowiedną rzeźbę.

7. UnU Magazyn Jesteś typem samotnika, czy lubisz wokół siebie hałas i ruch?

Ewa Bardzo lubię towarzystwo, wspólne wypady z przyjaciółmi, poznawanie nowych ludzi, rozmowy, ale są też momenty, kiedy zamykam się w czterech ścianach, lub udaję się na bardzo długi spacer, żeby móc na spokojnie przemyśleć różne sprawy i naładować baterie.

8. UnU Magazyn Oglądasz reportaże z pokazów mody? Który z projektantów tworzy Twoim zdaniem najciekawsze kreacje? 

Ewa Staram się w miarę wolnego czasu być w tej kwestii na bieżąco, ale nie jest to priorytetem. Zresztą, jak trafiają się pokazy mody lub sesje, to i tak chcąc nie chcąc jestem w temacie :). Bardzo cenię sobie subtelną elegancję, lubię czerń, ponieważ można ją połączyć praktycznie ze wszystkim. Nie mam ulubionego projektanta. Z polskich projektantek nasuwają mi się nazwiska Ewa Minge i Agnieszka Gruszka, co do światowych, moje upodobania zmieniają się wraz z sezonem.

9. UnU Magazyn Czy zawód modelki/fotomodelki pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości?

Ewa Jak najbardziej! To chyba zawód, który stwarza największe możliwości w tej kwestii. Chyba ten właśnie jego atut przyciąga mnie najbardziej :). Okazja do poznawania przeróżnych osobowości w różnych częściach świata bardzo wzbogaca charakter i zmienia podejście do wielu spraw.

10. UnU Magazyn A w trudnych chwilach na kogo możesz liczyć?

Ewa Przede wszystkim na siebie, o czym nie raz się przekonałam. W życiu staram się być samodzielna, poza tym nie lubię obarczać innych moimi problemami, ale kiedy jest naprawdę ciężko mam wąskie grono osób na których mogę polegać.

11. UnU Magazyn Na co najchętniej wydajesz pieniądze?

Ewa Na prezenty! W rodzinie mam sporo młodszych kuzynów i nawet dwóch chrześniaków, dlatego w tym przypadku wydaję pieniądze lekką ręką :).

12. UnU Magazyn Twój wymarzony samochód...

Ewa Uwielbiam stare, duże amerykańskie auta, ale nie tylko. Najlepiej rocznik 79-90. Bardzo podoba mi się Jaguar XJ i Chevrolet Nova.

13. UnU Magazyn Czy jest coś czego się w życiu wstydzisz, z czego nie jesteś dumna?

Ewa Jest wiele takich rzeczy. Myślę, że to wynika z tego, jak bardzo krytyczni jesteśmy wobec siebie. Ale staram się nie dopuszczać do tego, aby to, co już było, miało jakikolwiek wpływ na przyszłość. Staram się jedynie wyciągnąć odpowiednie wnioski, aby podobnych sytuacji móc unikać.

14. UnU Magazyn Lubisz podróże? Jakie miejsca chciałabyś jeszcze zobaczyć?

Ewa Miałam okazję zwiedzić już kilka przepięknych zakątków świata. Moim marzeniem jest zobaczyć jak najwięcej, ale w pierwszej kolejności Włochy.

15. UnU Magazyn Czy myślisz, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus? Na jakie cechy zwracasz uwagę u mężczyzn?

Ewa Zawsze lepiej dogadywałam się z mężczyznami niż z kobietami, dlatego ciężko mi się zgodzić z tym stwierdzeniem. Ważne dla mnie cechy to umiejętność dostrzegania szczegółów, wyrozumiałość, wrażliwość, a jednocześnie silny charakter. Jeśli chodzi o partnera, z którym miałabym spędzić resztę życia - najważniejsze, abym czuła się przy nim w stu procentach kobietą.

16. UnU Magazyn A teraz zapytam o Twoje najbliższe plany na przyszłość? Jakieś wyzwania, cele, które chciałabyś zrealizować?

Ewa Pojawiło się kilka ciekawych propozycji związanych z życiem zawodowym, jednak podjęcie konkretnych decyzji będzie się wiązać z dużymi zmianami w moim życiu. Jak będzie, zobaczymy. Staram się nie planować zbyt dokładnie i na wyrost, bo wtedy zawsze dzieje się coś nieoczekiwanego :).

17. UnU Magazyn Dziękuję bardzo za rozmowę. 

Ewa Również bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników Unu Magazyn.

Ewa jest fotomodelką Agencji UnU Models - zobacz profil