Dziewczyna UnU - Huyen Nguyen Thu

21.09.2006 08:39

Huyen Nguyen Thu - modelka UnU Models, do Polski trafiła w 1999 roku. Jej przygoda z modelingiem rozpoczęła sie trzy lata temu, jest to dla niej okazja do poznawania ciekawych ludzi. Ubrania lubi nie tylko prezentować, ale również projektować. W życiu stara się łączyć kulturę rodzinnego Wietnamu z tradycją polską.

1. UnU Magazyn Pochodzisz z Wietnamu, jak trafiłaś do Polski?

Huyen Do Polski przyjechałam z rodzicami w 1999 roku. Wtedy jeszcze nie miałam prawa wyboru, więc za ich sprawą jestem tutaj.

2. UnU Magazyn Kiedy rozpoczęła się Twoja kariera modelki/fotomodelki? Do świata mody trafiłaś przypadkiem czy było to Twoje marzenie od dzieciństwa?

Huyen Pracę w modelingu rozpoczęłam 3 lata temu, można powiedzieć przypadkiem. W dzieciństwie nie marzyłam, żeby zostać kimś w show-biznesie (aktorką , modelką , piosenkarką). Raczej marzyłam o tym, żeby zostać baletnicą.

3. UnU Magazyn Czy uważasz, że zawód modelki jest zawodem trudnym czy łatwym?

Huyen Uważam, iż zajmowanie się modelingiem na co dzień, tak jak to robią modelki, pracujące na międzynarodowym rynku (w Paryżu, Nowym Jorku, Mediolanie itd.) jest faktycznie trudne, trzeba być ciągle w ruchu - castingi, sesje, przymiarki, pokazy itd.
Lecz w moim przypadku, to na razie tylko hobby, nie utrzymuję się z tego, chcę się jedynie dobrze bawić i poznawać nowych ludzi.

 

4. UnU Magazyn Jakie cechy według Ciebie powinna posiadać modelka/fotomodelka, by stać się sławną, czy w tym zawodzie wystarczy uroda?

Huyen Uważam, iż uroda (piękna figura, ciekawa buzia) ma bardzo duże znaczenie w tym zawodzie, lecz sama uroda nie jest wystarczająca, aby przeżyć w modelingu. Modelka powinna być również otwarta, silna, odporna na stres i konsekwentna.

5. UnU Magazyn Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Huyen Jeśli chodzi o osiągnięcia w modelingu to, że mogłam współpracować z różnymi, ciekawymi, czasami znanymi ludźmi.

6. UnU Magazyn Czy trudno mieszkać w Polsce? Wietnamczycy bardzo różnią się od Polaków?

Huyen Na pewno jest trudniej mieszkać w obcym kraju, inna kultura, inny sposób patrzenia na niektóre sprawy, ale w Polsce mieszka mi się dobrze, mam dużo przyjaciół, spotykam mnóstwo miłych ludzi, lecz czasami mam niemiłe sytuacje związane z nietolerancją rasową, to mnie irytuje. Myślę, że nie ważne kim jesteśmy - Wietnamczykami, Polakami, wszyscy jesteśmy ludźmi i jesteśmy tacy sami, mieszkamy pod tym samym niebiem, odżywiamy się tak samo (no, może niekoniecznie tak samo), i wszyscy od siebie różnimy się tylko historią, kulturą i tradycjami.

7. UnU Magazyn Masz wielu przyjaciół? Jesteś typem samotnika czy potrzebujesz ludzi jak powietrza?

Huyen Tak jak powiedziałam wcześniej, mam dużo przyjaciół w Polsce, jak i w Wietnamie, na których zawsze mogę liczyć. Nie jestem typem samotnika, lecz czasami lubię pobyć sama, spokojnie przemyśleć jakieś sprawy.

 

8. UnU Magazyn Na co najchętniej wydajesz pieniądze?

Huyen Odpowiem tak jak być może 90%  dziewczyn - na ciuszki. Uwielbiam kupować ubrania, zwłaszcza kocham zakupy w Wietnamie.

9. UnU Magazyn Co w życiu jest dla Ciebie najważniejsze?

Huyen Rodzina i przyjaciele.

10. UnU Magazyn Co najchętniej robisz w wolnej chwili?

Huyen Tańczę (jestem tancerką, taniec to moja pasja), projektuję też i zestawiam ciuchy.

11. UnU Magazyn Lubisz gotować? Czy polubiłaś polską kuchnię czy starasz się łączyć tradycje obu kultur?

Huyen Uwielbiam gotować. Kiedy jestem w dobrym humorze to gotuję swoje wymyślone dania (wietnamskie, koreańskie, chińskie, lecz zawsze a la Huyen), dla rodziny gotuję zwyczajne wietnamskie potrawy. Czy polubiłam Waszą kuchnię? Ja po prostu ją uwielbiam! Ach te naleśniki z serem...  mniammm.

  

12. UnU Magazyn Czy jest coś czego się w życiu wstydzisz, z czego nie jesteś dumna?

Huyen Nie powiem, bo będziecie znali mój tzw. weakpoint

13. UnU Magazyn Jaki jest Twój ulubiony zapach perfum?

Huyen Lubię lekkie kwiatowe, egzotyczne zapachy.

14. UnU Magazyn Co cenisz w mężczyznach najbardziej?

Huyen Inteligencję.

15.  UnU Magazyn Przy jakiej muzyce najlepiej się relaksujesz?

Huyen Spokojnej, najlepiej wietnamskiej.

16. UnU Magazyn Należysz do ludzi, którzy żyją przeszłością, teraźniejszością czy przyszłością?

Huyen Pamiętam o przeszłości, lecz trzeba żyć teraźniejszością, ale również patrzę z nadzieją w przyszłość.

  

17. UnU Magazyn Jakie jest Twoje największe marzenie? Chodzi nam nie tylko o sprawy zawodowe, ale również osobiste?

Huyen Moim obecnym największym marzeniem, jest zdana matura (bo już jestem w maturalnej klasie) i dostanie się na uczelnię, najlepiej państwową.

18. UnU Magazyn Dziękuję bardzo za rozmowę.

Huyen Ja również serdecznie dziękuję.

Huyen jest fotomodelką agencji UnU Models
jej profil na stronach agencji ma numer 002