Dziewczyna UnU - Julita Perczuk

11.09.2006 10:57

Julita Perczuk - modelka UnU Models, jej przygoda z modelingiem rozpoczęła się dwa lata temu. Brała udział w licznych konkursach piekności, które pomogły jej oswoić się ze sceną, kamerą i popularnością. Dziś jest studentką dwóch fakultetów. Swoją przyszłość wiąże z modą.

1. UnU Magazyn Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z modą? Kto pomógł Ci w realizacji marzeń?

Julita Moja przygoda z modelingiem zaczęła się przypadkiem 2 lata temu, od kilku fotografii z wakacji zamieszczonych w Internecie. Dostałam propozycję wzięcia udziału w konkursie piękności. Pomyślałam - czemu nie, przecież raz się żyje! Okazało się, iż dostałam się do czołowej dwudziestki międzynarodowego konkursu. Od tamtego czasu sporo wydarzyło się w moim życiu. Tuż po konkursie skontaktowała się ze mną wizażystka z Warszawy i zaprosiła mnie na sesję zdjęciową do agencji Orchid. Pojechałam tam i w ten sposób powstały moje pierwsze profesjonalne zdjęcia.

2. UnU Magazyn Brałaś udział w wielu konkursach piękności, czy udział w nich otwiera przed dziewczyną mnóstwo możliwości?

Julita Owszem, jestem finalistką wielu konkursów piękności, m.in. Miss Polski, Miss Ziemi Dolnośląskiej, Regularne Rysy 2006, Miss Lata 2006, Miss Foto 2005, Miss Bikini Model International Poland itd. Uważam, że biorąc udział w konkursach piękności można wypromować swoją osobę, zawrzeć kontrakty, ale również poznać wielu ciekawych ludzi, oswoić się ze sceną, z występami przez publicznością i przed kamerą.

3. UnU Magazyn A jak trafiłaś na okładki magazynów? Była to długa droga czy splot szczęśliwych przypadków?

Julita Na początku mojej przygody z fotomodellingiem brałam udział w sesjach poprzez agencje reklamowe, z którymi współpracuję. Natomiast niektóre były nagrodami za wygrane konkursy piękności. Obecnie często zdarza się, że to dziennikarze i redaktorzy, pracujący w  gazetach dzwonią do mnie z propozycją sesji i wywiadu.

4. UnU Magazyn Zaczynasz w tym roku studia na wydziale kosmetologii w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu oraz w Szkole Wizażu i Pielęgnacji Urody w Legnicy. Jak chcesz godzić obowiązki studentki z pracą modelki/fotomodelki?

Julita W liceum bez problemu udawało mi się godzić obydwie te rzeczy, nawet kosztem nieprzespanej nocy. Uczyłam się w tygodniu, a na weekendy wyjeżdżałam na sesje i pokazy w całej Polsce. Jakiś czas temu dostałam propozycję współpracy z jedną z czołowych agencji modelek z Wrocławia. Pomimo tego, że chcę teraz zdobyć dyplomy na dwóch uczelniach, myślę, że znajdę czas na to, by pogodzić ze sobą i naukę, i pracę. Poza tym, wybrałam takie kierunki studiów, w których kontakt z modellingiem jest częścią obowiązujących praktyk (pokazy mody, sesje zdjęciowe, targi kosmetyczne). A więc staram się łączyć przyjemne z pożytecznym!

    

5. UnU Magazyn Chcesz kontynuować dalej pracę modelki/fotomodelki? Wiążesz swoją przyszłość z modą?

Julita Owszem, jest to praca, która daje mi wiele satysfakcji. Lubię poznawać nowych ludzi, lubię być w centrum zainteresowania. Po latach zostaną zdjęcia i mnóstwo wspomnień…

6. UnU Magazyn Obracasz się w środowisku modelek, czy łatwo nawiązuje się w nim znajomości?

Julita Tak jak w każdym środowisku, to zależy od charakteru danej osoby. Z niektórymi dziewczynami ma się dobry kontakt od razu, inne potrzebują czasu, by się przed kimś otworzyć, a jeszcze inne wolą jedynie towarzystwo lustra. Ja jestem osobą bardzo komunikatywną i otwartą na nowe znajomości, więc bez problemu nawiązuję kontakty z innymi dziewczętami.

7. UnU Magazyn Czy przywiązujesz dużą wagę do pieniędzy? Na co najbardziej lubisz je wydawać?

Julita Zacytuję Marilyn Monroe, która niegdyś powiedziała: Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy. A ja wyjątkowo nie lubię oszczędzać. A na co wydaję pieniądze? Hm… na wszystko, co mi wpadnie w oko. Lubię seksowną bieliznę, kosmetyki, biżuterię - jak każda kobieta.

8. UnU Magazyn Jesteś typem domatorki, czy lubisz często zmieniać miejsce?

Julita Zdecydowanie lubię podróże i te małe, i te duuuże.

9. UnU Magazyn Kogo zabrałabyś na bezludną wyspę?

Julita Mojego chłopaka, przy którym czuję się bezpiecznie i na pewno spróbowalibyśmy zaludnić tę wyspę

10. UnU Magazyn Czy lubisz być w centrum zainteresowania mężczyzn? Czy zdarza Ci się, że jesteś rozpoznawana na ulicy?

Julita Tak, lubię być w centrum zainteresowania mężczyzn. A szczególnie zainteresowania mojego mężczyzny, gdy w telewizji ogląda mecz lub rajdowe mistrzostwa świata… Czy jestem rozpoznawana na ulicy? Bardzo często zdarza się, że ludzie zaczepiają mnie na ulicy, w sklepie, u lekarza. Mówią, że widzieli mnie w telewizji, gazecie. Nawet moi rodzice czasami zbierają gratulacje.

11. UnU Magazyn Masz ulubioną markę samochodu?

Julita Szczerze mówiąc nie znam się na samochodach. Jednak wybierając auto przede wszystkim stawiam na klasyczną elegancję i wygodę. Podoba mi się Audi A8 i mały sportowy Mercedes SLK.

12. UnU Magazyn W jaki sposób dbasz o swoja figurę? Jesteś zwolenniczką stosowania diet?

Julita Trenuję taniec towarzyski i nowoczesny, gram w koszykówkę, uprawiam fitness, jestem bardzo aktywna. A diet nie stosuję. Szkoda na to czasu.

13. UnU Magazyn Co najbardziej lubisz robić w wolnej chwili?

Julita Lubię długi, wieczorny spacer z psem. Wtedy mam czas na to, by się wyciszyć, przemyśleć niektóre sprawy i zebrać siły na następny aktywny dzień.

14. UnU Magazyn Przy jakiej muzyce najlepiej się relaksujesz? Kto jest Twoim ulubionym solistą?

Julita Lubię każdy rodzaj muzyki. A najlepiej relaksuję się leżąc w wannie pełnej piany i słuchając Vangelisa.

15. UnU Magazyn Z czego najbardziej jesteś dumna w życiu?

Julita Z tego, że dotychczas udaje mi się konsekwentnie spełniać wszystkie swoje marzenia i plany. Ale mam ich jeszcze dużo!

16. UnU Magazyn Dziękuje bardzo za rozmowę.

Julita Ja również dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Galeria Julity w UnU Models 564