Dziewczyna UnU - Kasia Kraszewska

27.03.2007 10:26

Kasia Kraszewska - modelka UnU Models. Do świata mody trafiła po wygraniu polskiego etapu konkursu Supermodel of the year, organizowanego przez Ford Models. Obecnie mieszka w centrum Miami. Według niej o wartości człowieka stanowią: inteligencja, kultura i dobre serce, a w życiu najważniejsza jest dla niej mama.

1. UnU Magazyn Może powiesz nam na początek, gdzie mieszkasz i czym się obecnie zajmujesz?

Kasia Obecnie mieszkam w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Miami, tutaj też pracuję jako modelka.

2. UnU Magazyn Kiedy podjęłaś decyzję o rozpoczęciu kariery modelki/fotomodelki? Kto miał największy wpływ na Twoje losy? Co pociąga Cię w tym zawodzie, a czego się tak naprawdę obawiasz?

Kasia Nigdy nie myślałam o tej w pracy sensie robienia kariery. Szczerze mówiąc, trochę mnie bawi to określenie :) Umówmy się, że karierę w moim zawodzie to zrobiło niewiele z nas... W Polsce modelką tak naprawdę możemy nazwać Anię Rubik, Karolinę Malinowską, Kamilę Szczawińską czy Anię Jagodzinkę.To są dziewczyny, które pracowały dla największych domów mody na świecie i brały udział w światowej klasy kampaniach. Swoją przygodę z modelingiem zaczęłam mając lat 16. Zostałam wtedy zaproszona na casting (mama wysłała wcześniej moje zdjęcia), po czym zaproponowano mi podpisanie kontraktu z jedną z warszawskich agencji modelek. Zaraz po tym wygrałam polski etap konkursu "Supermodel of the year", organizowanego przez jedną ze światowych agencji modelek - Ford Models, która ma swoje przedstawicielstwa na całym świecie. Co pociąga mnie w tym zawodzie? Na pewno pieniądze! A poza tym lubię ciągłe zmiany, charakteryzacje, stylizacje... jest przy tym trochę zabawy:) każdy dzień jest inny, poznaję nowych ludzi, nowe miejsca. A czego się obawiam? Właściwie to nie obawiam się niczego, chociaż jestem świadoma panującej w tym zawodzie zawiści, nieżyczliwości, pułapek.

3. UnU Models Co ci się najbardziej podoba w Stanach a czego nie lubisz?

Kasia Przede wszystkim podoba mi się profesjonalizm w pracy. Lubię też ciepłą zimę na Florydzie:) Mieszkam w South Beach, w centrum Miami. Jest to bardzo specyficzne miejsce - miasto rozrywki, które tętni życiem 24 godziny na dobę. Dziewczyna w takim miejscu musi być wyjątkowo czujna, dużo imprez, alkoholu, narkotyków. Tutaj większość ludzi spędza życie właśnie na imprezach, ale ja nie jestem typem imprezowiczki, nie lubię klubów, szaleństwa do białego rana. To nie mój świat.

 

4. UnU Models Czy jesteś dziewczyną, którą można zdobyć prezentami?

Kasia Zdecydowanie nie. Nie jest problemem znaleźć bogatego faceta, bo przeważnie tacy kręcą się przy modelkach. Jeśli ktoś zaczyna ze mną rozmowę od tego co posiada, gdzie i co wczoraj kupił, już na starcie jest dla mnie stracony, a w większości przypadków od razu daję mu do zrozumienia co o nim myślę, i nie przebieram w słowach. Nie bardzo obchodzi mnie czy ktoś jest prezydentem, premierem czy aktorem, jeżeli traktuje mnie jak dziewczynę do towarzystwa to szybko potrafię go sprowadzić na ziemię. Jestem wtedy naprawdę wyjątkowo złośliwa:) Ciężko pracuję na to co mam czy będę miała w przyszłości, jeśli cokolwiek komuś zawdzięczam to tylko sobie i mojej mamie!

5. UnU Models To czym Cię można zdobyć?

Kasia Dobrym sercem, ciepłem, kulturą, inteligencją i poczuciem humoru... Kocham się śmiać...

6. UnU Models Jak ważne są układy w modelingu?

Kasia Nie mniej niż w każdym innym zawodzie. W Polsce "te układy" są bardziej widoczne, ale na wyższym poziomie, tam gdzie gra idzie o wielkie pieniądze. Zdarzają się oczywiście sytuacje kiedy to booker z agencji załatwia najwięcej prac wybranej przez siebie dziewczynie. Jest to bardzo denerwujące, ale takie rzeczy mogą się zdarzyć na całym świecie, i niestety nic nie można na to poradzić.

7. UnU Models Czy w świecie modelingu łatwo nawiązuje się przyjaźnie?

Kasia Wśród modelek nie! Zdecydowanie nie! A może to ja jeszcze nie spotkałam kogoś, z kim mogłabym się zaprzyjaźnić. Nie można ufać modelkom, za duża panuje w tym świecie konkurencja. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Słodka 15-letnie Brazylijka, dla której byłam niczym starsza siostra i pomagałam jej we wszystkim, przed powrotem do Brazylii okradła mnie z pieniędzy i ciuchów. Takie rzeczy zdarzają się często jeśli mieszka się w apartamencie modelek. Nigdy nie wiesz kim tak naprawdę jest dziewczyna, która śpi w łóżku obok ciebie.

   

8. UnU Models Na kogo możesz liczyć w trudnych chwilach?

Kasia Na wsparcie mojej mamy, mimo tego, że jest w Polsce. Czasem zastanawiam się czy ona w ogóle śpi, bo niezależnie od godziny zawsze ma czas by ze mną przegadać godziny. Gdyby nie ona nie raz załamałabym się i wróciła do Polski. Bardzo mi pomaga w trudnych chwilach, chociaż zdaje sobie sprawę, jak ciężko jej jest, kiedy słyszy w telefonie, jak płacze jej dziecko. A ona jest bezradna i nic z tym nie może zrobić, bo jest tak daleko. Nie widziałyśmy się 8 miesięcy. Jeszcze nigdy nie miałyśmy tak długiej rozłąki. Ona jest moją najlepszą przyjaciółką. Już nie mogę się doczekać kiedy ją zobaczę. Poza mamą mam jeszcze nieliczną grupkę przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć. Taki wyjazd na długi okres czasu, pokazuje Ci, kto tak naprawdę był, jest i będzie przy Tobie.. Z moim najlepszym przyjacielem codziennie piszemy maile, smsy czy gadamy przez telefon. Poza tym, że nie mogę się z nim spotkać, nie daje mi on w ogóle odczuć, że jestem daleko...

9. UnU Models Czy uważasz, że pięknym kobietom jest łatwiej w życiu?

Kasia I łatwiej i trudniej, panują różne stereotypy, które raczej mogą utrudnić życie niż pomóc.

10. UnU Models Modelka to nie tylko uroda, jakie cechy trzeba mieć, żeby zostać modelką?

Kasia Przede wszystkim ważny jest charakter. Widziałam wiele pięknych dziewczyn, przy których Gisele Budnchen, Naomi Cambell czy Adrianna Lima wyglądają jak Kopciuszki, ale nikt ich nie zna i ciężko im się przebić, bo nie miały szczęścia. Nie znalazły się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Brakuje im pewności siebie, siły przebicia. Największe sukcesy w tym zawodzie odnoszą dziewczyny, dla których jest to jedyna droga, by zmienić swoje życie. Są zdesperowane, wiedzą czego chcą, wiedzą po co znalazły się w NYC i o co walczą. Lepiej nie stawać im na drodze!

11. UnU Models Czy masz jakiś autorytet w świecie mody? może to być modelka, fotograf, projektant?

Kasia Mam autorytety, ale w życiu. Mogę podziwiać piękne zdjęcia, modelki czy nowe kolekcje, ale uwierz mi, że to za mało, aby ktoś stał się dla mnie autorytetem. Dla mnie liczy się człowiek a nie jego wygląd lub to czym się zajmuje. Chociaż muszę przyznać, że ostatnio, jak nigdy, zafascynowana jestem urodą włoskiej modelki Bianci Balti. Zdecydowanie mój ideał kobiety.

12. UnU Models Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Kasia Przede wszystkim to, że po latach pracy jestem nadal tą samą osobą..., że w świecie tak zepsutym jakim jest ten business udało mi się uniknąć jego pułapek, i wciąż jestem tą samą Kasią, którą byłam 7 lat temu. Niestety wciąż tak samo naiwną...

13. UnU Models W wolnej chwili najbardziej lubisz...

Kasia Kochać się, jeść, spać, leniuchować:)

 

14. UnU Models Jaki jest Twój ulubiony serial telewizyjny? Myślałaś kiedyś o wystąpieniu w filmie?

Kasia "Friends" i "Sex and the city", jeśli nie pracuję, oglądanie tych seriali weszło do codziennego wieczornego rytuału:) Nigdy nie myślałam o tym, żeby zagrać w filmie, wyznaję zasadę, że lepiej robić jedną rzecz, ale dobrze, chociaż nigdy nie mówię "nigdy", ale umówmy się, że na razie będę trzymać się od aktorstwa z daleka:)

15. UnU Models Lubisz podróżować? Kultura jakiego kraju wydaje Ci się najbliższa, a która Cię pociąga i fascynuje?

Kasia Uwielbiam podróżować, niestety w mojej pracy mimo tego, że ciągle przemieszczam się z miejsca w miejsce, to nie bardzo jest czas na to, aby zobaczyć dane miasto, a czasem jestem po prostu zbyt zmęczona i jedyne o czym marzę to ciepła kąpiel i łóżko..

16. UnU Models Ulubiona potrawa to...

Kasia Krewetki i słodycze, pod każdą postacią, i wszystko z czosnkiem:)

17. UnU Models A teraz zapytam o Twoje najbliższe plany na przyszłość?

Kasia Przede wszystkim chcę teraz trochę poleniuchować i potraktować Miami jako kurort, a nie miejsce pracy:) Na razie zrobię sobie trochę przerwy, będę spędzać jak najwięcej czasu z moim facetem, trenować, może wreszcie złapię trochę słońca:), a potem praca... Cele i wyzwania już mam, będę robić wszystko, żeby je zrealizować. Jeśli się nie uda to trudno... jutro też jest dzień:)

18. UnU Models Dziękuję bardzo za rozmowę.

Kasia Ja również dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Galerie Kasi w UnU Models 449, 472