Dziewczyna UnU - Le Thuy Duong 'Zin'

14.02.2008 17:03

Pochodzi z Hanoi w Wietnamie. Mimo, że spędziła tam tylko pierwsze lata dzieciństwa, jest bardzo związana ze swoją ojczyzną. Fotomodeling nie jest dla niej sposobem na życie, jest raczej przygodą i sposobem na poznanie ciekawych ludzi i naukę nowych umiejętności, które przydadzą się jej w przyszłości. Marzy o dalekich podróżach po Azji i Afryce, uwielbia dobre jedzenie - zwłaszcza kuchnię chińską i japońską. Żyje w rytm hip hopu i r'n'b, ale ma za sobą również lekcje baletu. Ceni prawdziwych przyjaciół, na których naprawdę może polegać.

1. UnU Magazyn Pochodzisz z Hanoi w Wietnamie, jesteś związana bardziej z Twoim krajem, czy z ludźmi tam żyjącymi?

Zin Jestem zarówno związana z żyjącymi w Wietnamie ludźmi, jak i z samym Wietnamem. Spędziłam tam 7 lat swojego dzieciństwa. Dlatego było mi bardzo trudno rozstać się z rodziną, która się mną opiekowała i z przyjaciółmi, z którymi się bawiłam i chodziłam codziennie do szkoły. Czuję też ogromny sentyment do Wietnamu, jako miejsca, bo tam się urodziłam i wychowywałam. To jest moja ojczyzna, dlatego nieważne, gdzie mieszkam i co robię, nigdy nie zapominam, kim jestem, ani skąd pochodzę.

2. UnU Magazyn Kiedy rozpoczęła się Twoja kariera modelki/fotomodelki? Do świata mody trafiłaś przypadkiem czy było to Twoje marzenie od dzieciństwa?

Zin Pierwszą styczność z fotomodelingiem miałam 2 lata temu, kiedy siostra namówiła mnie, żebym poszła na casting do reklamy kosmetyków. Dostałam się, potem były propozycje sesji zdjęciowych od dwóch fotografów i fotograficzki. Jednak nie zdecydowałam się ich przyjęłam i postanowiłam wtedy, że nie będę zajmować się fotomodelingiem.

Najważniejsza wtedy była dla mnie nauka i zbliżająca się rok później matura. Zaczęłam się tym interesować i zajmować dopiero po maturze, czyli 9 miesięcy temu. Przyznam, że nie wiązałam nigdy większych ambicji ze światem mody, bo wiedziałam, że mam małe szanse ze względu na mój wzrost. Pomimo tego chciałam jednak spróbować swoich sił w fotomodelingu i nie żałuję tej decyzji.

Dzięki temu, że biorę udział w różnych sesjach zdjęciowych, poznaję wielu ciekawych ludzi z branży artystycznej i mogę się od nich wiele nauczyć, chociażby podstawowych zasad fotografii, współpracy na planie, cierpliwości, obiektywnego oceniania ludzi i współpracowania z tymi odpowiednimi. Wierzę, że zebrane doświadczenia przydadzą mi się w przyszłości.

3. UnU Magazyn Czy trudno mieszkać w Polsce? Wietnamczycy bardzo różnią się od Polaków?

Zin Moim zdaniem życie w Polsce pod pewnym względem jest łatwiejsze niż w Wietnamie, bo tu są lepsze warunki do życia. Polska daje więcej możliwości dobrej edukacji, a dzięki temu otwierają się drzwi kariery. Czasami jednak trudno się tu żyje, bo ludzie nie są jeszcze przyzwyczajeni do obecności obcokrajowców i do reprezentowanej przez nich odmiennej kultury.

Z tego powodu Polacy często kierują się przesądami, stereotypami i bywają dość nietolerancyjni. Na szczęście nie wszyscy są tacy sami, a ja nauczyłam się otaczać odpowiednimi ludźmi. Czy się różnimy? Na przykład tym, że w Wietnamie ludzie bardzo lubią ucztować i celebrować, obchodzą każde święto entuzjastycznie i wesoło. Życie w Hanoi i Sajgonie zaczyna się po godzinie 20, w Warszawie niekonieczne.

Jednak poza tym, chyba niewiele się różnimy, powiedziałabym, że łączy nas przywiązanie do tradycyjnych wartości i tendencja do spędzania każdej uroczystości przy alkoholu :).

4. UnU Magazyn Masz wielu przyjaciół, na których możesz liczyć? Jesteś typem samotnika czy potrzebujesz ludzi jak powietrza? 

Zin Różnie z tym bywa. Zwykle lubię być wśród ludzi, ale są też chwile, kiedy potrzebuję trochę prywatności, jestem zestresowana lub muszę coś przemyśleć, wtedy osuwam się w cień i chcę tylko, żeby dano mi święty spokój. Mam dużo znajomych, ale tylko paru przyjaciół, na których naprawdę mogę polegać.

5. UnU Magazyn Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Zin Myślę, że mam jeszcze ciągle dużo do zrobienia…;)

6. UnU Magazyn W wolnej chwili najbardziej lubisz...

Zin Lubię spędzać leniwe popołudnia w kawiarenkach ze znajomymi. W restauracjach również. Uwielbiam jeść, jestem absolutną fanką kuchni chińskiej i japońskiej. W wolnych chwilach lubię też słuchać i tańczyć do muzyki hip hop i r'n'b.

7. UnU Magazyn Czy wygląd jest dla Ciebie ważny? W jaki sposób dbasz o swoja sylwetkę? Stosujesz jakąś dietę, ćwiczysz?

Zin Uważam, że wygląd jest ważny, bo decyduje w dużej mierze o tym, jak ludzie nas odbierają za pierwszym razem., Dlatego uważam, że należy zawsze dbać o to, żeby wyglądać przynajmniej czysto i schludnie, przyjaźnie dla innych ogólnie mówiąc. Oczywiście, jeżeli z wyglądem nie idzie w parze ciekawa osobowość ani dobry charakter, to jest on tylko skorupką, niczym więcej.

Będąc fotomodelką muszę niestety być cały czas w formie. Staram się ograniczać jedzenie tuczących I słodkich rzeczy i chodzić na basen. Chodziłam też przez dłuższy czas na lekcje baletu i hip hopu do Egurolla Dance Studio.

8. UnU Magazyn Jak myślisz czy potrzebne są jakieś predyspozycje, które pomagają w zrobieniu kariery w modelingu.

Zin Tak, oprócz predyspozycji zewnętrznych, które są moim zdaniem pierwszorzędne w tej branży, powinno się też być wytrzymałym, bo często zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba zostać na sesji czy planie zdjęciowym 8 lub 9 godzin, czasem nawet więcej. Trzeba też być zdecydowanym przy podejmowaniu swoich decyzji, cierpliwym, mobilnym i odpowiedzialnym.

9. UnU Magazyn Jak przyjęłabyś propozycję pozowania do Playboya?

Zin Nie przyjęłabym jej w ogóle. Mam taką zasadę, że nie będę robiła takich rzeczy, których musiałabym się potem wstydzić przed swoją rodziną, przyjaciółmi, chłopakiem i przede wszystkim przed samą sobą.

10. UnU Magazyn Na co najchętniej wydajesz pieniądze?

Zin Wydaję je najchętniej na jedzenie i kino :).

11. UnU Magazyn Czy jest coś, czego żałujesz w życiu? Coś, czego nie zrobiłabyś ponownie?

Zin Niczego nie żałuję!

12. UnU Magazyn Lubisz podróże? Jakie miejsca chciałabyś jeszcze zobaczyć?

Zin Lubię i marzę o prawdziwym podróżowaniu po Syberii, Mongolii, Tybecie i Afryce. Fascynują mnie takie miejsca, bo wydają się być miejscami odciętymi od reszty świata, gdzie ludzie jeszcze kurczowo trzymają się swoich tradycji i odrębności. Mam nadzieję, że to się kiedyś spełni.

13. UnU Magazyn Kogo i co zabrałabyś na bezludną wyspę?

Zin Robinsona Cruzoe ;)

14. UnU Magazyn Czy myślisz, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus? Na jakie cechy zwracasz uwagę u mężczyzn?

Zin Tak, myślę, że się różnimy i bardzo dobrze;). Gdy poznaję mężczyznę, zwykle zwracam uwagę na to czy jest inteligentny i czy ma poczucie humoru.

15. UnU Magazyn A teraz zapytam o Twoje najbliższe plany na przyszłość? Jakieś wyzwania, cele, które chciałabyś zrealizować?

Zin Studiuję obecnie zarządzanie i marketing po angielsku, dlatego zamierzam za dwa, trzy lata wyjechać za granicę na zasadach wymiany i pracować przez jakiś czas w Stanach Zjednoczonych lub zachodniej Europie. Może nawet zdecyduję się tam zamieszkać, o ile środowisko będzie mi pasowało. Chciałabym też móc poświęcić więcej czasu na naukę fotografii.

16. UnU Magazyn Dziękuję bardzo za rozmowę.

Zin Dziękuję również.

Zin jest fotomodelką Agencji UnU Models - zobacz profil