Dziewczyna UnU - Magdalena Nitoń

02.10.2007 12:51

Magdalena Nitoń - modelka Agencji UnU Models. Modeling nauczył ją dystansu do samej siebie. Pozowanie traktuje jako doskonały sposób na relaks, poznawanie ludzi oraz dobrą zabawę. Nie boi się wyzwań, zawsze jest wierna swoim ideałom. Najważniejsze dla niej, to pozostać sobą, nie zatracając własnej osobowości na krętych ścieżkach życia. Marzy o podróżach - bliższych i dalszych - do słonecznej Hiszpanii, Portugalii, Brazylii czy Meksyku.

1. UnU Magazyn Jak trafiłaś do modelingu? Czy był to Twój pomysł, czy ktoś Cię zauważył i zaproponował zdjęcia?

Magda Moja przygoda z modelingiem, a raczej jej zapowiedź, zaczęła się 2 lata temu, kiedy niespodziewanie na ulicy zwróciła na mnie uwagę pewna kobieta z krakowskiej agencji. Niestety z przyczyn zdrowotnych oraz rodzinnych, jak także z powodu niedowierzania we własne możliwości, nie byłam w stanie zająć się tym na poważnie. Sytuacja zaczęła się zmieniać dopiero podczas ubiegłych wakacji, kiedy to przez przypadek umówiłam się ze znajomym, na sesję w plenerze. Ku naszemu zaskoczeniu zdjęcia okazały się świetne, dzięki nim trafiłam na forum modelingowe - Promodels. Tam dostrzegło mnie kilku fotografów, z którymi zaczęłam współpracować. Moje zdjęcia trafiły do agencji, gdzie pod okiem specjalistów z branży ruszyłam na szerokie wody świata modelingu ;)

2. UnU Magazyn Co dla Ciebie oznacza praca w modelingu, czy jest to realizacja marzeń, czy jedna z wielu rzeczy, którymi się zajmujesz?

Magda Modeling jest dla mnie realizacją marzeń, podczas wykonywania wielu innych rzeczy, którymi zajmuję się na co dzień. Praca w modelingu dostarcza mi wielu niezastąpionych przeżyć i jest idealną formą oderwania się od szarej, ponurej rzeczywistości. Jest to moja odskocznia od codzienności, która pozwala chociaż na chwilę zapomnieć o nękających człowieka problemach, napotykanych trudnościach, z którymi przychodzi nam się zmagać.

3. UnU Magazyn Masz tremę podczas sesji zdjęciowej? Jak wspominasz sesje dla firmy L'Oreal?

Magda Sesje zdjęciowe sprawiają mi wiele radości, chociaż przyznam szczerze, że zawsze pojawia się większa bądź mniejsza trema, spowodowana przede wszystkim nową sytuacją, nowymi ludźmi, których poznaje. Przeważnie ma ona charakter przejściowy tj. trwa przez pierwszych kilka minut, których człowiek potrzebuje na rozkręcenie się oraz rozluźnienie przed obiektywem. Po ich upływie po prostu wchodzę w swój świat, gdzie wcielam się w różne osoby, sytuacje, wyrażam emocje, które stara sie uchwycić fotograf na zdjęciach. Jeśli chodzi o sesję dla formy L'Oreal to było to dla mnie jedno z najbardziej stresujących doświadczeń, ze względu na wysoki poziom i profesjonalizm całego przedsięwzięcia. Co więcej, sesja ta wymagała ode mnie, abym z początkującej modelki przeistoczyła się w profesjonalistkę, co było dla mnie niesamowicie dużym wyzwaniem, tym bardziej, że wcześniej nie miałam okazji uczestniczenia w takim wydarzeniu. Na szczęście podczas sesji poznałam wiele uroczych oraz pomocnych osób, które wspierały mnie, dawały mnóstwo przydatnych wskazówek i dopingowały przed obiektywem. Uważam, że była to jedna z najbardziej wartościowych sesji w jakich mogłam uczestniczyć. Wiele z niej wyniosłam na przyszłość.

4. UnU Magazyn Czy zajmowanie się modelingiem jest zajęciem obciążającym czasowo, wymagającym od Ciebie wysiłku, wyzwaniem?

Magda Zajmowanie się modelingiem muszę połączyć ze studiami i codziennymi obowiązkami, których mi nie brakuje. Jest też dla mnie sporym wyzwaniem, wymaga ode mnie wiele wysiłku i ogromu pracy. Jestem jeszcze na etapie nabierania doświadczenia, poznawania siebie i swoich możliwości przed obiektywem.

5. UnU Magazyn Czy traktujesz to zajęcie jako tymczasowe, czy też chcesz związać się ze światem mody na dłużej?

Magda Oczywiście chciałabym się związać z modelingiem na długo, chociaż zdaję sobie sprawę, że kiedyś nadejdzie ten trudny moment, w którym moje pięć minut po prostu się skończy i trzeba będzie ustąpić miejsca młodszym oraz bardziej utalentowanym osobom.

6. UnU Magazyn Co w tym zawodzie najbardziej Ci się podoba, a co przeszkadza?

Magda Najbardziej podoba mi się możliwość bycia kimś zupełnie innym, wcielania się przed obiektywem w różne, zupełnie obce niekiedy postaci, a co za tym idzie poznawanie siebie właśnie z tej innej, nieznanej dotąd strony. Ponadto jest mi bardzo miło, kiedy mam okazję nawiązywać kontakty z wieloma ciekawymi i wartościowymi ludźmi, poznawać nowe miejsca oraz doskonalić swoje umiejętności. Na pewno modeling już bardzo wiele mnie nauczył, chociażby patrzenia na siebie z dystansem oraz godnego przyjmowania krytyki, bo na nią skazana jest każda modelka, to nieodzowny element tego zawodu. Natomiast z rzeczy, które mi przeszkadzają to ciągłe wyrzeczenia, związane z dbaniem o ładną sylwetkę, czy regularne ćwiczenia, bo nie zawsze mam na nie siłę i chęć. Przeszkadza mi również konkurencja oraz rywalizacja między dziewczynami. Niestety wybierając taką, a nie inną drogę musimy się z tym po prostu pogodzić, czy nam się to podoba, czy też nie.

7. UnU Magazyn Czy wygląd jest dla Ciebie najważniejszy? Lubisz kupować firmowe ciuchy, drogie kosmetyki?

Magda Nie ukrywam, że wygląd jest dla mnie dosyć istotny, ponieważ jest wizytówką mnie samej, natomiast nie uważam, aby podkreślanie swoich walorów było możliwe tylko i wyłącznie dzięki kupnie firmowych ciuchów czy różnego rodzaju drogich gadżetów. Sama na zakupach kieruję się głównie swoimi potrzebami i wybieram takie rzeczy, w których czuć się będę po prostu dobrze i swobodnie. Czasem bywają to ubrania z firmowych sklepów, zdarza się również, że udaje mi się znaleźć coś naprawdę ciekawego w tzw. second hand'ach. Zresztą wydaje mi się, iż najważniejsze jest, aby treść nie została stłumiona przez nadmierną ekspresję opakowania. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o to, byśmy zawsze pamiętali o tym, kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy poprzez nasze zachowanie. Uważam także, że ubrania nawet z najlepszych firmowych sklepów nie są w stanie zastąpić naszej kultury osobistej czy właściwego postępowania względem innych osób.

8. UnU Magazyn Czy jesteś zadowolona ze swojego wyglądu? Jak dbasz o swoją sylwetkę, chodzisz na siłownię, uprawiasz jakiś sport? A może nie masz z tym w ogóle problemu?

Magda
Ja niestety należę do tych osób, które zawsze stawiają sobie poprzeczkę bardzo wysoko oraz dążą niekiedy do perfekcjonizmu, co znajduje odzwierciedlenie również w sferze mojego wyglądu. Dlatego też, bardzo często coś mi się u siebie nie podoba. Czasami uważam, że mam za krótkie nogi, innym razem zbyt szczupłe ręce, następnym za duże palce u nóg itp. Na szczęście potrafię znajdować w sobie wiele innych pozytywnych cech, a do swoich mankamentów po prostu się przyzwyczaić i akceptować siebie taką, jaką po prostu jestem. To chyba jedna z większych sztuk do opanowania - akceptacja siebie (jak również innych), zarówno swoich wad jak i zalet. Natomiast w miarę moich możliwości - głównie czasowych - staram się udoskonalać to, co jeszcze mogę, dlatego też ćwiczę w zaciszu domowym, czasem wychodzę na basen popływać, co również działa na mnie bardzo odprężająco.

9. UnU Magazyn Relaks to dla Ciebie...

Magda Cisza i spokój ... najlepiej na bezludnej wyspie .. :)

10. UnU Magazyn Jakie cechy u mężczyzn imponują Ci najbardziej?

Magda Mężczyźni najbardziej imponują mi zdecydowaniem oraz konsekwencją w działaniu.

11. UnU Magazyn Lubisz podroże? Jakie miejsca chciałabyś zobaczyć i z kim?

Magda Przyznaję, że podróże fascynowały mnie już od najwcześniejszych lat, sprawiają mi naprawdę nieopisaną radość i dają mnóstwo wrażeń. Bardzo często wybiegam myślami właśnie do odległych, nieznanych zakątków świata. Jednym z nich jest Hiszpania, której niestety nie miałam okazji zobaczyć, a która fascynuje mnie od dłuższego czasu, zaraz po niej Portugalia, Brazylia, Meksyk oraz Japonia. Natomiast jeżeli mowa o osobie, z którą miałabym wyruszyć w jakąś podróż w nieznane to z pewnością chciałabym, aby był to ktoś, kto tak jak ja uwielbia poznawać nowe miejsca.

12. UnU Magazyn Jak radzisz sobie w kuchni? Czy gotowanie to według Ciebie sztuka jedynie dla wtajemniczonych?

Magda Hmm... niestety muszę z przykrością stwierdzić, że gotowanie nie jest moją domeną i ogranicza się do podstawowych czynności. Myślę, że moim głównym problemem jest tutaj brak czasu na kuchenne szaleństwo, a co więcej u nas w domu sztukę tą całkowicie i bezkonkurencyjnie opanowała babcia, która wkłada w każdy posiłek mnóstwo serca, co z kolei przekłada się na efekty, tudzież walory smakowe sporządzanych przez nią smakołyków. W ramach pocieszenia mogę jedynie dodać, iż w miarę moich możliwości podpatruję i może kiedyś odkryję w sobie ten kulinarny dar i powołanie.

13. UnU Magazyn Co w życiu stawiasz na pierwszym miejscu?

Magda Na pierwszym miejscu stawiam bycie sobą. Uważam, że najważniejsze jest, aby podążając w swoim życiu za postawionymi sobie celami nie zatracić siebie i postępować zgodnie z samym sobą, a także przyjętymi wartościami, obojętne czy jest to realizacja naszych marzeń, pragnień związanych z zakładaniem rodziny, czy też robienie upragnionej kariery.

14. UnU Magazyn Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Magda W najbliższej przyszłości chciałabym obronić pracę licencjacką, którą właśnie radośnie tworzę oraz porządnie wypocząć podczas wakacji w gronie najbliższych oraz z moją drogą połową.

15. UnU Magazyn Dziękujemy bardzo za rozmowę.

Magda Również dziękuję.

Magda jest modelką Agencji UnU Models - zobacz profil.