Dziewczyna UnU - Marta Gut

19.04.2006 18:10

Marta Gut - modelka UnU Models, studentka IV roku biotechnologii. Została modelką przez przypadek. Lubi dalekie podróże, szybkie samochody, chińską kuchnię i mężczyzn, dających poczucie bezpieczeństwa.

1. UnU Magazyn Kiedy zdecydowałaś o tym, że chcesz zostać modelką/fotomodelką? Czy rodzina wspierała Cię przy realizacji tego pomysłu?

Marta To, że zostałam fotomodelką jest czystym przypadkiem. Zaczęło się jeszcze w szkole średniej, kiedy to wysłałam swoje zgłoszenie na konkurs Twarz Manhattan Cosmetics. Ku mojemu zaskoczeniu zaproszono mnie na kolejny casting, następny był już finał w Monachium i zdjęcia reklamowe. Potem nastała długa przerwa - zaczęła się matura, studia, a ja, mimo pierwszego sukcesu, nie mogłam się przekonać do zawodu fotomodelki i porzuciłam go na jakiś czas. W tej chwili jestem studentka IV roku biotechnologii. 2 lata temu  zaczęłam przygodę z tym zawodem na nowo i mam nadzieję, że moja kariera modelki/fotomodelki będzie się rozwijać. Rodzice wspierali mnie od samego początku, nawet w trudniejszych chwilach, i mocno wierzyli, że mi się uda. Jestem im za to niezmiernie wdzięczna.

2. UnU Magazyn Czy masz przyjaciół? W wiekszości są to kobiety czy mężczyźni?

Marta Szczerze mówiąc nigdy nie miałam prawdziwej przyjaciółki, z którą mogłabym dzielić radości i smutki. Życie nauczyło mnie, że w ekstremalnych sytuacjach można liczyć właściwie tylko na siebie, bo kiedy wszystko układa się pomyślnie, wokół jest mnóstwo przychylnych osób, a kiedy popadamy w kłopoty 'przyjaciele" nagle mają ważniejsze sprawy. Nie narzekam jednak na brak towarzystwa, są to z reguły znajomi ze studiów. Myślę, że przeważają mężczyźni…

 

3. UnU Magazyn Świat mody to sławni projektanci, fotografowie, Top modelki. Czy jest ktoś na kim chciałabyś się wzorować lub z kim najbardziej chciałabyś pracować?

Marta Osobiście nie mam ideału, do którego dążę. Nie lubię ślepo naśladować innych, co ostatnio jest bardzo popularne, szczególnie  wśród młodych dziewczyn. Staram się pracować nad sobą, doskonalić i rozwojać te lepsze cechy mojej osobowości. Od zawsze byłam indywidualistką i tak już zostanie. A pracować chciałabym najbardziej ze Steven'em Meisel'em.

4. UnU Magazyn Brałaś udział w wielu sesjach zdjęciowych? Czy do tego należy mieć jakieś specjalne predyspozycje? Czy było to dla Ciebie doświadczenie stresujące?

Marta
Dotąd brałam udzial w wielu sesjach zdjęciowych o różnorodnej tematyce i właściwie w każdej czuje się dobrze.Wynika to jednak z pewnego doświadczenia, które zdobyłam na kolejnych sesjach. Natomiast moje pierwsze doświadczenia w tej branży były ogromnie stresujące. Jest wiele dziewczyn, które wręcz "rodzą się" modelkami - nie mają żadnych problemów z uczuciem wstydu czy strachu przed obiektywem aparatu. Ja musiałam się z tym oswoić, bo na pierwszej w życiu sesji zdjęciowej obecność fotografa, fryzjera i wielu innych osób, bardzo mnie krępowała i nie pozwała skupić się na pracy. Być może dlatego zaniechałam na długi czas pracę fotomodelki.

5. UnU Magazyn Jesteś osobą nieśmiałą czy pewną siebie? Wiele młodych dziewcząt marzy o karierze modelki, ale przeszkadzają im w tym kompleksy. Czy ta praca według Ciebie pomaga w ich przezwyciężeniu?

Marta Faktycznie zanim zaczełam pracować jako fotomodelka byłam osobą nieśmiałą  i raczej niezdecydowaną. Praca ta pomaga przede wszystkim usamodzielnić się i uczy podejmowania szybkich decyzji. Myśle, że w pewnym stopniu można się dowartościować i pozbyć kompleksów, ale nie jest to skuteczne lekarstwo. Trzeba się liczyć z tym, że równie często mogą paść słowa krytyki, zarówno ze strony fotografa jaki i otoczenia. W tym zawodzie trzeba być odpornym psychicznie.

6. UnU Magazyn Czy traktujesz zawód modelki/fotomodelki jako pracę stałą? Ja to przekłada się na Twoje życie osobiste?

Marta
Obecnie jestem jeszcze na studiach i ich ukończenie jest dla mnie najważniejsze. Muszę jakoś godzić zajęcia na uczelni z wyjazdami na sesje, co odbija się trochę na kontaktach ze znajomymi i rodziną - mam dla nich mniej czasu.

7. UnU Magazyn Czy pieniądze są dla Ciebie ważne i na co najbardziej lubisz je wydawać?

Marta
Pieniądze z pewnością ułatwiają życie i czynią je przyjemniejszym, ale nie są dla mnie wartością nadrzędną. Część z tego co zarobię odkładam z myślą o podróżach, a resztę przeznaczam na bieżące wydatki.

8. UnU Magazyn Jakie jest Twoje największe marzenie?

Marta
Tego nie mogę zdradzić, bo się nie spełni...

9. UnU Magazyn Jeżeli posiadasz prawo jazdy to jakim samochodem najbardziej chciałabyś jeździć?

Marta
Mitsubishi Eclipse Concept-E.

10. UnU Magazyn Jakich używasz perfum?

Marta
Puma, lubie słodkie zapachy.

11. UnU Magazyn Pamiętasz pierwszą randkę?

Marta
Tak, było to jeszcze w szkole podstawowej. Pozostały miłe wspomnienia.

12. UnU Magazyn Jaka była najbardziej kłopotliwa chwila w Twoim życiu?

Marta
Mam w życiu sporo szczęścia i chyba nie było takiej chwili. Liczę, że to się nie zmieni.

13. UnU Magazyn Na co zwracasz szczególną uwagę u mężczyzn? Co cię drażni, a co zniewala? Czy spotkałaś już swoj ideał?

Marta Mężczyzna musi dawać mi poczucie bezpieczeństwa. Muszę wiedzieć, że mogę na nim polegać, i że nie zostawi mnie w trudnych chwilach. Prawdziwy partner jest kochankiem i przyjacielem, ma swoje zdanie, ale potrafi pójść na kompromis. Ja spotkałam swój ideał prawie 2 lata temu i jestem bardzo szczęśliwa. 

14. UnU Magazyn Kogo i co chciałabyś zabrać na bezludną wyspę?

Marta Mojego chłopaka i jacht, żeby szybko wrócić.

15. UnU Magazyn Lubisz podróżować? Które miejsce najbardziej chciałabyś zwiedzić?

Marta Bardzo lubie podróżować, ale z powodu braku czasu odkładam dalsze wyprawy na wakacje. Marzę o podróży do Nowej Zelandii.

16. UnU Magazyn Masz jakąś ulubioną potrawę? Czy sama potrafisz coś przygotować?

Marta Gustuję w kuchni chińskiej, najbardziej smakuje mi kurczak w sosie słodko-kwaśnym z ryżem. Bardzo lubię gotować. Kiedy mam wolną chwilę krzątam się po kuchni i przygotowuję jakieś smakołyki.

17. UnU Magazyn A teraz zapytam o Twoje najbliższe plany na przyszłość? Jakieś wyzwania, cele, które chciałabyś zrealizować?

Marta Na pewno chciałabym skończyć studia i znaleźć dobrą pracę, może założyć wlasną firmę. Poza tym chcę kontynuować pracę fotomodelki tak długo jak to będzie możliwe, i na tyle ile czas pozwoli.

18. UnU Magazyn Dziękuję bardzo za rozmowę.

Marta Również dziekuję i pozdrawiam.

Galerie Marty w UnU Models 253 oraz 464