Dziewczyna UnU - Marta Zawadzka

02.08.2007 12:10

Marta Zawadzka - modelka Agencji UnU Models. Do pierwszej sesji namówił ją lokalny fotograf, a potem wszystko potoczyło się siłą rozpędu. Studiuje kosmetologię, niestety nie zawsze może pogodzić studia z ciągłymi wyjazdami, ale chce wykorzystać swój czas do maksimum. Jest zadowolona ze swojego wyglądu, chociaż stara się zachować pewien dystans do urody i wizerunku, który prezentuje na zdjęciach.

1. UnU Magazyn Może nam na początek powiesz kiedy postanowiłaś zostać modelką/fotomodelką i jak udało Ci się zrealizować swoje marzenia?

Marta Wszystko zaczęło się dosyć naturalnie, zawsze lubiłam pozować. Do pierwszej sesji namówił mnie lokalny fotograf, stąd pochodzą moje pierwsze zdjęcia, potem pojawiło się kilka kolejnych, niewielkich sesji i wszystko potoczyło się siłą rozpędu. Z czasem zaczęłam dostawać coraz więcej ciekawszych i bardziej atrakcyjnych zleceń. Kilka lat temu postanowiłam zająć się tym profesjonalnie i od tego momentu stało się to moim jedynym zajęciem. Chyba dopiero ten moment mogłabym uznać za chwilę, w której postanowiłam zostać modelką, wcześniej była to bardziej zabawa. Nie mogę jednak nazwać tego przypadkiem, bo świadomie dążyłam do tego, by zrobić użytek z tego, że dobrze się czuję pozując fotografom. Pozowanie nie jest oczywiście moim jedynym pomysłem na życie, choć w tej chwili jest niezwykle ważne.

2. UnU Magazyn Masz poza sobą wiele sesji zdjęciowych, którą wspominasz najmilej?

Marta Muszę przyznać, że mam niebywałe szczęście do ludzi, z którymi dane było mi dotąd pracować, zazwyczaj więc sesje przebiegają w bardzo miłej atmosferze. Nie jestem w stanie zdecydować, którą z sesji wspominam najlepiej, jednak najwięcej przyjemności sprawiają mi sesje plenerowe, choć czasem trzeba trochę powalczyć z aurą i temperaturą.

3. UnU Magazyn Czy zawód modelki/fotomodelki traktujesz jako sposób na życie? 

Marta Od pewnego czasu rzeczywiście stało się to moim podstawowym zajęciem. Studiuję kosmetologię, niestety trochę zaniedbuję wykłady, ponieważ nie zawsze mogę pogodzić studia z ciągłymi wyjazdami, ale wiem, że musze wykorzystać swój czas do maksimum, bo drugi raz taka szansa może się nie powtórzyć. Tego zawodu nie można przecież uprawiać całe życie, bo jest on ściśle związany z urodą i młodością.

4. UnU Magazyn Jaki jest Twój stosunek do własnego wyglądu? Należysz do kobiet, które są zadowolone z siebie czy nieustannie chcesz coś zmieniać w swoim wyglądzie?

Marta Wydaje mi się, że w tej kwestii jestem typową kobietą. Zdarzają mi się chwile, gdy patrzę w lustro i stwierdzam, że się sobie podobam, a drugiego dnia znajduję nagle kilka rzeczy, które chciałabym koniecznie zmienić, jednak gdy tak szczerze się nad tym zastanowię to zdecydowanie mogę stwierdzić, że lubię siebie i jestem zadowolona ze swojego wyglądu. Zawód fotomodelki związany jest z ciągłą oceną urody, czy to przez fotografa, zleceniodawcę, czy inne dziewczyny, z którymi stykasz się na planie, jak i przez wiele innych osób, które oglądają potem Twoje zdjęcia. Trzeba więc zachować pewien dystans do urody i wizerunku, który prezentuje się na zdjęciach. Myślę, że mi się to udaje.

5. UnU Magazyn Co robisz, żeby utrzymać doskonałą sylwetkę, uprawiasz jakiś sport, stosujesz dietę...

Marta Po prostu dbam o siebie. Wbrew temu, co często mówią niektóre dziewczyny, dobry wygląd i kondycja wymagają pracy. Nie stosuję żadnej konkretnej diety, po prostu nie objadam się i ograniczam węglowodany, miewam okresy, gdy nie jem mięsa lub jem go bardzo mało. Gotuję sama więc mam wpływ na to, co pojawia się na moim stole. Stosuję zasadę, że jesteśmy tym, co jemy, więc nie lubię jeść byle jak i byle gdzie, aby tylko zagłuszyć głód. Trzeba poświecić rzeczywiście dużo czasu i włożyć wiele wysiłku w domu, czy na siłowni, by zachować najwyższą formę, ale przecież w końcu to moja praca :) Regularnie ćwiczę i sprawia mi to przyjemność.

6. UnU Magazyn Często się malujesz? Jakich używasz kosmetyków, masz ulubiony zapach perfum?

Marta Na co dzień maluję się bardzo delikatnie, po prostu nie chcę nadwyrężać zmęczonej mocnymi makijażami zdjęciowymi skóry, ale gdy mam tylko jakąś okazję, to uwielbiam eksperymentować z makijażem. Sama jestem także wizażystką, więc w pewnym sensie to takie moje małe hobby. Zabiera mi to wtedy mnóstwo czasu :) Podstawą  jest dla mnie dobry krem nawilżający i krem pod oczy, bo tam skóra jest najdelikatniejsza. Nie żałuję pieniędzy na dobre kosmetyki, bo to inwestycja w siebie na przyszłość, która na pewno przyniesie korzyści. Jeśli chodzi o perfumy to jestem bardzo wierna zapachom, w których się zakochałam. Moje ulubione to: Moschino I love love, Viktor & Rolf Flower Bomb i Nina Ricci Eau de Toilette.

7. UnU Magazyn Należysz do osób aktywnych, poszukujących ciągle swojego miejsca w świecie, czy raczej przyjmujesz życie takim jakie jest?

Marta Jestem typem osoby, która odczuwa nieustanny niedosyt. Zawsze wydaje mi się, że może być jeszcze lepiej. Wciąż dążę do tego bliżej nieokreślonego "lepiej", "ciekawiej", "więcej", itd. Mam tysiące pomysłów na to, co chcę robić, gdy przestanę pracować w tej branży. Są oczywiście i takie chwile, gdy przyjmuję rzeczywistość taką jaką jest, wyciszam się wtedy i jestem po prostu szczęśliwa - są to momenty, które spędzam z moim narzeczonym :)

8. UnU Magazyn Co w życiu stawiasz na pierwszym miejscu?

Marta Może zabrzmi to banalnie, ale najbardziej dla mnie oczywistą i najważniejszą rzecz na świecie jest miłość :) Kiedy jest bardzo intensywnie obecna w życiu, to reszta zawsze się poukłada, bez względu na przeciwności losu.

9. UnU Magazyn Co uważasz za swój największy sukces?

Marta Jeśli chodzi o sprawy związane z modelingiem, to nie zrobiłam jeszcze takiej rzeczy, która zaspokoiłaby moje ambicje, mimo iż mam za sobą sporo ciekawych, dużych, komercyjnych produkcji. Z wielu rzeczy jestem naprawdę zadowolona, ale to napędza mnie tylko do tego, by iść do przodu, robić wciąż coś nowego.

10. UnU Magazyn Czy muzyka Cię relaksuje? Masz jakiś ulubiony zespół, solistę?

Marta O tak, zdecydowanie, jestem muzocholikiem, słucham wszędzie i zawsze :) Słucham różnego rodzaju muzyki i wciąż odkrywam coś nowego, jednak najbliższy mi jest szeroko pojęty rock. Ostatnio bardzo cenię sobie takie zespoły jak Deftones czy Chevelle, ale kocham też typowo kobiecą muzykę Sade czy Nelly Furtado.

12. UnU Magazyn Jesteś fanką telenowel? Pociąga Cię kariera filmowa, masz ulubioną aktorkę/aktora?

Marta Mam jeden ulubiony serial - Chirurdzy. Cóż, wciągnęłam się :) Nigdy nie myślałam o karierze filmowej, ale niczego w życiu nie wykluczam, lubię nowe doświadczenia i nowe wyzwania. Otrzymałam nawet kilka propozycji ze strony niezależnych filmowców, jednak byli to dotąd ludzie nie tyle niezależni, co niepoważni. Na razie nie miałam prawdziwej okazji, by spróbować.

13. UnU Magazyn Jaki mężczyzna robi na Tobie największe wrażenie?

Marta Niezmiennie jest to mężczyzna, z którym spędzam już 9 rok życia, mój narzeczony :) On zawsze potrafi mnie przytulić, pogłaskać, wysłuchać, a kiedy trzeba "ustawić do pionu". Łączy nas również praca, która jest naszą wspólną, wielką pasją, on zajmuję się zleceniami, całą stroną prawną i finansową mojego pozowania. Jest uparty i często bezkompromisowy, ale bardzo mu ufam, bo wiem, że chce dla mnie jak najlepiej i zna się na rzeczy. Uważam, że każda kobieta, nawet ta, która deklaruje największą niezależność, potrzebuje od czasu do czasu wesprzeć się na ramieniu faceta i poczuć się po prostu bezpiecznie. Ja mam takie ramię, więc czego chcieć więcej... :)

14. UnU Magazyn Na co przeznaczyłabyś przysłowiowy milion dolarów?

Marta Mam mnóstwo marzeń. Chciałabym oczywiście duży dom z basenem, sportowy samochód, mnóstwo ciuchów i kosmetyków, wycieczki zagraniczne, itd. :) A tak poważnie, to po zakończeniu pracy w tej branży mam w planach otwarcie własnego salonu kosmetycznego i jeszcze kilka innych ciekawych pomysłów, więc ten milion dolarów na pewno pomógłby mi wprowadzić je w życie szybciej i z większym rozmachem :)

15. UnU Magazyn Gdzie najczęściej Cię można spotkać: w kinie, w kawiarni, na dyskotece, czy po prostu w domu?

Marta Raczej w domu. Od prawie trzech lat moje życie przybrało trochę szalony scenariusz. To w zasadzie ciągłe pakowanie walizek, podróże, sesje, itd. Gdy znajduję odrobinę wolnego czasu, to lubię spędzić go w najbardziej typowy sposób, jaki tylko można sobie wyobrazić - czytam książki, słucham muzyki lub po prostu wyleguję się, robiąc maraton telewizyjny :)

16. UnU Magazyn Dziękuję bardzo za rozmowę.

Marta Ja również bardzo dziękuję.

Marta jest modelką Agencji UnU Models http://unumodels.pl/modelki_marta046.html