Dziewczyna UnU - Sylwia Nawrat

31.01.2008 18:45

Sylwia Nawrat - modelka Agencji UnU Models. Została modelką bo miała zbyt mało własnych zdjęć. W krótkim czasie osiągnęła bardzo dużo - współpracowała nawet z międzynarodowej sławy fotografem Richardem Warrenem. Czasy tremy ma już dawno za sobą, zresztą nawet gdyby się pojawiła, ma na nią swoje sposoby. Pływa, tańczy, jest aktywna - ruch i wysiłek fizyczny ją odstresowują. Nie żyje z dnia na dzień, ma plany, stawia sobie konkretne cele do zrealizowania, ale póki co nic o nich nie mówi, żeby nie zapeszyć. Stara się cieszyć każdym dniem i wszystkim, co on przynosi.

1. UnU Magazyn Jak trafiłaś do modelingu? Była to decyzja przemyślana czy zbieg szczęśliwych przypadków?

Sylwia Raczej kolej losów :) Zawsze mnie interesował od zaplecza sposób realizowania filmów, reklam, wideoclipów, czy konkursów piękności, lubilam je też oglądać w telewizji. Zdarzalo mi się słyszeć od różnych ludzi, że powinnam spróbować swoich sił w modelingu, ale nigdy nie brałam tego na poważnie, przede wszystkim ze względu na mój wzrost. Czułam się przez to na starcie zdyskwalifikowana. Z czasem z ciekawości zaczęłam przebywać na pewnym forum dotyczącym wyborów miss i modelingu. Przez pewien czas zastanawiałam się nad wzięciem udziału w jakimś konkursie piękności dla zabawy i przygody.

Jednak wkrótce doszłam do wniosku, że brakuje mi zdjęć, które mogłabym wysłać na konkurs, ponieważ z aktualnych fotek posiadałam jedynie kilka legitymacyjnych "pstryków". Nie byłam też przekonana, co do sensu wystąpienia w konkursie - znów ze względu na wzrost. Jednak myśl o posiadaniu konkretnych zdjęć pozostała mi w głowie.

Któregoś dnia pożyczyłam od kolegi aparat i dla zabawy zrobiłam sobie kilka "cyków", potem zamieściłam je na forum w swoim profilo. W niedługim czasie zgłosiło się do mnie dwóch fotografów z propozycją sesji zdjęciowej w Łodzi. Wtedy trochę w siebie uwierzylam ;) Pojechałam na zdjęcia, zaczęłam dostawać kolejne propozycje współpracy z różnymi ludźmi, no i tak to się zaczeło...

2. UnU Magazyn Co uważasz za swoje największe osiągnięcie w modelingu?

Sylwia Hmmm... wymieniłabym dwa :) Za moje pierwsze, największe osiągnięcie w modelingu uważam sam fakt, że dostałam szansę rozpoczęcia również komercyjnej współpracy z fotografami i agencjami, a modeling stał się dla mnie po części czymś więcej niż tylko hobby. Natomiast drugim moim osiągnięciem, a jednocześnie wspaniałą przygodą była możliwość współpracy z fotografem Richardem Warrenem podczas sesji zdjęciowej.

3. UnU Magazyn Oprócz urody w tym zawodzie liczy się talent i...

Sylwia Przede wszystkim inteligencja i upór w dążeniu do celu. Umiejętność dokonywania odpowiednich wyborów i współpracy z właściwymi ludźmi.


4. UnU Magazyn Lubisz pozować fotografom? Odczuwasz wtedy tremę? A może masz własny sposób na zrelaksowanie się przed sesją?

Sylwia Hmmm... myślę, że okres tremowania się jest już za mną. Na pewno zawsze małym stresem jest współpraca z fotografem, u którego nie było się wcześniej na zdjęciach. Wydaje mi się, że dobrym sposobem na rozładowanie emocji jest luźna rozmowa z fotografem przed sesją.

 

5. UnU Magazyn Czy jesteś zadowolona ze swojego wyglądu, wymiarów, czy też chciałabyś cos u siebie zmienić?

Sylwia Aktualnie jestem zadowolona ze swojego wyglądu. Myślę, że każda kobieta dostrzega w sobie jakies małe wady, którch by się chętnie pozbyła czy je zmieniła. Ciąglę więc pracuję nad wymiarami, aby być w pełni usatysfakcjonowana swoją figurą.

6. UnU Magazyn Jak dbasz o swoją sylwetkę, chodzisz na siłownię, uprawiasz jakiś sport?

Sylwia Wcześniej tańczyłam przez kilka lat jako cheer, aktualnie regularnie pięć razy w tygodniu chodzę na basen - to mnie bardzo relaksuje, pobudza do działania na cały dzień i jednocześnie pozwala mi zachować odpowiednią sylwetkę.

 

7. UnU Magazyn Masz jakiś autorytet w świecie mody? Ubrania, którego projektanta najbardziej chciałabyś prezentować na wybiegach?

Sylwia Jeśli chodzi o wybieg, to tę pracę pozostawiam koleżankom posiadającym odpowiedni do niej wzrost :) Natomiast w kwestii projektantów, myślę, że obecnie na rynku i polskim i zagranicznym rozwija się wielu zdolnych, często nawet bardzo młodych ludzi, którzy naprawdę imponują swoimi kolekcjami. Uwielbiam oglądać niesamowite pokazy bielizny Victoria's Secret, prezentowanej przez swiatowej sławy top modelki.

8. UnU Magazyn Co najchętniej lubisz robić w wolnych chwilach? 

Sylwia W wolnych chwilach spędzam czas ze znajomymi. Lubię się odstresowywać poprzez aktywność fizyczną. Szczególnie w ciepłe dni.

9. UnU Magazyn Co sprawia Ci w życiu największą przyjemność?

Sylwia Lubię dawać bliskim prezenty, poza tym, chyba jak każdy, po prostu dobrze się czuję, kiedy sprzyja mi los ;)

10. UnU Magazyn Jakie cechy w mężczyznach cenisz najbardziej?

Sylwia Odpowiedzialność, szczerość oraz poczucie humoru. Ważne jest też poczucie bezpieczeństwa, jakie mi on daje.

11. UnU Magazyn Twój ulubiony aktor/aktorka? 

Sylwia Z aktorów zdecydowanie Johnny Depp. Według mnie jest wybitny, uwielbiam go w każdej roli :) Z aktorek, nie uciekając zbyt daleko, lubię oglądać na ekranie Annę Przybylską.

12. UnU Magazyn Czy muzyka stanowi dla ciebie ważny element życia? Czego słuchasz najczęściej?

Sylwia Tak, zdecydowanie muzka to ważny element mojego życia. Praktycznie zawsze, kiedy wykonuję domowe czynności, siedzę przed komputerem czy chociażby biorę udział w sesjach zdjęciowych, muzyka mi  towarzyszy :) A to, jakiej muzyki konkretnie słucham zależy od mojego nastroju, dnia czy po prostu okazji - nie gardzę RnB, zagranicznym hip-hopem, a także muzyką taneczną.

 

13. UnU Magazyn Jakie jest Twoje największe marzenie?

Sylwia Moim największym marzeniem jest realizacja celów, które sobie postawiłam. Nie mogę ich jednak zdradzić, aby nie zapeszyć ;-)

14. UnU Magazyn Masz jakieś konkretne plany na przyszłość, czy czekasz co przyniesie Ci następny dzień?

Sylwia Mam pewne plany, niektóre z nich być może po prostu się spełnią, inne pewnie zależą od losu. Ja natomiast staram się przede wszystkim cieszyć każdym dniem.

15. UnU Magazyn Najdziwniejsza, najbardziej zaskakująca propozycja jaką dostałaś jako modelka/fotomodelka to...

Sylwia Było tego dość sporo, jednak najbardziej utkwiła mi w głowie propozycja sesji, której tematem bylo... hehe... odtworzenie starożytnych obyczajów seksualnych :) z propozycji oczywiście nie skorzystałam :)

16.  UnU Magazyn Dziękuję bardzo za rozmowę.

Sylwia Dziękuję również!

Sylwia jest fotomodelką Agencji UnU Models - zobacz profil