Życie uwiecznione dzięki Sony bloggie

11.02.2010 13:52

Firma Sony zaprezentowała nowe aparaty fotograficzne HD bloggie – nowatorskie, stylowo wyglądające, odznaczające się wysoką jakością. Aparaty, które pozwalają cieszyć się ze spontanicznego nagrywania i prezentowania zdjęć i filmów. W Europie bloggie zadebiutują dwoma atrakcyjnymi modelami, pozwalającymi z niezwykłą łatwością wykonywać zdjęcia i nagrywać ujęcia filmowe, które można później łatwo i szybko opublikować w Internecie.

 

 

Efektowne, proste w użyciu i łatwe w obsłudze aparaty fotograficzne HD firmy Sony, oznakowane symbolami MHS-PM5/PM5K i MHS-CM5, a określane mianem bloggie, zapewniają użytkownikom wiele ciekawych i niezwykle użytecznych funkcjonalności. Kilka z nich przedstawimy poniżej:

 

 

- miniaturowe, smukłe modele MHS-PM5/PM5K i MHS-CM5 rejestrują ujęcia filmowe MP4 o rozdzielczości Full HD (1920x1080) i 5-megapikselowe fotografie
- prezentują piękną, przyciągającą wzrok stylistykę i zaawansowane rozwiązania
- ich obracany w zakresie 270 stopni obiektyw pozwala na wykonywanie wspaniałych autoportretów (tylko PM5/PM5K)
- wbudowane oprogramowanie PMB Portable i złącze USB dają możliwość szybkiego, łatwego przesyłania materiałów do Internetu z każdego komputera PC lub Macintosh
- model MHS-PM5K gwarantuje nagrywanie i wyświetlanie niezwykłych 360-stopniowych panoram

 

 

Modele MHS-PM5/PM5K i MHS-CM5 swobodnie mieszczą się w kieszeni i torebce. Doskonale nadają się do zabrania na przyjęcie, na wyjazd i wszędzie tam, gdzie nie chcesz uronić nic z rozgrywających się dookoła zdarzeń. Kolorowy, lekki i poręczny aparat fotograficzny HD bloggie przyda się, gdy chcesz podzielić się z innymi swoimi wspomnieniami, zaktualizować blog albo przesłać na serwisy społecznościowe obrazy z podróży. Wystarczy po zrobieniu zdjęć i nakręceniu filmów odwiedzić najbliższą kafejkę internetową, tam podłączyć urządzenie i przesłać z obrazy za pomocą zintegrowanego oprogramowania PMB Portable.

 

 

Nowe modele bloggie są przyjemne w użyciu i łatwe w obsłudze. Aby zrobić wyraźne, 5-megapikselowe zdjęcie, po prostu naciska się przycisk. Inny przycisk uwieczni chwilę na filmie Full HD w formacie MP4. Urządzenia o symbolach PM5/PM5K i CM5 umożliwiają nagrywanie zarówno wyjątkowo płynnych ujęć w formacie 1280x720/60p, jak i cechujących się najwyższą rozdzielczością ujęć Full HD 1920x1080/30p.

 

 

Wbudowany stabilizator obrazu SteadyShot (tylko w trybie 720/30p) kompensuje drgania podczas zdjęć z ręki, a dzięki odpowiednim korektom ustawień wprowadzanym przez technologię rozpoznawania twarzy uzyskuje się wyraźne, wspaniałe portrety.

 

 

Oferowane w czterech żywych kolorach aparaty PM5/PM5K są wyposażone w ruchomy obiektyw, obracany w zakresie 270 stopni. Można nim wykonywać zdjęcia z niemal dowolnej perspektywy – z wysoka i tuż znad ziemi – jak również autoportrety. Podczas zdjęć dolna część jasnego ekranu LCD 6,0 cm o dużej rozdzielczości zawiera informacje o aktualnych ustawieniach. Aby obejrzeć gotowy materiał, wystarczy obrócić aparat bloggie do pozycji poziomej, w której ujęcia i fotografie wypełniają cały ekran.

 

 

Użytkownicy modelu PM5K mogą skorzystać ze specjalnego adaptera obiektywu, pozwalającego nagrywać nadzwyczajne panoramy. Trzeba tylko założyć adapter i zacząć filmowanie w trybie wideo 360 - nie ma potrzeby wybierania żadnych innych ustawień. Aparat fotograficzny bloggie zapisuje panoramiczne ujęcia w specjalnie kodowanych plikach. Taką panoramę można później "rozwinąć" na ekran komputera przy użyciu dostarczonego oprogramowania PMB i programu 360 Video Player. Oto zupełnie nowy sposób patrzenia na wszystkie strony świata.

 


Model CM5 jest wyposażony w wysokiej jakości obiektyw z zoomem optycznym 5x oraz w odchylany, obrotowy ekran LCD 6,2 cm, pozwalający na komfortowe komponowanie i wyświetlanie ujęć. Wyposażenie aparatu obejmuje także złącze HDMI, dzięki któremu do wyświetlania ujęć filmowych i fotografii można użyć telewizora Bravia lub dowolnego telewizora HD. Aparaty bloggie zawierają wszystko, co jest potrzebne we współczesnym, cyfrowym świecie. Po zakończeniu zdjęć można wysunąć wbudowane złącze USB i podłączyć urządzenie do komputera PC albo Macintosh, aby następnie schować je po przesłaniu plików.

Podłączenie aparatu fotograficznego do komputera powoduje także uruchomienie wbudowanego oprogramowania PMB Portable. Umożliwia ono przeglądanie i wybieranie fotografii i ujęć filmowych, jak również ich przesyłanie do popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Picasa i YouTube. Eliminuje to potrzebę użycia jakichkolwiek programów do przesyłania zainstalowanych w komputerze. W efekcie aparatu fotograficznego bloggie z powodzeniem można używać w każdej kafejce internetowej napotkanej w podróży. Nie trzeba nawet nosić ze sobą ładowarki: podłączenie do gniazda USB komputera automatycznie rozpoczyna ładowanie jej akumulatora.

 


Na wiosnę zostanie również udostępniony moduł integrujący, który pozwoli na łatwe prezentowanie materiałów w serwisie Facebook. Moduł ten uzupełni obecne możliwości prezentacji w takich serwisach, jak YouTube czy Picasa Web Albums, i będzie miał formę aktualizacji programu przeznaczonej do pobrania z Internetu. Nowa wersja pozwoli użytkownikom na prezentowanie zdjęć i filmów w serwisie Facebook bezpośrednio z programu PMB. Aktualizację programu PMB będzie można pobierać od kwietnia 2010 r.

Najważniejsze dane techniczne:

 

 

Sony