Casio Exilim ZR-200 - wydajność w szczegółach

28.02.2012 15:56

Nowy, Hi-Speed-owy kompakt od Casio Exilim ZR-200 to idealny wybór dla każdego, kto chce robić zdjęcia i nagrywać filmy wideo szybko i niezwykle łatwo. Zawdzięcza to funkcji Quick Response, która gwarantuje, że aparat jest błyskawicznie gotowy do użytku, dysponując wyjątkowo szybkim autofocusem.

 

 

Warte uwagi są też funkcja Wide Shot, 24 mm szerokokątny obiektyw z 12.5x optycznym zoomem oraz opcja Still In Movie, dzięki której możemy jednocześnie robić zdjęcia i nagrywać filmy. Nowy model Casio Exilim EX-ZR200 potrafi wychwycić zarówno najmniejsze szczegóły, jak i większe grupy ludzi czy budynków, a także całościowe panoramy. Dodatkowo 16,1 megapikseli pozwala na fotografowanie w wysokiej rozdzielczości i przy niskim poziomie szumów, zachowując w pełni nasycone kolory. Technologia HDR dla zdjęć i filmów wideo, Premium Auto Pro, efekt rozmycia tła czy szybkie zdjęcia seryjne potwierdzają tylko, że aparat posiada rozbudowany arsenał funkcji, co sprawia, że EX-ZR200 jest idealnym partnerem na każdą okazję.

W chwili gdy inne aparaty otwierają swoje obiektywy, EX-ZR200 może już spokojnie robić najwyższej jakości zdjęcia i filmy, aparat jest bowiem gotowy do użytku w około 0,98 sekundy. Aby umożliwić szybkie uchwycenie fotografowanych obiektów, zdjęcia mogą być wykonywane kolejno, w odstępach zaledwie 0,27 sekundy. Co więcej, aparat wyposażony jest w funkcję autofocus o bardzo wysokiej prędkości, wyróżniający się 0,13 sekundy.

 

 

Z Exilim EX-ZR200 można w łatwy sposób stać się posiadaczem imponujących zdjęć w dowolnie zaistniałej sytuacji, głównie dzięki zastosowaniu funkcji Premium Auto Pro. W tym trybie, aparat automatycznie wykrywa typowe dla siebie scenariusze i automatycznie wybiera najlepsze ustawienia. Poza wykrywaniem twarzy, trybem make-up/landscape, nocnymi scenami oraz  tylnym oświetleniem, tryb Auto Premium Pro może aktywować programy Best Shot, takie jak szybkie sceny nocne (z portretem), szybki anty wstrząs i funkcje HDR.

Wszystko to gwarantuje, że wszelkie poruszenia czy zdjęcia pod światło są niwelowane do minimum, a szczegóły takie jak twarze ludzi są automatycznie wykrywane, zachowując ich doskonałą ostrość i ekspozycję. Nie ma więc potrzeby, by samemu decydować, który z trybów Best Shot jest najlepszy do zaistniałej sytuacji i całą swoją uwagę można przez to skupić na fotografowanym temacie, wynikiem czego są znakomite zdjęcia. Dostęp do Premium Pro Auto jest przy tym bardzo prosty - funkcję tę wybiera się bowiem za pomocą funkcyjnego pokrętła.

 

 

Sercem EX-ZR200 jest nowy Exilim Engine HS. Innowacyjny procesor obrazu wyznacza nowe standardy w przedmiocie rozpoznawania oraz szybkiego przetwarzania obrazu i został opracowany w celu umożliwienia zrobienia lepszych zdjęć - szybciej , prościej i bardziej niezawodnie. Exilim Engine HS z powodzeniem pokonuje każde wyzwanie, takie jak podświetlenie, portret, krajobraz, fotografowanie w nocy i w trudnych warunkach oświetleniowych, analizując przy tym wszystkie elementy środowiskowe i natychmiast optymalizując ustawienia aparatu.

Exilim Engien HS łączy w sobie wszystkie zalety Exilim Engine 5.0 oraz szybkich funkcji Engine. W efekcie, procesor obrazu zapewnia nowe opcje w fotografii, takie jak funkcja HDR ART lub opcję do nagrywania filmów i robienia zdjęć w tym samym czasie. W zależności od tego czy oczekujesz wspaniałej reprodukcji kolorów, wysokiej rozdzielczości, przetwarzania obrazów czy krótkiego czasu reakcji, Exilim Engine HS wytwarza szczegółowy obraz bez utraty kontrastu, ostrości lub kolorów i wszystko to w kilka sekund.

 

 

W swojej smukłej obudowie aparat EX-ZR200 kryje wysoką wydajność 16.1 megapikseli. Co więcej chip CCD z 16.1 magapikselami nie tylko pozwala na wykonanie doskonałych zdjęć, ale umożliwia także edycję, powiększanie i drukowanie fragmentów zdjęć - w znakomitej jakości i bez utraty istotnych detali obrazu.  

Istotną funkcją EX-ZR200 jest Wide Shot, która oznacza tyle, że oprócz dostępnego 24 mm szerokokątnego obiektywu istnieje możliwość ustawień super szerokiego kąta o parametrach 14 i 18 mm. Pozwala to na dynamiczne ujęcia szerokich scen takich jak ogromna przestrzeń krajobrazu, wysokie wieże czy inne okazałe budowle. Aparat korzystając z funkcji high-speed łączy kilka pojedynczych zdjęć wykonanych w wahadłowym ruchu, tworząc imponujący, super-panoramiczny obraz.

Dzięki EX-ZR200 jesteś też w stanie uchwycić wspaniałe filmy w Full HD (H.264) w rozdzielczości do 1920x1080 pikseli, 12.5x zoomem optycznym i dźwiękiem stereo. Co więcej, podczas nagrywania filmów można nadal robić zdjęcia seryjne z funkcją High-Speed przy użyciu opcji Still In Movie. EX-ZR200 posiada również mini gniazdo wyjścia HDMI i może być połączony do kompatybilnego telewizora HD za pomocą kabla HDMI (oddzielnie) - pozwala to na oglądanie plików wideo na dużym ekranie, wtedy gdy to ci odpowiada. Maksymalna długość nagrywanego filmu wynosi 29 minut.    

Oglądanie zdjęć lub filmów na ekranie aparatu jest jednak również komfortowe. Głównie dzięki bardzo jasnemu, dużemu 7,6cm wyświetlaczowi TFT (Super Clear LCD), który pozwala na oglądanie obrazów pod niemal każdym kątem. Oprócz dużego kąta widzenia oraz wysokiej rozdzielczości 460800 pikseli, kolorowy wyświetlacz TFT zapewnia ponadprzeciętny kontrast, co zapewnia wyjątkowo jasny i ostry obraz fotografowanego obiektu. Takie parametry uproszczą też przeglądanie zdjęć nawet w słonecznym świetle. Istnieje również możliwość wybory jednego z pięciu wbudowanych ustawień, aby dopasować jasność do warunków otoczenia: -1/ 0/ +1/ +2/ Auto.

Oprócz popularnych programów z motywem, EX-ZR200 posiada również funkcję rozmycia tła. Korzystając z technologii szybkich zdjęć seryjnych, tło obrazu jest przetwarzane w taki sposób, aby osiągnąć efekt rozmycia, akcentując konkretny przedmiot na zdjęciu i zmiękczając tło - tak jak w lustrzance.  Cena aparatu Casio Exilim ZR-200 to około 1349 zł. Dystrybutorem Casio Exilim w Polsce jest firma Zibi S.A.

 

 

 

 

Casio Exilim
1349 PLN
Tagi: