Coolpix S9300 i Coolpix S6300 - zoom na styl

27.03.2012 15:05

Coolpix S9300 i Coolpix S6300 - nowe stylowe aparaty kompaktowe Nikona typu superzoom dzięki dużemu przybliżeniu oraz zaawansowanym rozwiązaniom fotograficznym i filmowym doskonale sprawdzają się podczas podróży, na imprezach sportowych oraz koncertach.

 

 

Coolpix S9300 wyposażony został w 18-krotny, a Coolpix S6300 w 10-krotny zoom optyczny. W nowych modelach zastosowano ponadto matryce CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, funkcję redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu, czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo model S9300 posiada wbudowany GPS.

 

 

- Coolpix S9300, jak i Coolpix S6300 pozwalają na rejestrowanie przygód w wielkim stylu. Zarówno w przypadku wykonywania zdjęć, jak i nagrywania filmów Full HD w dużym zbliżeniu, nowe, wyposażone w superzoom aparaty Coolpix bez trudu spełnią stawiane im wymagania. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak tryb Auto HDR, fotografowanie 3D oraz wbudowany GPS - mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe BV.

 

 

Zoom najlepszy w swojej klasie: Coolpix S9300

Coolpix S9300 wyróżnia się smukłym, eleganckim korpusem (30,6 mm w najszerszym miejscu). Dzięki temu aparat może z łatwością zmieścić się w kieszeni kurtki lub torebce. Pomimo kompaktowych rozmiarów aparat oferuje szeroką gamę zaawansowanych rozwiązań.

 

 

Coolpix S9300 został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw Nikkor z 18-krotnym zoomem optycznym, dysponującym szerokim zakresem ogniskowych od 25 do 450 mm.

 

 

Dzięki temu aparat doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, oferując dużą swobodę w komponowaniu ujęć. Funkcja redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej sprawia, że zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów są zawsze wyraźne.

 

 

3-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości (921 tys. punktów), wykorzystujący technologię Clear Color Display, dodatkowo ułatwia kadrowanie oraz przeglądanie zdjęć i filmów w rozdzielczości Full HD.

 

 

Z myślą o miłośnikach filmowania Coolpix S9300 został wyposażony w innowacyjną funkcję nagrywania, pozwalającą na zatrzymanie i wznowienie zapisu. Dzięki temu aparat tworzy jeden plik filmowy, który można płynnie odtworzyć.

 

 

Funkcja Łatwa panorama 360/180 stopni pozwala tworzyć dynamiczne zdjęcia panoramiczne w pionie i w poziomie. Dodatkowo wbudowany odbiornik GPS umożliwia dodawanie do zdjęć znaczników geograficznych oraz śledzenie trasy podróży.

 

 

Aparat Coolpix S9300 dostępny będzie w czterech kolorach: czerwonym, srebrnym, czarnym i granatowym. W sprzedaży od drugiej połowy marca 2012 r.

 

 

Sprytny i piękny: Coolpix S6300

Coolpix S6300 to elegancki aparat przeznaczony dla miłośników stylu i nowych technologii. Nowoczesne wzornictwo i wiosenna gama kolorów - od różowego po niebieski - sprawiają, że aparat idealnie pasuje na każdą okazję.

 

Niewielka kompaktowa obudowa kryje szereg zaawansowanych rozwiązań. Coolpix S6300 wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw Nikkor z 10-krotnym zoomem optycznym.

 

 

Aparat ma te funkcję redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Dzięki temu aparat doskonale oddaje wszystkie szczegóły obrazu, nawet w słabym oświetleniu.

 

Tym, którzy lubią bawić się fotografią Coolpix S6300 oferuje możliwość wykonywania zdjęć 3D. Ten specjalny tryb fotografowania łączy dwa zdjęcia zrobione z dwóch różnych pozycji, by stworzyć trójwymiarowy obraz, który można odtworzyć na telewizorach i komputerach obsługujących tryb 3D.

 

 

Aby dodatkowo uatrakcyjnić zdjęcia, można korzystać z wbudowanych efektów filtrów, takich jak Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor.

Dzięki specjalnemu przyciskowi, w łatwy i szybki sposób, można przełączyć aparat w tryb nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p), a 19 programów tematycznych umożliwia automatyczne dostosowanie ustawień aparatu do popularnych efektów czy miejsc.

 

 

Coolpix S6300 dostępny będzie w sześciu kolorach: czarnym, srebrnym, czerwonym, różowym, złotym i niebieskim. W sprzedaży pojawił się w drugiej połowie lutego 2012 r. Cena modelu Coolpix S6300 w cenniku Nikona wyniosła 829 złotych.

 

 

 

 

 

Nikon Polska
829 i ok. 1100 PLN
Tagi: