D3100 Red - pierwsza kolorowa lustrzanka Nikona

09.09.2011 13:27

Pierwszy raz w historii Nikon wprowadza do swojej oferty lustrzankę w kolorowej obudowie. Model D3100 Red od końca września br. będzie dostępny w nowym, czerwonym kolorze.

 

 

Nikon D3100 to popularna lustrzanka cyfrowa przeznaczona dla początkujących fotografów, młodych ludzi oraz fotografów rodzinnych. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom oraz intuicyjnej obsłudze umożliwia robienie doskonałych zdjęć i nagrywanie filmów, bez konieczności używania skomplikowanych ustawień.

 

 

Model D3100 Red, podobnie jak D3100, został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 14,2 mln pikseli, Tryb podręcznika, funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD oraz tryb podglądu na żywo Live View. Nikon D3100 Red będzie dostępny w sprzedaży w Polsce pod koniec września br. Cena nie jest jeszcze znana.

 

 

Nikon działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów Nikkor, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych.

 

 

Nikon jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii Coolpix. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy.

 

 

 

 

 

Nikon