Designerski kompakt od Samsunga

15.07.2009 18:07

Samsung wprowadził do sprzedaży w Polsce nowy aparat cyfrowy, wyposażony w matrycę 12 megapiksela. Jest to model WB 1000 posidający ekran opracowany w najnowszej technologii Advanced-Matrix Organic Light-Emitting Diode (AMOLED). Kompakt ten ma ultraszerokokątny obiektyw 24 mm firmy Schneider Kreuznach oraz pięciokrotny zoom optyczny.

Samsung WB 1000

WB 1000 został wyposażony w światowej klasy optykę Schneider Kreuznach HD, zapewniającą niewiarygodnie ostre, głębokie i wierne odwzorowanie kolorów. Aparat posiada obiektyw szerokokątny 24 mm z 5-krotnym zoomem optycznym. Dzięki temu jeden kadr obejmuje większą przestrzeń i zapewnia głębszą perspektywę. Z kolei matryca 12,2 megapikseli oznacza odwzorowanie szczegółów w doskonałej ostrości, aby pokazać jeszcze więcej.

Samsung WB 1000

Wyświetlacz AMOLED, który redukuje odblask światła słonecznego, umożliwia przeglądanie zrobionych zdjęć nawet w ostrym słońcu. Z kolei kontrast na poziomie 10 000:1 zapewnia większą głębię czerni i lepszą jasność barw w technologii True Color. Wyświetlacz ma trzy cale i gwarantuje wyraźny obraz, bez względu na kąt patrzenia. A wszystko to bez konieczności zastosowania technologii LCD, co oznacza niższe zużycie energii.

Samsung WB 1000

Samsung WB 1000 już na pierwszy rzut oka przyciąga wyszukanym designem. W górnej części jego obudowy znajdują się dwa analogowe wskaźniki zegarowe (funkcja Mini Dashboard), informujące o aktualnym stanie baterii i zapełnieniu karty pamięci. Korpus wykonany jest ze szczotkowanej stali nierdzewnej zapewniającej ciekawy, estetyczny wygląd i dużą odporność na otarcia.

Samsung WB 1000

Nowy aparat Samsung WB1000 oferuje również zaawansowane nagrywanie plików video w wysokiej rozdzielczości 720p oraz złącze HDMI umożliwiające oglądanie filmów i zdjęć w jakości HD na telewizorze HDTV (konieczna jest opcjonalna stacja dokująca). Pięciokrotny zoom optyczny może być wykorzystany podczas nagrywania filmów, a ponieważ aparat obsługuje kompresję H.264 (kodek przeznaczony do filmów w wysokiej rozdzielczości, który ogranicza od trzech do pięciu razy rozmiar zapisanego pliku w porównaniu z plikiem MJPEG) użytkownicy mogą nagrywać znacznie dłuższe sekwencje wideo w jakości HD.

Samsung WB 1000

Dla wysokiej jakości materiałow wideo oraz wolnych od poruszeń zdjęć Samsung wyposażył model WB1000 w podwójną (optyczną i cyfrową) stabilizację obrazu (Dual Image Stabilization). Fotografujący ma do wyboru optyczną stabilizację lub podwójną stabilizację łączącą zalety dwóch zaawansowanych rozwiązań.

Samsung WB 1000

Prócz atrakcyjnego wyglądu aparat WB 1000 posiada sporo funkcji wspomagających fotografowanie. Poza podstawowymi ustawieniami manualnymi takimi jak priorytety czasu i migawki oraz całkowity tryb manualny, posiadacz tego kompaktu ma do dyspozycji pełną swobodę wyboru balansu bieli wyrażonego w Kelwinach w trybie Advanced Picture. Dla mniej zaawansowanych użytkownikówSamsung przygotował tryb Smart Auto z jedenastoma programami tematycznymi, Smart Album segregujący wykonane zdjęcia i filmy, oraz inne funkcje takie jak wykrywanie twarzy, uśmiechu, mrugnięcia, Beauty Shot (oprogramowanie aparatu automatycznie rozjaśnia i wyrównuje odcienie skóry portretowanych osób) i kosz, pozwalający na przywrócenie przypadkowo usuniętego zdjęcia.

 

Samsung WB 1000

Samsung WB 1000

Samsung
1699 zł