Dotykowy Casio Exilim EX-ZS15. Dotykaj najlepszych momentów!

18.10.2011 13:37

Po dotykowych smartfonach i tabletach przyszedł czas na aparaty cyfrowe. Na polskim rynku zadebiutował właśnie nowy model aparatu Casio Exilim EX-ZS15. Na próżno na jego tyłach szukać funkcyjnych przycisków. Jedyny jaki tam znajdziemy to przycisk nagrywania. Reszta funkcji obsługiwana jest za pomocą dotykowego 3" ekranu.

 

 

Poza tym, ten elegancki kompakt mieści w sobie 26 mm szerokokątny obiektyw z 5x zoomem optycznym, 14.1 megapikseli i wybór flasha z 5 dostępnych trybów. Nowy EX-ZS15 stworzono z myślą o prostocie i funkcjonalności, a jednocześnie zagwarantowaniu jak najlepszej jakości obrazu. Wystarczy ruch palca, aby przybliżyć się do fotografowanego obiektu, czy ująć wszystkich znajomych na jednym zdjęciu.

 

 

Dzięki 26 mm szerokokątnemu obiektywowi z 5x zoomem optycznym, aparat jest w stanie uchwycić rozległe krajobrazy, jak i zrobić zdjęcia macro. Bez najmniejszych problemów możemy też nagrywać filmy w jakości HD. Końcowy efekt zdjęć, jak i filmów, będziemy mogli obejrzeć na ekranie telewizora. 

 

 

Menu EX-ZS15 obsługuje się intuicyjnie za dotknięciem palca - jak choćby funkcje nagrywania czy odtwarzania, zaś przewijanie i identyfikowanie za pomocą kolorowych symboli. Tym samym, dotykowy 7,6 cm ekran oferuje pasjonatom fotografii jeszcze większą swobodę i alternatywę działania.

 

 

Wspomniane 14.1 megapikseli, zapewniają nie tylko spektakularne zdjęcia, ale również doskonałe odwzorowanie detali. Takie parametry są idealne do edycji, powiększania czy drukowania zdjęć bez konieczności rezygnacji z ich jakości.

 

 

Ciekawym rozwiązaniem w tym dotykowym modelu Casio EX-ZS15 jest możliwość wyboru karty, na jakiej chcemy zapisywać zdjęcia czy filmy. Slot obsługuje karty SD, SDHC lub SDXC (kompatybilne z Eye-Fi). Wybór mamy także co do możliwości ładowania baterii. Zasilać ją możemy tradycyjnie korzystając z gniazdka lub, co jest obecnie bardziej komfortowe, używając kabla USB z bezpośrednim podłączeniem do komputera. 

 

 

Funkcjonalność aparatu Casio Exilim EX-ZS15 nie kończy się na specyfikacji technicznej, ale dotyczy też designu. Jest tak kompaktowy, że idealnie mieści się w dłoni, małej torebce czy kieszeni. Ekskluzywny design i eleganckie kolory (srebrny, czarny i czerwony) czynią EX-ZS15 aparat z charakterem. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 599 złotych. Dystrybutorem aparatów Casio Exilim w Polsce jest firma Zibi S.A.

 

 

Casio Exilim to linia aparatów cyfrowych wprowadzona na rynek w 2002 roku. Od tego momentu wyznacza trendy we wzornictwie, rozmiarze i kształcie elektroniki użytkowej tego typu. Funkcyjność, niewielka waga, a przede wszystkim wyjątkowo smukły kształt aparatów linii Exilim sprawiają, że użytkownicy z całego świata wysoko oceniają nie tylko ich wartość użytkową, ale i estetyczną. Nazwa Exilim oznacza "niezwykle smukły" i pochodzi z połączenia dwóch słów: łac. "eximius" - niezwykły, oraz ang. "slim" - smukły.

 

 

 

 

 

 

 

Exilim
599 PLN