Dyskretny i niezwykle cichy kompakt Casio Exilim ZS-100

08.12.2011 13:17

Firma Casio stworzyła swój kolejny flagowy model aparatu cyfrowego. Po obrotowo-dotykowym modelu Casio EX-TRYX przyszedł czas na EX-ZS100, najcichszy aparat wśród kompaktów. Sprawdzi się on szczególnie wśród tych osób, które nie lubią zwracać na siebie uwagi podczas robienia zdjęć.

Dotyczy to zwłaszcza takich miejsc, jak muzea, świątynie czy inne obiekty, gdzie zabronione jest używanie lampy błyskowej, czy zakłócanie ciszy dźwiękami. Wszystko dzięki innowacyjnej funkcji Silent Mode.

 

 

Tryb Silent Mode w EX-ZS100 oznacza nic innego, jak to, że automatycznie możemy wyłączyć błysk i dźwięk flesza, bez konieczności wchodzenia w ustawienia ręczne. Ułatwia to z pewnością fotografowanie, czyniąc je szybszym i zdecydowanie bardziej efektywnym. Poza Silent Mode, EX-ZS100 oferuje 14,1 megapikselową matrycę, która pozwala robić ostre zdjęcia pełne żywych kolorów, czyniąc z nich idealne obrazy do druku plakatowego jak również pocztówkowego.  

 

 

Z Casio Exilim ZS-100 z łatwością, można pogłębić przyjemność fotografowania. Pozwala na to 12,5x zoom optyczny, który jest w stanie przybliżyć do najbardziej odległych obiektów, w czasie gdy mechaniczny stabilizator obrazu redukuje rozmycia. To połączenie gwarantuje wykonanie perfekcyjnego zdjęcia.

 

 

Z kolei trudne do objęcia krajobrazy czy zdjęcia grupowe są możliwe do ujęcia przez EX-ZS100 dzięki szerokokątnemu obiektywowi 24 mm. Pozwala on na kadrowanie większej powierzchni, włączając przestrzenne panoramy oraz grupy osób z krótkich odległości. Casio EX-ZS100 doskonale radzi sobie również przy nagrywaniu filmów w wysokiej rozdzielczości HD. Kompakt zapewnia zatem wszystko to, co jest wyszukane w dobie obecnych cyfrówek.

 

 

Ten super cichy aparat posiada również tzw. funkcję Super Macro, która automatycznie dostosowuje ostrość do fotografowanych z bliska obiektów. Zakres Super Macro w aparacie EX-ZS100, obejmuje wszystkie przedmioty, które znajdują się w odległości od 1 do 50 cm od aparatu. Dzięki temu żadne szczegóły nie zostaną pominięte. Dotyczy to również funkcji wykrywania twarzy, którą posiada EX-ZS100. Aparat rozpoznając poszczególne twarze lub nawet całe grupy, automatycznie ustawia optymalne parametry.

Uzupełnieniem trybu wykrywania twarzy jest funkcja oświetlenia, która optymalizuje jasność twarzy nawet w momencie robienia zdjęcia pod słońce. Obiekty fotografowane przez EX-ZS100, nawet w warunkach zbyt dużego oświetlenia, są idealnie widoczne. Przy poruszających się obiektach zastosowanie ma autofokus, z auto namierzaniem i funkcją analizy ruchu.

 

 

Podsumowując, aparat Casio Exilim ZS-100 to kieszonkowy super zoom, który po prostu warto mieć pod ręką. Sugerowana przez producenta cena aparatu to 799 złotych. Exilim ZS-100 dostępny jest w kolorach czarnym, srebrnym i czerwonym. Wyłącznym dystrybutorem aparatów Casio Exilim na rynku polskim jest firma Zibi S.A.

Casio Exilim - linia aparatów cyfrowych, wprowadzona na rynek w 2002 roku. Od tego momentu wyznacza trendy we wzornictwie, rozmiarze i kształcie elektroniki użytkowej tego typu. Funkcyjność, niewielka waga, a przede wszystkim wyjątkowo smukły kształt aparatów linii Exilim sprawiają, że użytkownicy z całego świata wysoko oceniają nie tylko ich wartość użytkową, ale i estetyczną. Nazwa "Exilim" oznacza "niezwykle smukły" i pochodzi z połączenia dwóch słów: łac. "eximius" - niezwykły, oraz ang. "slim" - smukły.

 

 

 

 

Casio Exilim
799 PLN
Tagi: