Exilim EX-FH20 wyprzedza lustrzanki cyfrowe

30.09.2008 17:54
Casio wprowadził na rynek najnowszy aparat cyfrowy z serii Exilim - EX-FH20. Urządzenie wyposażono w dwudziestokrotny zoom optyczny i 9,1 -megapikselową matrycę CMOS. Właściwości aparatu pozwalają na wykonywanie zdjęć seryjnych, z prędkością 40 klatek na sekundę oraz nagrywanie filmów szybkoklatkowych, o częstotliwości do 1000 klatek na sekundę.

Firma Casio wprowadziła na rynek najnowszy aparat cyfrowy z serii Exilim - model EX-FH20. Urządzenie wyposażono w dwudziestokrotny zoom optyczny i 9,1 -megapikselową matrycę CMOS. Właściwości aparatu pozwalają na wykonywanie zdjęć seryjnych, z prędkością 40 klatek na sekundę oraz nagrywanie filmów szybkoklatkowych, o częstotliwości do 1000 klatek na sekundę.

Casio Exilim EX-FH20 został zaprojektowany dla szerokiego kręgu odbiorców. Umożliwia wykonywanie zdjęć z nieporównywalną dla większości lustrzanek cyfrowych prędkością. Dużym atutem sprzętu jest jego szybkość i łatwość obsługi.

Aparat posiada 26 milimetrowy, szerokokątny obiektyw i w dwudziestokrotny zoom optyczny. Wyposażono go również w funkcję blokady wstrząsów, umożliwiającą wykonywanie zdjęć z dużym przybliżeniem. Sam aparat jest o 27% mniejszy i 28% lżejszy, od jego profesjonalnego poprzednika EX-F1.

Użytkownicy mają do wyboru siedem ustawień wykonywania zdjęć seryjnych, dzięki czemu uchwycą od 1 do 40 klatek. Co więcej, posiadacze EX-FH20 mogą wykonać do 40 zdjęć po naciśnięciu korpusu aparatu, w okolicy spustu migawki. Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy użytkownik zareaguje zbyt późno by uchwycić interesujący go kadr.

Cyfrówka EX-FH20 umożliwia nagrywanie filmów o nieuchwytnej dla ludzkiego oka prędkości ruchu. Użytkownicy mogą wybierać prędkość zapisu - 1000, 420 lub 210 klatek na sekundę. Jeden przycisk umożliwia przełączanie prędkości zapisu w trakcie nagrywania.

Wbudowana w EX-FH20 funkcja antywstrząsowa, automatycznie koryguje zdjęcia, poprzez syntezę wielu obrazów uchwyconych podczas zdjęć seryjnych. Ustawienia High Speed Night Scene gwarantują, że zdjęcia wykonywane nocą, niezależnie od tego, czy zrobione są przy pomocy statywu, czy bez niego, mają odpowiednią ostrość i rozdzielczość.

Nowy aparat z serii Casio Exilim posiada także funkcję nagrywania w rozdzielczości High Definition (1280 x 720 pikseli), przy zachowaniu optymalnej ilości 30 klatek na sekundę. Casio Exilim EX-FH20 będzie dostępny w sprzedaży od połowy października, koszt urządzenia to około 1799 złotych.

Aparaty Casio Exilim
Linia aparatów cyfrowych Casio Exilim została wprowadzona na rynek w 2002 roku. Od tego momentu wyznacza trendy we wzornictwie, rozmiarze i kształcie elektroniki użytkowej tego typu. Funkcyjność, niewielka waga, a przede wszystkim wyjątkowo smukły kształt aparatów linii Exilim sprawiają, że użytkownicy z całego świata wysoko oceniają nie tylko jego wartość użytkową, ale i estetyczną.

Połączenie profesjonalizmu technologicznego oraz elegancji - tak można scharakteryzować nową linię aparatów cyfrowych Casio Exilim. Sama nazwa Exilim oznacza "niezwykle smukły" i pochodzi z połączenia dwóch słów: łac. "eximius" - niezwykły, oraz ang. "slim"- smukły.

Casio
1799 PLN