Full HD w Panasonic Lumix DMC-GH1

13.03.2009 14:56

Firma Panasonic zaprezentowała nowy model aparatu LUMIX DMC-GH1 z wymiennymi obiektywami z systemu Lumix G Micro. Działający w standardzie 'Mikro Cztery Trzecie', Panasonic Lumix DMC-GH1 łączy zmniejszone rozmiary z zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi i filmowymi (w tym nagrywanie filmów w jakości Full HD 1920 x 1080 z prędkością 24 kl/s), które pozwalają na łatwą i komfortową obsługę.

Firma Panasonic zaprezentowała nowy model aparatu LUMIX DMC-GH1 z wymiennymi obiektywami z systemu Lumix G Micro. Działający w standardzie 'Mikro Cztery Trzecie', Panasonic Lumix DMC-GH1 łączy zmniejszone rozmiary z zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi i filmowymi (w tym nagrywanie filmów w jakości Full HD 1920 x 1080 z prędkością 24 kl/s), które pozwalają na łatwą i komfortową obsługę.

Panasonic Lumix DMC-GH1
Możliwość rejestrowania zdjęć jak i nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości 1080p24 lub w 720p60 w formacie AVCHD  czynią LUMIX DMC-GH1 prawdziwą hybrydą. Możliwość używania ciągłego autofokusa (AF) podczas nagrywania filmów znacznie zwiększa łatwość obsługi aparatu. Lumix DMC-GH1 pozwala na wykorzystanie systemu dającego możliwość wyrażania wielu emocji poprzez zastosowanie różnych obiektywów dla określonych przedmiotów i warunków fotografowania. Nagrywanie dźwięku wysokiej jakości w technologii Dolby Digital Stereo Creator oraz szereg innych wspomagających kreatywnych opcji, włączając w to ustawienia manualne, czynią DMC-GH1 niezwykle wszechstronnym aparatem. 

Panasonic Lumix DMC-GH1

Nagrywanie filmów w jakości Full HD stało się możliwe dzięki zastosowaniu nowego, szybkiego sensora Live MOS o rozdzielczości 12.1 Mpixeli oraz procesora Venus Engine HD z podwójnym procesorem CPU zapewniającym większą zdolnością przetwarzania sygnału. Nowy obiektyw LUMIX G VARIO HD 14-140mm/F4.0-5.8 ASPH./MEGA O.I.S wyposażony w uniwersalny 10x zoom, zaprojektowany został specjalnie do nagrywania filmów poprzez zastosowanie cichej i ciągłej funkcji autofokusa oraz proste dostosowanie wartości przysłony.

Panasonic Lumix DMC-GH1

DMC-GH1 wykonuje zdjęcia w jakości lustrzanki cyfrowej. Dzięki zastosowaniu nowego sensora Live MOS, pozwala na wyeliminowanie szumów, nawet w przypadku wyboru wysokich wartości czułości ISO. Funkcja sensora multi-aspect ratio, pozwala na wykonywanie zdjęć w proporcji 4:3, 3:2 lub 16:9, wszystkie z tym samym kątem widzenia.

W modelu Lumix DMC-GH1 zastosowano ponadto funkcje iA (Intelligent Auto) , znak rozpoznawczy aparatów LUMIX, która obecnie wyposażona została w funkcję Face Recognition , która zapamiętuje fotografowane twarze. Kiedy znajoma twarz pojawia się w kadrze aparat rozpoznaje ją oraz traktuje ją jako priorytet, dokonując wyboru ustawień dla jak najlepszego uchwycenia postaci. Ta inteligentna funkcja ułatwia robienie ostrych i czystych zdjęć wybranych obiektów, osób i grup ludzi. Funkcja iA jest także dostępna podczas nagrywania filmów. Automatycznie wybiera ona najbardziej odpowiedni tryb sceny, eliminując także problemy trzęsących się rąk, ustawienia ostrości i jasności, łącząc to wszystko w jednym rozwiązaniu pozwalającym na wykonywanie pięknych zdjęć i filmów.

Panasonic Lumix DMC-GH1

Łatwość obsługi jest ważnym elementem rozpoznawczym LUMIX G Micro System, co jest widoczne w modelu DMC-GH1. Model GH1 wyposażony został w osobny przycisk, za pomocą którego użytkownik może uruchomić funkcję nagrywania filmów. Większość ustawień używanych podczas robienia zdjęć, jest zachowanych w trybie video bez konieczności dokonywania dodatkowych ustawień.

Panasonic Lumix DMC-GH1

Lumix DMC-GH1 dostępny jest w atrakcyjnych trzech kolorach: czarnym, czerwonym i efektownym złotym, o specjalnej teksturze.
Wprowadzając nowy aparat Lumix DMC-GH1, Panasonic ma nadzieję na dostarczenie radości z fotografowania i kręcenia filmów, tak wielu ludziom jak to możliwe. Model ten zaspokoi nie tylko potrzeby profesjonalnych fotografów i zaawansowanych amatorów, ale także dzięki prostej obsłudze może być używany również przez początkujących użytkowników.

Panasonic Lumix DMC-GH1

Koncepcja modelu LUMIX DMC-GH1 nie opiera się jedynie na prostym nagrywaniu filmów w jakości HD. Oprócz możliwości nagrywania filmów, jaką oferuje większość aparatów cyfrowych, DMC-GH1 posiada ponadto tryb Creative Movie, który pozwala użytkownikowi na manualne ustawienie szybkości migawki oraz wartości przesłony, dając mu możliwość wykonania bardziej imponujących ujęć. Zmiana prędkości migawki wprowadza efekt specjalny do zdjęć, który jest odpowiedni do fotografowania szybko poruszających się obiektów. Regulacja przesłony znajduje swoje zastosowanie, kiedy mamy do czynienia z kilkoma obiektami znajdującymi się w różnej odległości, a chcemy wyróżnić każdy z nich. Tryb Creative Movie daje użytkownikowi możliwość znacznie większej ekspresji swoich emocji podczas filmowania.

Ważną cechą nagrywanych filmów jest także wysokiej jakości dźwięk stereo uzyskany dzięki technologii kodowania Dolby Digital Stereo Creator, pozwalającej na nagrywanie doskonałej jakości dźwięku. Jeżeli to okaże się niewystarczające, opcjonalnie dostępny jest mikrofon stereo (DMW-MS1). Kolejnym rozwiązaniem, mającym na celu poprawę jakości nagrywanego dźwięku jest funkcja Wind Cut, która redukuje większość zewnętrznych zakłóceń nawet w wietrzne dni.

Panasonic logo

 

Panasonic