Innowacyjne kamery Sony Handycam Full HD 3D

22.01.2011 13:16

Sony zaprezentował gamę nowych kamer Handycam - to zaawansowane kamery amatorskie oparte na najlepszych rozwiązaniach branżowych. Otworzą one przed przyszłymi nabywcami nowe możliwości filmowania i wykonywania zdjęć.

 

 

Sony jest firmą, która może dostarczać pełnometrażowe filmy 3D oraz transmitować na żywo trójwymiarowy obraz z imprez sportowych. Teraz nabywcy sprzętu użytkowego zyskają podobne możliwości, zarówno w domu, jak i poza nim. W nowej gamie kamer wprowadzono istotne ulepszenia techniczne, które pozwoliły na stworzenie innowacyjnych i niepowtarzalnych urządzeń obrazujących. W nowej ofercie pojawi się nie tylko model Full HD 3D, lecz również kamera z wbudowanym projektorem oraz model dla pasjonatów wideofilmowania. Nie zabraknie też szeregu funkcjonalnych urządzeń o wysokiej i standardowej rozdzielczości.

 

 

Trójwymiarowe wspomnienia Full HD
Oferta kamer HD Sony powiększy się o trzy modele wyznaczające nowe standardy rejestracji i odtwarzania filmów. Stworzono je z myślą o pasjonatach technologii 3D i wideofilmowania. Model Sony HDR-TD10E to pierwsza na świecie konsumencka kamera 3D w konfiguracji Double Full HD. Zastosowano w niej system dwóch obiektywów Sony G Lens, dwa przetworniki obrazu CMOS Exmor R oraz dwa procesory obrazu Bionz.

 

 

System dwuścieżkowego zapisu umożliwia automatyczne wyświetlanie trójwymiarowego nagrania w postaci dwuwymiarowego obrazu Full HD na urządzeniach niezgodnych z technologią 3D. Trójwymiarowy film można natomiast oglądać bez okularów na wbudowanym w kamerę 3.5-calowym, wyraźnym ekranie dotykowym LCD Xtra Fine 3D. Filmy Full HD 3D można też wyświetlać na każdym telewizorze HD 3D. Wprowadzone w trybie 3D innowacje obejmują między innymi 10-krotny zoom optyczny, optyczną stabilizację obrazu SteadyShot (z trybem aktywnym) i tryb inteligentnej automatyki iAUTO.

 

 

Projekcja filmów w dowolnym miejscu i czasie
Nowe kamery Sony Handycam z wbudowanym projektorem gwarantują wspaniałe wrażenia przy odtwarzaniu. Projektor jest wbudowany w 3-calowy panel LCD kamery, co pozwala na utrzymanie małych wymiarów urządzenia. Obraz o przekątnej do 60" (przy projekcji z odległości 3 m) można wyświetlić praktycznie na każdej płaskiej powierzchni: ścianie, suficie itp. Stereofoniczne głośniki z systemem Clear Phase i cyfrowy wzmacniacz S-Master gwarantują czysty, dynamiczny dźwięk i w połączeniu z wbudowanym projektorem tworzą zupełnie nowe możliwości odtwarzania filmów, bez potrzeby podłączenia telewizora HD. Kamera HDR-PJ50VE z twardym dyskiem 220 GB będzie dostępna w czerwcu, a modele HDR-PJ30VE z 32 GB pamięci flash oraz HDR PJ10E z 16 GB pamięci flash pojawią się w marcu 2011 r.

 

 

Kompaktowe wymiary, profesjonalne możliwości
Sony wprowadził również zaawansowany model HDR-CX700VE, łączący w sobie najlepsze rozwiązania z rodziny Handycam - przetwornik obrazu CMOS Exmor R, szerokokątny obiektyw Sony G Lens, optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z aktywnym trybem, funkcję Highlight Playback, rozpoznawanie twarzy, inteligentną automatykę - oraz szereg nowych technologii, takich jak nagrywanie w formacie 50p/25p, oprogramowanie PMB Portable (które od kwietnia będzie współpracowało z komputerami Macintosh), wbudowany przewód USB, śledzenie ostrości oraz funkcję przeglądania zdarzeń, automatycznie grupującą materiały na podstawie okazji, przy których powstały.

 

 

Sony