Lifecam Studio - zaawansowana kamera internetowa Microsoft

10.03.2011 18:49

Jeśli fascynuje Cię świat telewizji albo marzysz o własnym talk-show lub po prostu często prowadzisz rozmowy wideo i oczekujesz od swojej kamery wysokiej jakości obrazu i dźwięku, to kamera LifeCam Studio jest urządzeniem stworzonym specjalnie dla Ciebie.

 

 

- LifeCam Studio to obecnie najbardziej zaawansowana kamera internetowa w portfolio firmy Microsoft - powiedział Marcin Gutkiewicz, Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft. - Możliwość rejestracji obrazu w jakości Full HD, wbudowana matryca 8 megapikseli, technologia TrueColor zapewniająca odpowiedni poziom nasycenia barw w każdych warunkach oświetleniowych oraz ClearFrame redukująca cyfrowy szum to tylko niektóre z parametrów i rozwiązań technologicznych zastosowanych w tym urządzeniu. Dzięki nim nasza nowa kamera sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

 

Poza entuzjastami wideo w wysokiej jakości, LifeCam Studio z pewnością znajdzie uznanie także w środowisku biznesowym. Wideokonferencje prowadzone za pośrednictwem takich kamer internetowych to doskonała alternatywa dla podróży służbowych - oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

 

 

Warto też wspomnieć, że kamerę wyposażono w aluminiową obudowę oraz szklaną optykę co jest rzadkością w przypadku kamer internetowych. Kamera LifeCam Studio jest już dostępna w sklepach. Jej orientacyjna cena wynosi 329 zł. Objęta jest 3-letnią ograniczoną gwarancją producenta. 

 

 

Rozwiązania zastosowane w LifeCam Studio:

"    Technologia TrueColor, automatycznie dostosowująca jasność i kolorystykę podczas nagrań wideo, praktycznie w każdych warunkach oświetleniowych.
"    Technologia ClearFrame, redukująca cyfrowy szum obrazu, pojawiający się podczas nagrywania obrazu w warunkach słabego oświetlenia.
"    Mikrofon kierunkowy z cyfrową redukcją szumów otoczenia.
"    System Auto Focus zapewnia wyraźny obraz, począwszy od ujęć z oddali, po maksymalne zbliżenia (10 centymetrów od obiektywu).
"    Matryca 8 megapikseli umożliwiająca nagrywający rozmowy wideo w jakości Full HD 1080p do 30 klatek na sekundę oraz wykonywanie zdjęć wysokiej jakości, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

 

 

"    Elastyczne mocowanie dzięki któremu dopasujesz kamerę do monitora, notebooka czy po prostu zainstalujesz ją bezpośrednio na biurku.
"    Gniazdo mocowania do statywu.
"    Nasadka obiektywu oraz ochronny futerał neoprenowy ułatwiający transport.
"    Kompatybilność z popularnymi komunikatorami jak Skype, Windows Live Messenger, Yahoo! Massenger czy Gadu Gadu.
"    Współpraca z programem Windows Live Movie Maker pozwalającym na łatwą i wygodną edycję filmów i dzielenie się nim na serwisach typu YouTube.
"    Współpraca z programem Windows Live Photo Gallery pozwalającym na archiwizację i prostą edycję zdjęć oraz dzielenie się nimi ze znajomymi.

 

 

 

 

Microsoft
329 PLN