Nowa kamera Sony Action Cam HDR-AS20: przygody opowiedziane w pierwszej osobie

16.06.2014 14:34

Nadchodzi lato: czas wakacji, urlopów, przygód i szaleństw, w których utrwaleniu pomoże nowa kamera Sony Action Cam AS20. Okiem nowej kamery jest obiektyw Zeiss Tessar o niezwykle szerokim kącie widzenia: 170° (120° przy włączonej stabilizacji SteadyShot).

 

 

Ochronę nagrywanego obrazu przed skutkami skoków i wibracji zapewnia stabilizator obrazu SteadyShot, niezastąpiony na górskich szlakach i niespokojnych wodach. Urządzenie jest także wyposażone w stereofoniczny mikrofon, dzięki któremu zapis przygód staje się jeszcze bardziej realistyczny.

 

Sony Action Cam HDR-AS20

 

* Stabilizator obrazu SteadyShot: płynny i wyraźny obraz nawet przy intensywnych ruchach kamery
* Superszerokokątny obiektyw ZEISS Tessar i wbudowany mikrofon stereo: zapis zdarzeń na żywych, czystych filmach z dźwiękiem
* Przetwornik obrazu Exmor R: rejestracja szczegółowych, naturalnie wyglądających filmów Full HD 50p i fotografii nawet przy słabym świetle
* Współpraca z zakładanym na przegub dłoni, sprzedawanym oddzielnie pilotem: zdalne sterowanie maksymalnie pięcioma kamerami i podgląd rejestrowanego przez nie obrazu
* Dodatkowe możliwości wykorzystania materiału w programie PlayMemories Home i funkcja łączenia filmów

 

 

Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R rejestruje piękne filmy Full HD i fotografie nawet o zmierzchu, a więc w warunkach stanowiących poważne wyzwanie dla mniej zaawansowanych urządzeń. Zapis obrazu odbywa się przy przepływności do 28 Mb/s, co przekłada się na dużą ilość szczegółów nawet w scenach przesyconych ruchem.

 

Sony Action Cam HDR-AS20

 

Kamera jest wyposażona w łącze Wi-Fi, umożliwiające między innymi bezprzewodową komunikację z zakładanym na przegub dłoni pilotem RM-LVR1. Ten oferowany oddzielnie wodoodporny pilot może współpracować nawet z pięcioma kamerami naraz. Umożliwia podgląd rejestrowanego obrazu i sterowanie kamerami, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach: na kasku, desce surfingowej itp.

 

 

Posługiwanie się kamerą ułatwia dodatkowo funkcja obrotu, która zapewnia prawidłowy obraz z obróconej o 180° kamery na motolotni itp. Nowy model Action Cam jest na tyle smukły i nieduży, że można go zabierać praktycznie wszędzie - na przykład na deskę surfingową i do skateparku. Aerodynamiczny kształt nie utrudnia przepływu powietrza przy dużej prędkości: podczas jazdy z góry na rowerze, pierwszego w życiu skoku na spadochronie itp.

 

Sony Action Cam HDR-AS20

 

W porównaniu z poprzednim modelem wydłużył się czas pracy: kamera umożliwia obecnie filmowanie non stop przez 130 minut (z włączonym Wi-Fi, bez Wi-Fi: 150 min), czyli wystarczająco długo, by udokumentować wypad na rowerze lub nurkowanie w masce.

 

 

Aby po powrocie do domu jak najszybciej zmontować film i udostępnić go użytkownikom serwisu Facebook lub YouTube, można skorzystać z bezpłatnego programu Sony PlayMemories Home. Program ma obecnie nową funkcję łączenia filmów, służącą do prezentowania na podzielonym ekranie obrazów z maksymalnie czterech kamer. Wymagany jest program PlayMemories Home 3.1.10 lub nowszy dla Windows i 1.1.10 lub nowszy dla Mac OS.

 

Sony Action Cam HDR-AS20

 

HDR-AS20 - dane techniczne:

 

 

 

 

Sony
Tagi: