Nowe lustrzanki cyfrowe Sony dla początkujących

09.06.2010 16:34

Oferta lustrzanek cyfrowych Sony Alfa wzbogaci się o dwa nowe funkcjonalne aparaty klasy podstawowej dla początkujących użytkowników. Nowe aparaty, niezwykle łatwe w obsłudze to modele DSLR-A390 i DSLR-A290 o rozdzielczości 14,2 megapikseli.

 

 

- DSLR-A390 o rozdzielczości 14,2 megapikseli, z funkcją Quick AF Live View i uchylnym ekranem LCD 2,7 cala oraz DSLR-A290 o rozdzielczości 14,2 megapikseli
- niewielka obudowa z nową konstrukcją uchwytu i zmodyfikowanym rozmieszczeniem przycisków zapewniają wygodę obsługi

- funkcja Quick AF Live View z uchylnym ekranem LCD (Alfa 390) – duża szybkość i dokładność autofokusa oraz łatwy podgląd na żywo
- przyjazny przewodnik wyświetlany na ekranie i wyświetlacz graficzny
- wyjście HDMI i technologia Bravia Sync

Modele DSLR-A390 (Alfa 390) i DSLR-A290 (Alfa 290), idealne dla początkujących użytkowników lustrzanek cyfrowych, oferują dużą poprawę jakości obrazu i możliwości twórczych w porównaniu z aparatami kompaktowymi. Ważne jest również to, że są one wyjątkowo łatwe w obsłudze, nawet dla osób, które po raz pierwszy mają w rękach lustrzankę cyfrową.

Obydwa modele mają rozdzielczość efektywną 14,2 megapikseli, która zapewnia świetny obraz o niskim poziomie szumów, oraz umożliwiają szybkie wykonywanie zdjęć, co użytkownicy lustrzanek cyfrowych szczególnie sobie cenią. Alfa 390 ma dodatkową zaletę - Quick AF Live View. Ten unikatowy system łączy w sobie wygodę podglądu na żywo na uchylnym ekranie Clear Photo LCD oraz szybkiego, dokładnego autofokusa z detekcją fazową.

Najprostsza lustrzanka cyfrowa Sony (Alfa 290) oferuje tę samą rozdzielczość efektywną, co Alfa 390 - 14,2 megapikseli - w niewielkiej obudowie o wadze zaledwie 456 g (bez akumulatora i nośników). Obydwa aparaty mają uchwyt o nowej konstrukcji, który zapewnia jeszcze większą wygodę obsługi. Oba modele mają także zmodyfikowany, przejrzysty układ przycisków na górnej powierzchni obudowy. Nawet początkujący użytkownicy lustrzanek cyfrowych mogą z łatwością poznać bogate możliwości twórcze, jakie oferują prezentowane aparaty.

Wyświetlacz graficzny pozwala łatwo, intuicyjnie zrozumieć zależność między szybkością migawki i przysłoną oraz wpływ ustawień ekspozycji na końcowy obraz. Przewodnik zawiera przejrzyste, zwięzłe wyjaśnienia funkcji aparatu zilustrowane przykładowymi ilustracjami. Kolorowe ikony na ekranie ułatwiają szybki dostęp do menu funkcji fotografowania i wyświetlania.

 

 

Aparaty Alfa 390 i Alfa 290 są wyposażone w miniaturowe złącze HDMI do bezpośredniego połączenia z dowolnym telewizorem obsługującym ten standard (wymagany dostępnie opcjonalnie kabel). Obsługa trybu PhotoTV HD gwarantuje jeszcze lepszą prezentację zdjęć na modelach zgodnych z telewizorami Bravia. Funkcja Bravia Sync pozwala wygodnie sterować pokazami slajdów i innymi funkcjami odtwarzania zdjęć z aparatu za pomocą pilota do telewizora.

Nowe lustrzanki cyfrowe Alfa 390 i Alfa 290 będą dostępne od lipca bieżącego roku.

 

 

 

 

 

Sony