Nowe modele aparatów Nikon 1 – Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1

08.01.2013 12:37

Nikon zaprezentował dwa nowe aparaty drugiej generacji systemu Nikon 1 – Nikon 1 J3 wyróżniający się najmniejszym na świecie korpusem oraz stylowy Nikon 1 S1, pierwszy model należący do nowej serii S. Oba cechują się najkrótszym na świecie opóźnieniem zwolnienia migawki i największą szybkością wykonywania zdjęć seryjnych.

 

Aparat Nikon 1 J3

 

Oba proponują też zaawansowane funkcje, takie jak Uchwycenie najlepszego momentu czy Korekcja parametrów zdjęcia na żywo, umożliwiające tworzenie wyjątkowych fotografii i filmów Full HD. Model Nikon 1 J3 to kolejny model z najpopularniejszej linii systemowych aparatów kompaktowych w Europie, zapoczątkowanej przez Nikon 1 J1. Dzięki najmniejszemu na świecie, precyzyjnie wykończonemu aluminiowemu korpusowi, model Nikon 1 J3 wyróżnia się minimalistycznym designem oraz komfortem użytkowania.

 

Aparat Nikon 1 J3

 


Nikon 1 S1 wprowadza na rynek nową, stylową serię S. Dzięki poręcznym rozmiarom oraz intuicyjnie rozmieszczonym przyciskom i pokrętłom sterującym, Nikon 1 S1 jest tak wygodny i łatwy w obsłudze jak aparat kompaktowy, oferując jednocześnie znacznie większe możliwości i lepszą jakość w zakresie fotografowania oraz nagrywania filmów Full HD.

Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1 zostały wyposażone w technologię drugiej generacji, znaną z modelu Nikon 1 V2. Dzięki temu aparaty oferują wyjątkową szybkość i precyzję działania, a także dostęp do inteligentnych funkcji nowej generacji, takich jak Korekcja parametrów zdjęcia na żywo i Uchwycenie najlepszego momentu, a przy użyciu opcjonalnego adaptera Wi-Fi - również możliwość bezprzewodowego przesyłania zdjęć.

 

Aparat Nikon 1 J3

 

Niesamowita prędkość

Modele Nikon 1 J3 oraz Nikon 1 S1 zostały wyposażone w superszybki system Expeed 3A, umożliwiający przetwarzanie obrazów z prędkością 850 mln pikseli na sekundę. Dzięki temu aparat oferuje największą na świecie szybkość wykonywania zdjęć seryjnych - 15 kl./s z ciągłym autofokusem i do 60 kl./s z autofokusem w stałym punkcie, co pozwala wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nawet w przypadku wyjątkowo dynamicznych ujęć. 

Ustawianie ostrości fotografowanych obiektów odbywa się bez opóźnienia dzięki zaawansowanemu hybrydowemu autofocusowi, który zapewnia szybką detekcję fazową AF opracowaną z myślą o poruszających się z dużą prędkością obiektach oraz systemowi AF z detekcją kontrastu, umożliwiającemu rejestrowanie najdrobniejszych szczegółów nawet przy słabym oświetleniu. Matryca nieustannie przełącza się między 73 polami ostrości z detekcją fazową oraz 135 polami ostrości z detekcją kontrastu w zależności od rejestrowanej sceny, zapewniając uzyskanie znakomitych zdjęć i filmów rejestrowanych w zróżnicowanych warunkach.

 

Aparat Nikon 1 J3

 

Doskonała jakość zdjęć

Aby zapewnić optymalne rezultaty przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów, nowe aparaty zostały wyposażone w stworzoną przez firmę Nikon matrycę CMOS w formacie CX. Nikon 1 S1 oferuje rozdzielczość 10,1 megapikseli i czułość ISO od 100 do 6400, a model Nikon 1 J3 odpowiednio - 14,2 megapikseli oraz czułość ISO od 160 do 6400.

Doskonałą jakość zdjęć gwarantuje ponadto funkcja Uchwycenie najlepszego momentu. Rozwiązanie to bazuje na funkcji Inteligentne wybieranie zdjęcia w połączeniu z opcją Spowolnienie obrazu, zapewniając użytkownikowi pełną kontrolę nad wyborem ujęcia. Uruchamiana jednym kliknięciem spustu migawki funkcja Inteligentne wybieranie zdjęcia wykonuje do 20 zdjęć w wysokiej rozdzielczości (do 15 w modelu Nikon 1 S1) i proponuje wybór maksymalnie pięciu najlepszych z nich. Opcja Spowolnienie obrazu pozwala wykonać do 20 zdjęć seryjnych (do 15 w modelu Nikon 1 S1) i jednocześnie wyświetlić je w zwolnionym tempie na wyświetlaczu LCD. Dzięki temu każdy z łatwością wybierze najlepsze ujęcie, które będzie chciał zachować.

 

Aparat Nikon 1 S1

 

Prostota i kreatywność

Dzięki zaawansowanym funkcjom kreatywnym, parametry fotografowania można prosto i szybko poprawić jeszcze przed wykonaniem zdjęcia. Funkcja Korekcja parametrów zdjęcia na żywo pozwala intuicyjnie dostosować ustawienia tak, aby zamrozić dynamiczny ruch, poprawić naświetlenie czy rozmyć tło. Rezultaty zmian można oglądać na bieżąco na jasnym wyświetlaczu LCD o dużej rozdzielczości jeszcze przed zrobieniem zdjęcia.

 

Aparat Nikon 1 S1

 

Tryb kreatywny umożliwia stosowanie filtrów i efektów, takich jak Filtr zmiękczający, Portret nocny czy Łatwa Panorama przed wykonaniem zdjęcia. Dzięki funkcji Ruchome zdjęcie wystarczy jedno kliknięcie, aby aparat utworzył "żywy obraz" w postaci krótkiego filmu, odtwarzanego w zwolnionym tempie i kończącego się zdjęciem. Ruchome zdjęcia można zapisywać jako pojedyncze pliki .mov, co ułatwia ich udostępnianie.

Oba aparaty oferują również szybki i bezpośredni dostęp do sterowania ekspozycją w trybach P, S, A i M. Aby uzyskać pełną kontrolę nad ekspozycją, preselekcją czasu, preselekcją przysłony lub ekspozycją manualną, wystarczy za pomocą pokrętła trybu pracy wybrać Tryb kreatywny.

 

Aparat Nikon 1 S1

 

Magia kina

Oba modele, Nikon 1 J3 i Nikon 1 S1, umożliwiają nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD z prędkością 60 lub 30 kl./s w standardach 60i, 60p oraz 30p, a także wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości podczas nagrywania filmów. Tryb Zaawansowane filmowanie i możliwość korzystania z trybów P, S, A i M dają pełną kontrolę nad czasem otwarcia migawki i wielkością przysłony, gwarantując jednocześnie płynne przejścia autofokusa oraz krystalicznie czysty dźwięk. Opcja maksymalnego spowolnienia filmowania pozwala osiągać niezwykłe efekty przy szybkości nagrywania sięgającej aż 1200 kl./s.

Kompaktowa konstrukcja, atrakcyjne wzornictwo

Nikon 1 J3 wyróżnia się eleganckim, najmniejszym na świecie, a jednocześnie wytrzymałym korpusem, wykonanym z wysokiej jakości lekkiego aluminium. Aparat jest dostępny w kolorach: białym, czarnym, srebrnym i beżowym, z dobranymi kolorystycznie obiektywami w zestawie. Stylowy Nikon 1 S1 cechuje się minimalistycznym wzornictwem oraz uproszczonym interfejsem i przejrzystym menu cyfrowym, które ułatwiają intuicyjną obsługę. Aparat dostępny jest w kolorach: białym, czarnym, różowym i khaki, również z dobranymi kolorystycznie obiektywami w zestawie. Oba modele mają wbudowaną lampę błyskową, która podnosi się automatycznie, gwarantując dodatkowe oświetlenie zawsze, gdy jest to potrzebne.

 

Aparat Nikon 1 S1

 

Adapter bezprzewodowy

Mały mobilny adapter bezprzewodowy Nikon WU-1b pozwala łatwo i szybko wysyłać wysokiej jakości zdjęcia z aparatu bezpośrednio do smartfona lub tabletu. Dzięki temu można bez trudu dzielić się wrażeniami ze znajomymi lub rodziną, wysyłać zdjęcia do serwisów społecznościowych czy przeglądać je na większym ekranie. Adapter umożliwia też zdalne sterowanie aparatem za pomocą urządzenia inteligentnego.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani premierą modelu Nikon 1 J3. Mniejszy i szybszy niż jakikolwiek inny aparat z wymiennym obiektywem, pozwoli każdemu z łatwością uchwycić kluczowe momenty na zdjęciach i filmach w jakości Full HD. - powiedział Jordi Brinkman, product manager, Nikon 1 Compact System Cameras w Nikon Europe.

- Cieszymy się także, że system Nikon 1 powiększa się o nową serię S, obejmującą proste i stylowe aparaty z wymienną optyką. Model Nikon 1 S1 jest idealny dla młodych rodzin i osób, które cenią łatwość obsługi charakterystyczną dla aparatów kompaktowych, ale jednocześnie zależy im na większej prędkości działania oraz lepszej jakości zdjęć i filmów. Dzięki intuicyjnemu, cyfrowemu sterowaniu i zaawansowanym funkcjom kreatywnym, Nikon 1 S1 pozwala z niespotykaną dotąd łatwością rejestrować nawet najbardziej ulotne chwile na ostrych, bogatych w szczegóły zdjęciach i filmach. - dodał Jordi Brinkman.

 

 

 

 

Nikon
Tagi: