Sony NEX-C3 - najmniejszy i najlżejszy na świecie, banalnie prosty w użyciu...

29.06.2011 13:42

Sony wprowadza najmniejszy i najlżejszy w tej chwili na świecie, wśród urządzeń w swojej klasie, aparat z wymienną optyką i matrycą o rozmiarze APS-C. Jest to łatwy w użyciu aparat NEX-C3 o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela z funkcją nagrywania filmów HD i nowym, wygodnym systemem obsługi.

 

 

"    Jakość obrazu jak z lustrzanki dzięki matrycy Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela
"    Nowy, intuicyjny system obsługi "Photo Creativity" umożliwiający zmianę ustawień parametrów obrazu bez znajomości terminologii technicznej
"    Wbudowane w aparat efekty zdjęciowe z możliwością podglądu w czasie rzeczywistym
"    Przetwarzanie obrazu z wykorzystaniem wielu klatek w trybach 3D Sweep Panorama, automatycznego trybu HDR i trybu zdjęć z ręki o zmierzchu
"    Możliwość rozbudowy systemu NEX o podróżną lampę błyskową HVL-F20S oraz obiektyw do makrofotografii 30 mm F3,5

 

 

Oferowany w kilku stylowych wersjach kolorystycznych aparat NEX-C3 ma nową, wygodną w trzymaniu obudowę, której górna część jest wykonana z metalu. Ograniczenie wymiarów wewnętrznej elektroniki pozwoliło na zmniejszenie wagi aparatu do 225g - czyli o niemal 6% w porównaniu z modelem NEX-3. Z kolei pod względem jakości obrazu, zestawu funkcji i użyteczności aparat NEX C3 ma do zaoferowania więcej niż jego poprzednik NEX-3.

 

 

Efektywna rozdzielczość dużego przetwornika obrazu Exmor APS HD CMOS wzrosła do 16,2 megapiksela, co zapewnia nadzwyczajną czystość wykonywanych fotografii i nagrywanych filmów HD 720p. Przetwornik obrazu nie ustępuje wielkością swoim odpowiednikom z lustrzanek cyfrowych i tak jak one pozwala na uzyskanie pięknego rozmycia tła, zarówno przy nagrywaniu filmów HD, jak i fotografowaniu.

 

 

Zaawansowane ustawienia obrazu w aparacie NEX-C3 są łatwo dostępne nawet dla osób, które nie znają się na specjalistycznym żargonie fotografików. Nowy, intuicyjny system obsługi Photo Creativity zastępuje terminy techniczne - takie jak przysłona, wartość ekspozycji czy balans bieli - bardziej przyjaznymi i intuicyjnymi: nieostrość tła, jasność i kolor.

 

 

Nie ma też potrzeby przeszukiwania mnóstwa opcji w menu ani odgadywania ich wpływu na kompozycję: wystarczy obrócić pokrętło sterujące z tyłu aparatu, by efekt wyboru określonego ustawienia został natychmiast odzwierciedlony na ekranie. Dla uzyskania ciekawszych wyników można nawet łączyć ze sobą dwa lub większą ilość efektów.

 

 

Nowością są również dostępne w aparacie twórcze efekty zdjęciowe. Można dzięki niemu wzmocnić wyraz wykonywanych zdjęć lub nagrywanych filmów HD, nie obawiając się zarazem o późniejszą obróbkę fotografii. Dostępne efekty w obrazie obejmują częściowy kolor, zdjęcie retro, kolorowanie (Pop Colour), obraz czarno-biały o dużym kontraście, posteryzację, technikę high key i aparat-zabawkę. Nowy tryb gładkiej skóry pozwala na usunięcie zmarszczek i przebarwień ze skóry portretowanych osób.

 

 

Aparat jest wyposażony w uchylny wyświetlacz Xtra Fine LCD 7,5 cm z technologią TruBlack, która zapewnia duży kontrast obrazu oraz bogate, głębokie odcienie czerni. Ekran ten doskonale nadaje się do komponowania ujęć i oceny zmian w ustawieniach obrazu. Wyświetlany obraz jest dobrze widoczny nawet w pełnym słońcu.

 

Istotnym źródłem dodatkowych możliwości aparatu NEX-C3 są zaawansowane technologie Sony oparte na przetwarzaniu wielu klatek. Tryb 3D Sweep Panorama umożliwia rejestrację rozległych panoram, przeznaczonych do wyświetlenia na telewizorze 3D. Automatyczny tryb HDR wykorzystuje serię trzech zdjęć do uchwycenia na jednej klatce szczegółów z głębokich cieni albo intensywnych świateł.

 

 

Na podobnej zasadzie działają tryby zdjęć z ręki o zmierzchu oraz korekcji drgań, które łączą sześć klatek w jeden obraz odznaczający się minimalnym poziomem szumów lub maksymalną ostrością ruchomych obiektów.

 

 

Jeszcze bardziej imponująco przedstawia się wydajność akumulatora w aparacie NEX-C3 podczas fotografowania i filmowania. Dzięki większej energooszczędności jedno ładowanie wystarcza teraz do wykonania 400 zdjęć - przeszło 20% więcej niż w aparatach NEX-5/NEX-3.

System aparatów kompaktowych alfa z mocowaniem E powiększa się o nowy obiektyw do makrofotografii 30 mm z mocowaniem E ("E 30 mm F3,5 Macro") i inne dopasowane stylistycznie akcesoria.

 

 

 

Obiektyw z mocowaniem E - SEL30M35
Nowy obiektyw z mocowaniem E - SEL30M35 - jest obecnie najlżejszym na świecie1 (138 g) obiektywem do makrofotografii przeznaczonym do aparatów z wymienną optyką i umożliwiającym odwzorowanie w skali 1:1. Minimalna odległość robocza tego obiektywu o ogniskowej 30 mm i maksymalnej przysłonie F3,5 wynosi zaledwie 2,4 cm, co znakomicie ułatwia wykonywanie szczegółowych zbliżeń małych obiektów, takich jak kwiaty i owady.

 

 

Mimo niezwykle małych wymiarów, obiektyw SEL30M35 zawiera jedną soczewkę ze szkła ED i trzy soczewki asferyczne. Zapewniają one doskonałe parametry optyczne, ograniczoną do minimum aberrację oraz dużą ostrość i kontrast nawet przy brzegach kadru. Obiektyw wyróżnia się ponadto cichym i płynnym działaniem automatyki ostrości, zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów HD. Jest dostarczany z osłoną obiektywu.

 

Lampa błyskowa HVL-F20S
Sprzedawana oddzielnie, nowa lampa HVL-F20S jest dopasowana funkcjonalnie i stylistycznie do aparatów ze stopką akcesoriów typu Smart. Dzięki zasilaniu bezpośrednio z aparatu lampa ma bardzo małe wymiary i wagę - tak ważne w podróży. Liczba przewodnia lampy wynosi 20 metrów (przy 50 mm i ISO 100). Znaczna moc błysku połączona z możliwością regulacji ustawienia głowicy pozwala na uzyskanie portretów i typowych ujęć z naturalnie wyglądającymi efektami błysku wypełniającego i oświetlenia światłem odbitym.

 

 

Rozszerzona oferta dopasowanych akcesoriów obejmuje również nowy pokrowiec na korpus/osłonę obiektywu, torbę, paski i zestawy akcesoriów. Nowy aparat cyfrowy z wymienną optyką NEX-C3 firmy Sony będzie dostępny od sierpnia 2011 r. Nowa lampa błyskowa HVL-F20S pojawi się latem 2011 r.

 

 

 

 

 

Sony
Tagi: