Uwiecznij każdą chwilę swojej przygody z Canonem EOS 600D

24.02.2011 14:11

Canon wprowadza nową lustrzankę EOS 600D, która zamienia fotografowanie w ekscytującą i twórczą zabawę. Model EOS 600D charakteryzuje się lekkością i kompaktowymi rozmiarami. Lustrzanka stanowi idealne rozwiązanie dla osób z aspiracjami, które cenią unikalne połączenie wyjątkowej jakości obrazu z łatwością obsługi.

 

 

EOS 600D stanowi sztandarowy produkt z rodziny lustrzanek Canona dla początkujących, plasując się nad dostępnym modelem EOS 550D oraz nowym EOS 1100D. Dzięki bogatemu zestawowi automatycznych trybów, robienie wysokiej jakości zdjęć oraz nagrywanie filmów wideo w standardzie Full HD nigdy nie było prostsze. W ten sposób, początkujący fotografowie mogą błyskawicznie wyrażać swoją kreatywność.

 

 

Interfejs użytkownika został wzbogacony o tzw. Feature Guide (przewodnik po funkcjach), w celu łatwego zapoznania się z funkcjami aparatu oraz rozwoju swoich umiejętności w zakresie fotografowania. System EOS, na który składają się również bezkonkurencyjne obiektywy serii EF, lampy błyskowe Speedlite oraz inne akcesoria wspomagające fotografowanie, to gwarancja udanych zdjęć - niezależnie od celu podróży i rodzaju ujęć.

 

 

Najwyższa jakość obrazu
EOS 600D dostarcza narzędzi do tworzenia wspaniałych zdjęć i nagrywania filmów HD. Niesamowite odwzorowanie szczegółów jest możliwe dzięki zastosowaniu matrycy APS-C CMOS o rozdzielczości 18-megapikseli oraz 14-bitowego procesora obrazu DIGIC 4.

 

 

Te zaawansowane technologie pozwalają uwiecznić np. błękit nieba i podziwiać wyjątkowo gładkie gradienty między kolorami. Możliwość fotografowania przy słabym świetle pozwala osiągnąć jasny naturalny obraz, pomimo niesprzyjających warunków, w zakresie czułości ISO 100-6400, która może być rozszerzona do wartości 12800.

 

 

EOS 600D, doskonały do fotografowania dzieci, przyrody i zwierząt umożliwia robienie zdjęć z prędkością 3,7 klatek na sekundę, dzięki czemu możliwe jest uchwycenie w kadrze błyskawicznie rozgrywających się wydarzeń. Każde zdjęcie cechuje przy tym niezwykła wyrazistość szczegółów, co jest zasługą 9-punktowego systemu autofokus, który może śledzić przedmioty za pomocą punktów ostrości w całym kadrze.

 

 

Jeszcze bardziej precyzyjne ustawienie ostrości jest możliwe dzięki obecności czułego sensora centralnego AF. Ponadto system pomiarowy iFCL wykorzystany wcześniej w modelu EOS 7D, posiada 63-sferowy dwuwarstwowy czujnik pomiaru Dual-layer, pomagający uzyskać pożądane efekty nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia.

 

 

Łatwe fotografowanie, wspaniałe rezultaty
Nowy w pełni zautomatyzowany tryb Auto Intelligent Scene (inteligentne rozpoznawanie sceny) pozwala na rejestrowanie wyjątkowych zdjęć w prosty sposób. Podczas gdy entuzjaści fotografowania koncentrują się na kadrowaniu obrazu, Intelligent Scene Auto rozpoznaje rodzaj ujęcia i automatycznie dobiera do niego najlepsze ustawienia.

 

 

Bardzo dobre efekty gwarantuje także funkcja "Auto" Picture Style, pozwalająca na precyzyjne dostrojenie kolorów w trakcie fotografowania. EOS 600D umożliwia również dowolne modyfikowanie zdjęć. Funkcja Basic+ pozwala na zmianę stylu zdjęcia poprzez wybór jednej z ośmiu opcji nasycenia takich jak Warm, Cool czy Intense (Ciepły, Zimny, Żywy). Niezależnie od tego czy fotografujesz krajobrazy, wykonujesz zdjęcia portretowe lub robisz zbliżenia, funkcja Basic+ zapewnia idealne efekty.

 

Prosty, wszechstronny, twórczy
Idealny dla początkujących przewodnik po funkcjach to kolejny element menu EOS 600D. Składają się na niego krótkie opisy wszystkich kluczowych ustawień z uwzględnieniem efektu, jaki wywołuje ich użycie. Pozwala to w łatwy sposób zapoznać się z kluczowymi elementami obsługi aparatu.

 

 

EOS 600D umożliwia także robienie zdjęć z góry, z niskiego poziomu lub pod kątem, dzięki wyposażeniu w odchylany wyświetlacz LCD Clear View Vari-angle o przekątnej 7,7 cm i współczynniku obrazu 3:2.

 

 

Bogaty w szczegóły obraz gwarantuje wyświetlacz o rozdzielczości 1040 tys. punktów. Mocowany z boku uchwyt zapewnia ponadto wygodę fotografowania przy nieograniczonych możliwościach robienia ujęć zarówno z użyciem statywu, jak i pod dowolnym kątem. Zapobiegająca osadzaniu się kurzu na matrycy powłoka fluorytowa oraz trzy powłoki antyrefleksyjne gwarantują wyraźny podgląd, gdziekolwiek się znajdujesz.

Różnorodne Filtry Kreatywne stwarzają możliwość eksperymentowania z obrazem. Efekt rybiego oka naśladuje zniekształcenia polegające na wykrzywianiu krawędzi podczas rozciągania obrazu, z kolei efekt miniatury pozwala przedstawić fotografowane obiekty w taki sposób, by sprawiały wrażenie małych modeli. Z kolei efekt aparatu zabawki (Toy Camera Effect) , filtr ziarnistego zdjęcia czarno-białego czy soft focus dają jeszcze więcej możliwości twórczej kreacji obrazu.

 

Zarejestruj najmniejszy szczegół z EOS
Dzięki trybowi filmowemu można nagrywać najlepsze wspomnienia w doskonałej jakości Full HD (1080p). Lustrzanka EOS 600D, dzięki funkcji Movie Digital Zoom, pozwala zarejestrować odległe obiekty z wykorzystaniem środkowego obszaru matrycy zapewniając powiększenie od 3 do 10 razy, przy zachowaniu jakości Full HD. Wszystko to sprawia, że aparat idealnie nadaje się np. do filmowania przyrody podczas wakacyjnego wyjazdu na safari.

Tryb Video Snapshot pozwala na tworzenie nagrań lepszej jakości, rejestrując dwu-, cztero- lub ośmiosekundowe klipy. Długość filmowanych sekwencji jest zbliżona do czasu trwania ujęć typowych przy realizacji telewizyjnych produkcji i ułatwia ich edycję.

 

 

Nagrania są zapisywane w albumie Video Snapshot i montowane w jeden film, który można wzbogacić o ścieżkę dźwiękową. Wystarczy wybrać dowolny utwór znajdujący się w pamięci aparatu. Podgląd dostępny jest na wyświetlaczu LCD. Za pośrednictwem wbudowanego złącza HDMI, efekty można podziwiać również na ekranie telewizora HD.

 

System EOS - nieograniczona kreatywność
Możliwości lustrzanki EOS 600D wzrastają wraz z umiejętnościami użytkownika. Jako część systemu EOS, aparat ten jest kompatybilny z najlepszymi na rynku obiektywami EF oraz pełną gamą akcesoriów, przydatnych wraz z rozwojem umiejętności fotografa.

 

Ponad 60 modeli obiektywów stwarza nieograniczone szanse wykorzystania kreatywności: obiektywy szerokokątne ułatwiają fotografowanie rozległych krajobrazów, obiektywy makro umożliwiają zamknięcie w kadrze intrygujące piękno najmniejszych stworzeń, z kolei teleobiektywy gwarantują udane zdjęcia odległych obiektów, w chwili, gdy na nie patrzysz.

 

 

Dzięki możliwości zintegrowania lamp błyskowych serii Speedlite w aparacie EOS 600D z wyzwalaczem Speedlite Transmitter, pojawia się okazja do eksperymentowania z różnymi technikami oświetlenia. Użycie aparatu w trybie flash off może zaskoczyć efektem, gdyż fotografowane sceny i obiekty uzyskają całkiem inny wygląd. Z kolei funkcja Easy Wireless wspomaga konfigurację zaawansowanych ustawień, podczas gdy fotograf może skoncentrować się na kompozycji sceny i doborze oświetlenia. 

 

 

EOS 600D - kluczowe funkcje:

"    18-megapikselowa matryca światłoczuła CMOS
"    Tryb Scene Intelligent Auto
"    Nagrywanie filmów Full HD
"    Wyświetlany na ekranie przewodnik po funkcjach
 "    Fotografowanie ciągłe z częstotliwością 3,7 klatki na sekundę
"    Szeroki 9-punktowy system AF
"    Wyświetlacz o wielkości 7,7 cm oraz rozdzielczości 1040 tys. punktów
"    Tryb Basic+ i Filtry Kreatywne
"    Bezprzewodowe wyzwalanie lampy błyskowej

 

 

 

Canon