Wejdź do świata EOS - Canon przedstawia aparat EOS 1100D

08.02.2011 13:56

Firma Canon przedstawiła nową lustrzankę cyfrową (DSLR) EOS 1100D przeznaczoną dla osób, które chcą zrobić pierwszy krok na drodze do doskonałej fotografii i filmowania HD. Aparat EOS 1100D wyposażony jest w wiele technologii zastosowanych wcześniej w bardziej zaawansowanych modelach oraz funkcji, które umożliwiają robienie znakomitych zdjęć bez żmudnych przygotowań.

 

 

Możliwości lustrzanki EOS 1100D wzrastają wraz z umiejętnościami użytkownika. Pozwala cieszyć się fotografowaniem i zaimponować przyjaciołom zdumiewającymi portretami, krajobrazami i ujęciami kreatywnymi. Aparat EOS 1100D, będąc furtką do słynnego systemu Canon EOS, pozwala eksperymentować z ponad 60 różnymi obiektywami i innymi akcesoriami, m.in. z lampami błyskowymi Speedlite. Wszystko po to, by jeszcze intensywniej eksplorować świat fotografii.

 

 

Zaawansowane rejestrowanie obrazu i prosta obsługa
EOS 1100D to kompaktowa, lekka i bardzo wszechstronna lustrzanka cyfrowa, którą można zawsze mieć przy sobie. Nowy model pozwala nie tylko na fotografowanie, ale również na filmowanie. Proste przejście między tymi trybami umożliwia funkcja rejestrowania wideo HD 720p, dostępna na pokrętle trybów. Użytkownik nie przegapi żadnego momentu akcji, precyzyjnie kadrując obraz przy wykorzystaniu nowo opracowanego, jasnego wizjera optycznego, który obejmuje 95 procent pola widzenia. Dodatkowo, robienie zdjęć ułatwia funkcja Live View, która pokazuje na dużym, tylnym ekranie, jak różne tryby fotografowania wpływają na końcowy obraz.

 

 

Użytkownik będzie mógł robić doskonałe zdjęcia od momentu, kiedy po raz pierwszy weźmie aparat do ręki. Dostępny w menu przewodnik po funkcjach krótko opisuje wszystkie kluczowe ustawienia aparatu oraz efekt ich zastosowania, wspomagając początkujących w opanowaniu umiejętności obsługi aparatu w miarę jego użytkowania.

 

 

Tryby Basic+ i Creative Auto posługują się prostym językiem do opisu ustawień i ich wpływu na obraz. Pierwszy wymienionych trybów pozwala modyfikować nastrój sceny poprzez regulację ekspozycji, balansu bieli i parametrów obróbki obrazu za pomocą zrozumiałych, wstępnie skonfigurowanych ustawień opartych na zamyśle twórczym albo typie oświetlenia. Można też rozjaśnić obraz, przyciemnić go albo rozmyć tło. Służy temu tryb Creative Auto, który sprawia, że uzyskanie wspaniałych efektów znajduje się w zasięgu każdego użytkownika.

 

 

Robienie i udostępnianie zdjęć w dowolnym miejscu
EOS 1100D ułatwia też natychmiastową prezentację, dzielenie się zrobionymi zdjęciami i nakręconymi filmami HD z rodziną i przyjaciółmi. Duży ekran LCD o przekątnej 6,8 cm (2,7") oferuje wysoką rozdzielczość 230000 punktów oraz szeroki kąt widzenia, co pozwala na miejscu obejrzeć rezultaty sesji zdjęciowej. Można odtworzyć je na dużym ekranie, podłączając EOS 1100D bezpośrednio do telewizora HD kablem HDMI. Czynności takie jak przewijanie obrazów czy projekcję własnych filmów wysokiej jakości ułatwia skorzystanie z pilota telewizyjnego.

 

 

System EOS dla początkujących i zawodowców
Aparat EOS 1100D, zaprojektowany jako przyjazna dla użytkownika lustrzanka cyfrowa klasy podstawowej, posiada imponującą specyfikację. Nowy model odznacza się jakością i wydajnością charakterystyczną dla systemu EOS firmy Canon.

 

 

Matryca APS-C CMOS o rozdzielczości 12,2 megapiksela umożliwia rejestrowanie obrazu formatu A3 lub kadrowanie go w celu uzyskania ekscytujących kompozycji bez kompromisów, jeśli chodzi o jakość zdjęć albo wielkość odbitek. Procesor obrazu DIGIC 4 pozwala zamrozić akcję poprzez fotografowanie z szybkością 3 klatek na sekundę . Słabo oświetlone obiekty można fotografować z minimalnymi szumami i bez lampy błyskowej dzięki zakresowi czułości ISO 100 - 6400.

 

 

Z kolei szybki, dokładny, 9-punktowy autofokus (AF) gwarantuje, że obiekt będzie ostry niezależnie od jego położenia w kadrze. EOS 1100D używa też systemu pomiarowego iFCL opracowanego na użytek półprofesjonalnego modelu EOS 7D, co zapewnia dobrą ekspozycję wszystkich fotografowanych obiektów, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

 

 

Aparat EOS 1100D będzie sprzedawany w zestawie z nowym obiektywem z rodziny Canon EF. EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II. Pozwala to użytkownikom fotografować różne sceny, od rozległych krajobrazów do portretów. Lekka i trwała konstrukcja ułatwia noszenie obiektywu, a optyczna stabilizacja obrazu firmy Canon pozwala wydłużyć czas ekspozycji o cztery podziałki, co gwarantuje ostrość obrazu nawet przy maksymalnym zbliżeniu lub fotografowaniu w słabym świetle. Nowy obiektyw EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II zastąpi model EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS w bieżącej ofercie obiektywów firmy.

EOS 1100D - kluczowe cechy:

"    Doskonała jakość obrazu o rozdzielczości 12,2 megapikseli
"    Ekranowy przewodnik po funkcjach
"    Tryby Creative Auto i Basic+
"    Rejestrowanie wideo HD
"    Czułość ISO 100-6400
"    9-punktowy autofokus
"    63-strefowy pomiar ekspozycji iFCL
"    Ekran o przekątnej 6,8 cm (2,7"), 230 000 punktów
"    Możliwość korzystania z wszystkich obiektywów EF i EF-S

 

 

 

Canon