tekst tygodnia

Feel The Colour - kolekcja Andrzej Jedynak na sezon jesień-zima 2014/15

Sztuka od zawsze stanowiła ważne źródło inspiracji dla projektantów mody. W poszukiwaniu wyjątkowych pomysłów designerzy sięgają do dzieł malarskich i graficznych, interpretując je na nowo językiem mody. W sezonie AW 14/15 w kolekcji Andrzej Jedynak odnajdujemy nawiązania do modernizmu i kultury artystycznej bohemy. Feel The Colour to awangardowa gra kontrastów i eksperymentalne łączenia faktur, które ożywią zimowy look!

czytaj dalej >

Cliff Diving. Red Bull i Maurice Lacroix

Marka Maurice Lacroix została oficjalnym partnerem firmy Red Bull, w tegorocznej edycji zawodów organizowanych pod nazwą "The Red Bull Cliff Diving World Series". Czas, technika i kreatywność - to kluczowe elementy charakteryzujące skoki do wody z niewyobrażalnych dla zwykłych śmiertelników wysokości, wynoszących 27 metrów dla mężczyzn i 20 metrów dla kobiet.

czytaj dalej >

Swatch Sistem 51 wywraca świat do góry nogami - przód prezentuje czas, tył historię

Dzięki Sistem 51 Swatch otworzył drzwi do nowego, ekscytującego świata. Sistem 51, pierwszy na świecie automatyczny mechanizm, który nie jest wykonany ręcznie, a za pomocą w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej, został zaprezentowany zdumionym przedstawicielom branży zegarkowej w kwietniu 2013 roku. Pierwsze cztery modele pojawią się już pod koniec lipca także na rynku polskim.

czytaj dalej >

Marynarskie paski w Simple CP

W szafie każdej kobiety powinny się znaleźć ponadczasowe klasyki. Poza małą czarną czy białą koszulą nie może zabraknąć w niej także pasków! Wzór ten, spopularyzowany przez Coco Chanel w latach 30., przywodzi na myśl nadmorskie promenady, plażę i słońce.

czytaj dalej >

Karl Who? - modowe nowości od Melissa w Hego's Milano

Nic tak nie podkreśla letniej stylizacji jak charakterystyczne dodatki. Hego's Milano proponuje na te pełne słońca miesiące wyjątkową linię butów Melissa, zaprojektowaną przez samego Karla Lagerfelda. Powstałe w ramach współpracy modele łączą w sobie brazylijską radość życia - joie de vivre oraz innowacyjne wzornictwo.

czytaj dalej >

KM1080 - pierwszy tablet Kruger&Matz z systemem Windows

Kruger&Matz, coraz bardziej popularna wśród klientów marka urządzeń mobilnych i sprzętu audio, wprowadziła do oferty pierwsze tablety z systemem Windows. Od początku lipca na rynku dostępne są dwa 10-calowe modele z serii KM1080 napędzane czterordzeniowym procesorem Intel Atom Z3735D.

czytaj dalej >

Nowość Refill-Me od jane iredale - pędzel z pojemnikiem na puder

Refill-Me Refillable Loose Powder to pędzel z pojemnikiem na puder. Oferuje łatwą aplikację oraz pozwala na zachowanie porządku w torebce lub kosmetyczce. Refill-Me posiada niezwykle wygodny mechanizm blokujący rozsypywanie się pudru. To idealny towarzysz podróży i rozwiązanie dla osób, które wcześniej nie stosowały pudrów sypkich z obawy o rozsypywanie się pudru podczas aplikacji.

czytaj dalej >