Audi Q3 z kempingowym namiotem na Wörthersee Tour 2014

30.06.2014 19:18

Dwulitrowy silnik TDI, 130 kW (177 KM) i 380 Nm momentu obrotowego, to krótka charakterystyka sportowego, a zarazem turystycznego SUV'a - Audi Q3. To idealny samochód nie tylko do codziennego użytku w mieście, ale także na weekendowe i wakacyjne wypady na łono natury.

 

 

Z myślą o miłośnikach kempingu, podczas Wörthersee Tour 2014, koncern z Ingolstadt zaprezentował specjalną wersję Q3 wyposażoną w zintegrowany, pneumatyczny namiot. Forma namiotu stworzonego we współpracy z niemiecką firmą Heimplanet przypomina strukturę diamentu i idealnie wpasowuje się w kształt Audi Q3.

 

 

Namiot został tak zaprojektowany, że można go przymocować do otwartej tylnej klapy samochodu, tworząc spójną przestrzeń auto /namiot, lub ustawić jako obiekt wolnostojący. Całość nie posiada tradycyjnych prętów, na których opiera się konstrukcja, a ich rolę pełnią pneumatyczne rurki. Ustawienie namiotu i jego napełnienie powietrzem z kompresora trwa około siedmiu minut.

 

 

Budowla jest na tyle mocna i stabilna, że opiera się podmuchom wiatru o mocy nawet do 70 km/h. Gdy namiot jest złożony, może być transportowany na specjalnie do tego celu zaprojektowanym bagażniku dachowym.

 

 

Dodatkowo, specjalna wersja Audi Q3 może być wyposażona w kajak i szereg innych akcesoriów przygotowanych przez Audi Original Accessories.

 

 

 

 

 

 

 

Audi