Harley-Davidson wyrusza na ekstremalną wyprawę turystyczną - Discover More

07.05.2014 11:07

Jeden motocykl Harley-Davidson stworzy wspaniałą historię pokonując 20000 km dróg Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej! 5 maja rozpoczęła się wyprawa motocyklowa Discover More - niecodzienna podróż, w ramach której motocykl Harley-Davidson Street Glide przemierzy trasę o długości około 20000 km, wiodącą przez ponad 30 państw Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

 

 

Podróż przez dwa kontynenty rozpocznie się na Bliskim Wschodzie. Motocykl Street Glide przejedzie najpiękniejsze trasy turystyczne a jego kierowcy poznają fascynujące kultury, widoki i dźwięki, które pobudzają pasję, ekspresję i chęć odkrywania podczas jazdy turystycznej motocyklem Harley-Davidson.

 

 

Do wyprawy, stanowiącej jedno z największych tego typu wydarzeń w historii Harley-Davidson, zaangażowano 50 wybranych kierowców z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy będą w trakcie swej podróży dzielić się swoimi przeżyciami online. W grupie tej znajdą się fani mediów społecznościowych, celebryci, dziennikarze i znani motocykliści.

 

 

W nawiązaniu do projektu Rushmore zaprezentowanego w sierpniu 2013 roku, zainspirowanego przez klientów i będącego inicjatywą Harley-Davidson w celu fundamentalnej poprawy wszystkich aspektów jazdy turystycznej, wyprawa Discover More będzie okazją do zademonstrowania niesamowitych doświadczeń, które można przeżyć na drogach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, ciesząc się jednocześnie znakomitą jakością prowadzenia i wygodą motocykla Harley-Davidson.

 

 

W celu udokumentowania tej wyjątkowej podróży Harley-Davidson podjął po raz pierwszy współpracę z kreatywnymi producentami KngLAD i itdrewitself, których zadaniem będzie uwiecznić chwile pełne emocji, przygód i odkryć towarzyszących każdej chwili wyprawy. Trzyosobowa ekipa filmowa będzie rejestrować wszystkie etapy podróży, utrwalając niezwykłe historie z jazdy i tworząc zajmujący materiał, który ukaże całą pasję i możliwości turystyki motocyklem Harley-Davidson. Fani z całego świata będą mogli na bieżąco śledzić aktualne wydarzenia, oglądać zdjęcia i filmy z wyprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych i strony internetowej Discover More.

 

 

W finale imprezy, 6 września 2014 roku, motocykl Street Glide przybędzie na Europejski Tydzień Motocyklowy (European Bike Week) odbywający się w Austrii. Uczestnicy jadący w wyprawie będą mogli uczcić jej zakończenie wraz z tysiącami innych miłośników motocykli na największym otwartym festiwalu motocyklowym w Europie. Główny bohater - Stree Glide - do którego na trasie dołączą setki innych pasjonatów jazdy turystycznej, będzie prezentowany na europejskich wystawach pod koniec roku. 

 

 

Matthew Knott, HD EMEA Communications Manager, tak skomentował wydarzenie: - "Jesteśmy bardzo podekscytowani startem wyprawy Discover More, która będzie największą tego typu imprezą organizowaną dotąd przez Harley-Davidson w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. W nawiązaniu do projektu Rushmore zaprezentowanego w sierpniu ubiegłego roku, Discover More zaprezentuje niesamowite przygody i odkrycia, których można doświadczyć podróżując motocyklem turystycznym HD."

 

 

Lokalne trasy i nazwiska kierowców zostaną ogłoszone w stosownym terminie. Zapraszamy do udziału w dyskusji w mediach społecznościowych (#DiscoverMore2014) i odwiedzenia strony internetowej, gdzie można znaleźć najświeższe aktualności i informacje na temat Discover More.

 

 

Harley-Davidson Motor Company jest producentem tzw. motocykli ciężkich typu custom, cruiser i motocykli turystycznych oraz producentem szerokiej gamy części i akcesoriów a także odzieży motocyklowej i odzieży do użytku codziennego.

 

 

 

 

 

 

Harley-Davidson Discover More
Tagi: