Kamera cofania w parze z nawigacją Mio

16.12.2011 14:14

Mio Technology wprowadza do sprzedaży bezprzewodową kamerę cofania - rozwiązanie, które ułatwi kierowcom wykonywanie trudnych manewrów. Obraz zza samochodu będzie wyświetlany na dużym, 5-calowym monitorze nawigacji. Dzięki temu kierowca łatwiej dostrzeże niebezpieczne sytuacje na drodze podczas cofania.

 


Pakiet Rear View Camera i nawigacja Mio


Urządzenie będzie dostępne w pakiecie, razem z nawigacjami Spirit 685 i Spirit 687. Sugerowane ceny pakietu rozpoczynają się od 779 zł. Nowy pakiet od Mio to efektywne wykorzystanie możliwości wyświetlania obrazu wideo na ekranie nawigacji, w którą to funkcję wyposażone są powyższe modele linii Spirit 2011. Podczas jazdy GPS wskazuje trasę, a po włączeniu biegu wstecznego urządzenie Mio przełącza się na tryb cofania.

 


Kamera zamieszczona na tablicy rejestracyjnej pojazdu

 

Na 5-calowym ekranie nawigacji wyświetla się obraz w wysokiej rozdzielczości (640×480 pixeli) ukazujący to, co ma miejsce za naszym pojazdem. Kąt widzenia w pionie to około 80°, a w poziomie około 120°. Takie parametry zapewniają dobry przegląd sytuacji i usprawniają podejmowanie decyzji przez kierowcę.

 


Widok samej kamery zamontowanej do tylnej tablicy rejestracyjnej

 

Kamera ma niewielkie rozmiary i jest lekka, co sprawia, że można ją umieścić nawet przy tablicy rejestracyjnej samochodu. Może działać w temperaturze od -20°C, aż do 70° powyżej zera. Urządzenie jest odporne na pył i wodę, podobnie jak odbiornik sygnału. Co więcej, jest też kompatybilne z większością samochodowych systemów medialnych.

Nawigacje Spirit 685 i Spirit 687

Urządzenia, które producent udostępnia razem z kamerą, wyposażone są w TMC - usługę informowania o utrudnieniach na drodze. Dane odbierane przez urządzenie za pośrednictwem fal FM to precyzyjne, aktualne i istotne informacje o ruchu drogowym. Dzięki nim, jeśli na wybranej wcześniej trasie znajdzie się jakaś przeszkoda, urządzenie wytyczy nową trasę przejazdu. Funkcja ta dostępna jest na terenie całej Polski za darmo.

 


Nawigacja Mio Spirit 685/687


Oprócz TMC Mio Spirit 685 i 687 oferują technologię SmartRoutes, na którą składają się trzy rozwiązania. Pierwsze z nich to inteligentne wyznaczanie trasy, które oferuje kierowcy optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu.

 

Nawigacja Mio Spirit 685/687


Kolejne to wybór trasy - pozwala na wygodny podgląd alternatywnych dróg na mapie: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Trzecie rozwiązanie to funkcja LearnMe Pro, która monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji.

 

Nawigacja Mio Spirit 685/687

 

Najnowsze urządzenia Mio Technology to także znane i cenione przez użytkowników rozwiązania, takie jak np.: asystent pasa ruchu, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, funkcja text-to-speech oraz symulacja trasy w tunelu. Urządzenia dostępne są u wybranych partnerów Mio Technology.

 

Nawigacja Mio Spirit 685/687

 

Darmowa aktualizacja map

Obie nawigacje oferują za darmo dwa lata aktualizacji map. To ważna wiadomość, biorąc pod uwagę stale rozwijającą się sieć dróg w Polsce. Ponadto dostępna jest także możliwość wypożyczenia - za niewielką opłatą - map innych krajów, które nie zostały zamieszczone w urządzeniu. Mapy można wypożyczyć na 3, 7 lub 30 dni.

 

 

 

 

Mio Technology
779 PLN