Koncepcyjny Suzuki S-Cross nagrodzony

06.12.2012 13:39

Nagroda "Najlepszy samochód koncepcyjny" została przyznana modelowi Suzuki S-Cross za jego najbardziej wyrafinowaną i ewolucyjną stylistykę pośród crossoverów. Koncepcyjny model Suzuki S-Cross otrzymał tytuł podczas 10. Międzynarodowej Wystawy Samochodów w Chinach.

 

 

Suzuki S-Cross, który debiutował podczas paryskiego salonu samochodowego we wrześniu 2012 roku, wyznacza kierunek, w którym podąża marka Suzuki. Wersją produkcyjną tego modelu marka Suzuki zainauguruje swoją obecność w segmencie C, a także rozpocznie wdrażanie programu, zgodnie z którym od roku 2013 co roku na rynku europejskim będzie wprowadzany nowy model Suzuki.

 

 

Spośród modeli nominowanych do tej nagrody, S-Cross otrzymał najwięcej głosów oddawanych internetowo i telefonicznie, a także przez ekspertów i osoby odwiedzające wystawę.

 

 

Wzornictwo modelu S-Cross: "Emocje x Jakość x Aerodynamika"

Stylistyka crossovera S-Cross wyraża emocje poprzez dynamiczne linie biegnące z przedniego zderzaka do tylnej części nadwozia. Jakość wpisana jest w japońskie DNA modelu S-Cross.

 

 

Przedni grill, wykonany z wysokiej jakości chromu, oraz innowacyjny projekt relingów dachowych, to detale świadczące o wysokiej jakości wykonania.

 

 

Aerodynamika przejawia się jest poprzez linię dachu, która opada w kierunku tyłu samochodu,  delikatne kontury bocznych części przedniego zderzaka, stylistykę dolnych części drzwi i bocznych części tylnego zderzaka.

 

 

Nowy crossover otrzyma znakomite właściwości jezdne znane z modeli Swift, SX4 oraz Kizashi. Dodatkowo, wersja produkcyjna modelu S-Cross zostanie wyposażona w najnowsze rozwiązania z dziedziny napędu na obie osie.

 

 

Specyfikacja:

Długość całkowita        4,310 mm
Szerokość całkowita     1,840 mm
Wysokość całkowita     1,600 mm
Rozstaw osi                2,600 mm
Opony                       235/55R20

 

Międzynarodowa Wystawa Samochodów w Chinach (Guangzhou):

Powierzchnia               200000 m2
Data                          22 listopada - 2 grudnia 2012
Liczba gości                ponad 560000

 

 

 

 

 

Suzuki