Muzeum Harley-Davidson wystawia motocykl porwany przez tsunami

26.11.2012 09:37

Na specjalnej ekspozycji w Muzeum Harley-Davidson w Milwaukee, zaprezentowano motocykl Harley-Davidson Pana Ikuo Yokoyama, który dryfował przez ponad rok po Pacyfiku, porwany przez zeszłoroczne tsunami, które zniszczyło część północnej Japonii.

 

 

Motocykl 2004 Harley-Davidson FXSTB Softail Night Train, znaleziony przez Petera Marka na wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej (Kanada) został wystawiony na życzenie Pana Yokohama. Również na jego prośbę zachowano motocykl w stanie, w jakim go znaleziono, jako pomnik ofiar tragicznego tsunami w Japonii w roku 2011.

 

 

- Jesteśmy szczerze wdzięczni mogąc wystawić motocykl Pana Yokohama - powiedział Bill Davidson, wiceprezes Harley-Davidson Museum - Ten motocykl ma niezwykłą historię do opowiedzenia, a my jesteśmy zaszczyceni mogąc się nią podzielić.

 

 

Niezwykła historia odzyskania motocykla, który przetrwał, gościła w mediach od momentu znalezienia go podczas odpływu na odległej plaży na Wyspie Grahama w Kolumbii Brytyjskiej. Peter Mark odkrył motocykl z japońską tablicą rejestracyjną w kontenerze wyrzuconym na brzeg (kontenerze, w którym był on przechowywany przez Pana Yokohama).

 

 

Dzięki współpracy agencji prasowych oraz przedstawicieli Harley-Davidson w Kanadzie i Harley-Davidson w Japonii, nawiązano kontakt z Panem Yokohama, który stracił swój dom i tymczasowo mieszka w prefekturze Miyagi. Wciąż siłuje obudować swoje życie po katastrofie. Pan Yokohama zrezygnował z odesłania motocykla przez firmę Harley-Davidson, choć był wdzięczny za ofertę i wzruszony wsparciem motocyklistów Harley z całego świata.

 

 

Muzeum Harley-Davidson jest położone przy 400 West Canal Street w Milwaukee. Umożliwia spojrzenie na kulturę i historię, jakiego nigdy wcześniej nie widziano - przez pryzmat Harley-Davidson Motor Company. Muzeum H-D, najlepsze miejsce do odwiedzenia w Milwaukee i w stanie Wisconsin, jest otwarte przez cały rok i przyciąga setki tysięcy turystów każdego roku. 20-hektarowy kampus oferuje liczne i bezpłatne parkingi, posiada Motor Bar & Restaurant oraz sklep.

 

 

 

 

 

Muzeum Harley-Davidson