Nowe Audi A3 Cabriolet już w polskich salonach

15.04.2014 16:56

W polskich salonach Audi można już składać zamówienia na najnowszy, zaprezentowany po raz pierwszy na Poznań Motor Show 2014 model z Ingolstadt - Audi A3 Cabriolet. Charakterystyczną cechą tego nietuzinkowego auta jest składany, materiałowy dach, a zastosowane rozwiązania techniczne czynią go niezaprzeczalnym liderem w swojej klasie.

 

 

To zasługa konsekwentnie realizowanej zasady lekkiej konstrukcji, najnowocześniejszych silników, systemów umożliwiających szeroko pojętą komunikację oraz efektywnych układów wsparcia kierowcy.

 

 

* Po premierze na Poznań Motor Show 2014, nowe Audi A3 Cabriolet trafia do sprzedaży
* Ekskluzywny model ze składanym materiałowym dachem
* Do wyboru trzy wersje silnikowe, trzy linie wyposażeniowe oraz szereg systemów i układów wspomagających kierowcę

 

 

Nowe Audi A3 Cabriolet wyposażane jest seryjnie w jeden z dwóch silników TFSI lub silnik TDI. Wszystkie jednostki napędowe spełniają europejską normę Euro 6. Ich pojemność to: 1,4, 1,8 i 2 litry, a moc sięga od 103 kW (140 KM) do 132 kW (180 KM).

 

 

Rozwiązaniem na które warto zwrócić uwagę, jest zastosowany w silniku 1,4 TFSI system cylinder on demand (COD), który przy niższych obciążeniach odłącza dwa cylindry i tym samym zmniejsza zużycie paliwa. Standardowo nowy model wyposaża się w system Start/Stop z układem rekuperacji, a wersje z automatyczną skrzynią biegów S-tronic dodatkowo w tryb biegu jałowego.

 

 

Najnowszy model czterech pierścieni, produkowany w węgierskim Győr, dostępny jest w trzech liniach wyposażeniowych. Linia podstawowa to Attraction. Linię Ambition skierowano do klientów, dla których sportowy charakter tego pojazdu ma szczególne znaczenie, natomiast linia Ambiente dedykowana jest zwolennikom komfortu i luksusu.

 

 

Do konkretnej linii wyposażeniowej odpowiednio dopasowano kolory wnętrza. Wybierając obicia, klient ma do wyboru materiały tkaninowe, skórzane i Alcantarę, które można także częściowo ze sobą połączyć. Linia wzornicza Audi design selection, w której zamówić można specjalnie stworzony kolor brązowy Lasso, ma szczególnie ekskluzywny charakter. Inne elementy opcjonalne, takie jak np. komfortowy kluczyk, zapożyczono bezpośrednio z klasy luksusowych limuzyn.

 

 

Wszystkie trzy linie wyposażeniowe standardowo oferują rozbudowane pakiety związane z bezpieczeństwem, komfortem podróży i wyposażeniem wnętrza. Opcjonalnie dostępnych jest również szereg systemów, dodatków i akcesoriów wspomagających kierowcę w prowadzeniu, jeszcze bardziej podnoszących komfort i nadających autu indywidualnych cech stylistycznych.

Ceny nowego Audi A3 Cabriolet w wersji Attraction rozpoczynają się od 134170 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

Audi
od 134170 PLN
Tagi: