Nowy Golf z napędem 4Motion

31.01.2013 11:23

Volkswagen rozpoczął produkcję Golfa siódmej generacji wyposażonego w napęd na wszystkie koła 4Motion. Jest to podwójna premiera, gdyż nowy Golf 4Motion to pierwsze auto w gamie Volkswagena wykorzystujące napęd Haldex piątej generacji.

Ze średnim spalaniem poniżej 5 l/100 km czyni to Golfa jednym z najoszczędniejszych kompaktów dostępnych z napędem na cztery koła.

 

 

Stały napęd na wszystkie koła 4Motion piątej generacji

Volkswagen rozszerza ofertę modeli dla nowego Golfa - do gamy samochodów z napędem na oś przednią, która zadebiutowała pod koniec 2012 roku, dołączają modele z napędem 4Motion. W ten sposób koncern kontynuuje i zapisuje kolejną kartę w historii modelu napędzanego na wszystkie koła, która rozpoczęła się w 1986 roku wraz z momentem debiutu pierwszego Golfa Syncro.

 

 

Napęd 4Motion nowego Golfa to także jeden z najnowszych i najnowocześniejszych napędów na Świecie, bazujący na debiutującej piątej generacji sprzęgła Haldex. Cały system jest o 1,4 kg lżejszy od tego używanego w poprzedniej generacji modelu i reaguje niesamowicie szybko. Wszystko to sprawia, że poprawia się zarówno aktywne bezpieczeństwo, jak i prowadzenie samochodu.

 

 

Zużycie paliwa mniejsze o 15%

Nowy Golf 4Motion oferowany będzie dla modeli wyposażonych w bardzo oszczędne silniki wysokoprężne 1.6 TDI 77kW/105 KM oraz 2.0 TDI 110 kW/150 KM. Obie jednostki standardowo wyposażone są w technologię Blue Motion (Start - Stop oraz rekuperacja), co sprawia, że średnie zużycie paliwa jest relatywnie niskie - odpowiednio 4.5 i 4.7 l/100 km. Dla porównania Golf 4Motion szóstej generacji, wyposażony w silnik 2.0 TDI 103 kW/140 KM spalał średnio 5.5 l/100 km – daje to poprawę tej wartości aż o 15%.

 

 

 

Bogate wyposażenie standardowe

Dokładnie tak samo, jak wersje z napędem na przednią oś, nowy Golf 4Motion będzie charakteryzował się bogatym wyposażeniem standardowym. O bezpieczeństwo zadbają systemy ABS, ASR, ESC, XDS, a także 7 poduszek powietrznych i nowość w segmencie, czyli hamulec multikolizyjny. Komfort podróżowania zapewniają seryjna klimatyzacja oraz system radiowy z 5 calowym wyświetlaczem dotykowym. Na rynku polskim sprzedaż nowego Golfa 4Motion rozpocznie się w połowie 2013 roku.

 

 

 

 

Volkswagen