Pięciodrzwiowy VW up! wiosną w polskich salonach

04.02.2012 13:17

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze, zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!. Najnowszy członek New Small Family w salonach dostępny będzie już wiosną.

 

 

Volkswagen zakłada, że ponad połowa klientów up! w przyszłości zdecyduje się na wariant pięciodrzwiowy. Będzie on miał identyczne silniki (44 kW/60 KM i 55 kW/75 KM), wersje wyposażenia (take up!, move up!, high up!, black up!, white up!) i wymiary, takie jak auto trzydrzwiowe. Pięciodrzwiowy up! z ESP będzie kosztował 32350 zł, zatem będzie droższy od trzydrzwiowego tylko o 1060 zł.

 

 

Obszerne wnętrze i bagażnik

Pięcioro drzwi zmienia sylwetkę up!. W trzydrzwiowym dolna krawędź okien wznosi się w okolicy słupków C, natomiast w pięciodrzwiowym tworzy prostą linię. Dzięki temu nowy wariant karoserii ma charakterystyczny wygląd. W oczy rzuca się od razu tylna klapa ze szklaną powierzchnią zewnętrzną. Bagażnik o pojemności 251 litrów, po złożeniu oparcia tylnej kanapy można powiększyć do 951 litrów.

 

 

Tylne drzwi otwierają się szeroko i umożliwiają wygodne wsiadanie. Biorąc pod uwagę wielkość samochodu, pięciodrzwiowy up! oferuje zaskakująco dużo miejsca we wnętrzu, podobnie, jak jego trzydrzwiowy brat. Z tyłu odległość między siedziskiem, a podsufitką wynosi 947 mm, z przodu - 993 mm. Odległość między oparciem tylnej kanapy a oparciem przednich foteli to aż 789 mm.

 

 

Nowoczesne systemy dla większego bezpieczeństwa i komfortu

Volkswagen oferuje dla trzy- i pięciodrzwiowego up! takie samo wyposażenie seryjne oraz elementy wyposażenia dodatkowego. Standardowo up! wyposażony jest m.in. w ESP, 4 poduszki powietrzne, światła do jazdy w dzień i wspomaganie kierownicy. Wśród opcji warto zwrócić uwagę na funkcję awaryjnego hamowania w mieście. Volkswagen up! jest pierwszym samochodem w swojej klasie, który dzięki temu systemowi jest w stanie samodzielnie zahamować przy prędkości między 5 km/h a 30 km/h.

 

 

Na życzenie dostępny jest także maps+more - przenośny system nawigacji i infotainment z ekranem dotykowym. Obejmuje on funkcje nawigacji, zestawu głośnomówiącego, odtwarzacz multimedialny i różnego rodzaju informacje związane z samochodem. Ponadto maps+more można dostosować do własnych potrzeb wgrywając dodatkowe aplikacje. W ofercie jest także pakiet "Cool&sound" w cenie 2190 zł, który zawiera klimatyzację oraz radio RCD215 z odtwarzaczem CD i plików MP3. Z tymi elementami wyposażenia up! w wersji trzy- i pięciodrzwiowej awansuje do grona najnowocześniejszych małych samochodów na rynku.

 

 

 

 

Volkswagen
32350 PLN