Premium audio Bowers & Wilkins w Maserati Quattroporte

14.12.2012 14:13

Ekskluzywny system premium audio w najnowszym Maserati Quattroporte przenosi jakość dźwięku na nowy poziom. To partnerstwo marek urzeczywistnione w zaawansowanym systemie dźwięku przestrzennego Bowers & Wilkins i zaprojektowanym dla luksusowego, flagowego modelu Maserati.

 

 

Oferując ekskluzywne elementy systemu audio oraz ekspercką wiedzę z zakresu dźwięku, Bowers & Wilkins poszerza obszar najlepszych w swej klasie samochodowych systemów rozrywki o wyjątkową instalację, stworzoną dla najnowszego Maserati Quattroporte.

 

 

Bowers & Wilkins z dumą informuje, że model Quattroporte 2013 będzie wyposażony w nowy, niezwykle zaawansowany zestaw dźwiękowy, perfekcyjnie dopełniający najnowszą wersję flagowego Maserati. Ten wyjątkowy system dźwięku przestrzennego klasy premium bazuje na wzorcowym brzmieniu systemów car audio Bowers & Wilkins i został wzbogacony nowymi, ekskluzywnymi elementami.

 

 

Całkowicie nowe, przeprojektowane Maserati Quattroporte zostanie zaprezentowane 14 stycznia 2013 podczas wystawy motoryzacyjnej w Detroit. To wydarzenie dostarczy klientom możliwość doświadczenia brzmienia Bowers & Wilkins w unikatowym systemie surround klasy premium.

 

 

Nowy system dźwięku przestrzennego klasy premium powstał na bazie rozległej eksperckiej wiedzy Bowers & Wilkins, połączonej z firmowymi technologiami oraz pionierskim wykorzystaniem nowych materiałów i przenosi jakość dźwięku na zupełnie nowy poziom.

 

 

System wykorzystuje wysokiej jakości konstrukcje głośnikowe, wśród których znajdziemy aluminiowe kopułki wysokotonowe o poszerzonym zakresie, kewlarowe jednostki średniotonowe oraz głośniki niskotonowe Rohacell - komponenty wykorzystywane w nagradzanych kolumnach głośnikowych z flagowych kolekcji Bowers & Wilkins.

 

 

Każdy detal zaawansowanego systemu dźwięku przestrzennego Bowers & Wilkins został zaprojektowany i zoptymalizowany akustycznie pod kątem zastosowania w Maserati Quattroporte, a wszystko to w oparciu o doskonałą inżynierię i w wyniku współpracy pomiędzy zespołami Maserati i Bowers & Wilkins mającej na celu uzyskanie bezkompromisowych, najlepszych w klasie rezultatów.

 

 

Do zasilania systemu 15-głośników zastosowano wysoko wydajny wielokanałowy wzmacniacz DSP Harman, wykorzystujący niezwykle zaawansowaną technologię dźwięku przestrzennego QuantumLogic. Nowa, niezwykle zaawansowana technika surround zapewnia użytkownikom wiele trybów odsłuchu, które efektywnie przenoszą słuchacza na scenę lub widownię koncertu i dostarcza angażujące wrażenia dźwiękowe, pozwalające zanurzyć się w nie mającym sobie równych dźwięku, dostępnym jedynie w samochodzie.

 

 

Specyfikacja

W skład 15-głośnikowego systemu wchodzą:

- Aluminiowe przetworniki wysokotonowe o średnicy 25 mm z rozszerzonym zakresem (deska rozdzielcza (L/C/P), tylne drzwi)
- Kewlarowe przetworniki średniotonowe o średnicy 100 mm (przednie drzwi, centralna część deski rozdzielczej, tylne półka (L/P))
- Niskotonowe przetworniki o średnicy 165 mm z membranami wykonanymi z włókna węglowego oraz Rohacellu (przednie drzwi)
- Nisko-/średniotonowy kewlarowy przetwornik o średnicy 165 mm (tylne drzwi)
- Subwoofer o wymiarach 320 x 200 mm (tylna półka)
- 1280-watowy, wysoko wydajny wzmacniacz klasy D z układem Harman QuantumLogic Surround.

 

 

Bowers & Wilkins jest światowym liderem w dziedzinie zaawansowanych systemów głośnikowych zapewniających "prawdziwy dźwięk", posiadającym blisko 50-letnie doświadczenie. Jego innowacyjne, nagradzane produkty audio są kluczowym elementem muzycznej rozrywki, tak w domu, jak i w drodze. Zestawy głośnikowe Bowers & Wilkins są wysoko cenione jako absolutnie referencyjne, co pokazuje wykorzystanie ich w wiodących studiach nagraniowych na całym świecie, wliczając w to słynne londyńskie Abbey Road Studios i Skywalker Sound w Kalifornii. Myśl, że trzeba doświadczyć wspaniałego dźwięku, żeby go w pełni docenić wzmocniona jest przez firmowe motto - "Posłuchaj, a zrozumiesz". Dystrybucją w Polsce zajmuje się firma Audio Klan.

 

 

 

 

Bowers & Wilkins
Tagi: