Renault Captur - miejski crossover, który zmieni twoje codzienne życie

11.01.2013 12:50

Od momentu powstania, czyli od roku 1898, marka Renault nieustannie wykazuje się innowacyjnością, wychodząc poza utarte schematy działania i konwencjonalną ofertę innych producentów, kładąc nacisk w nowych projektach na spełnienie aktualnych oczekiwań klientów.

 

 

Po wprowadzeniu Nowego Clio, Renault - wprowadzając model Captur - kontynuuje swoją ofensywę, zapoczątkowaną przez Laurensa Van den Ackera. Renault prezentuje Captur, swój pierwszy miejski crossover wyróżniający się połączeniem tego, co najlepsze w trzech rodzajach samochodów:

- pełnego ekspresji stylu i wysoko umieszczonego miejsca kierowcy typowego dla SUV-ów,
- dużej ilości miejsca i możliwości zmiany konfiguracji typowej dla vanów,
- zwrotności i przyjemności prowadzenia typowych dla samochodów kompaktowych.

 

 

Jak powiedział Benoît Bochard, dyrektor gamy produktów segmentów A/B, - Renault Captur to kompaktowy crossover o zdecydowanie praktycznym przeznaczeniu. To samochód, który ma w sobie "geny"  Renault, crossover dający rzeczywiste poczucie pełni życia.

 

 

Renault Captur - crossover na zewnątrz

Łagodne, płynne, wyważone kształty i atrakcyjny design Renault Captur zostały zainspirowane samochodem koncepcyjnym Captur, po którym nowy crossover odziedziczył styl i nazwę. Kształt nowego crossovera Renault zyskuje na dynamice dzięki wysuniętej do przodu i pochylonej przedniej szybie.

Jego kompaktowe wymiary i zwiększony prześwit, duże koła i osłony dolnej części nadwozia pozwolą na odkrywanie ukrytych dotąd uroków codzienności. Renault Captur oferuje liczne możliwości personalizacji i zwraca uwagę dwukolorowym nadwoziem z dachem i słupkami odcinającymi się od koloru dolnej części nadwozia.

 

 

Renault Captur - w środku jak van

Pomimo swoich kompaktowych wymiarów (4,12 m) Renault Captur jest autem o przestronnym wnętrzu, co potwierdza wysunięta szyba przednia i duże wymiary kabiny. Wysokiej klasy barwne wnętrze jest bardzo przyjemne, ciepłe i sprzyja wypoczynkowi. Wrażenie to dodatkowo wzmacniają możliwości personalizacji obejmujące liczne strefy wnętrza, opcje kolorystyczne i wzory. Renault Captur jest tak funkcjonalne i komfortowe jak van - wysoko umieszczone miejsce kierowcy, duży bagażnik, liczne możliwości aranżacji wnętrza i innowacyjne schowki.

 

 

Model w standardzie będzie posiadał wyposażenie godne wyższego segmentu: kartę Renault zamiast kluczyka, system wspomagania ruszania pod górę, kamerę i radar cofania. Renault Captur będzie mógł być również wyposażony w system wspomagania parkowania tyłem lub kamerę cofania oraz nowy, wbudowany tablet multimedialny Renault R-Link z ekranem dotykowym 7", nawigacją i dostępem do Internetu. Wyposażenie uzupełnia system audio z 6 głośnikami, technologią Bluetooth z funkcją audio-streamingu oraz system nagłośnienia 3D Sound by Arkamys zapewniający wysoką jakość dźwięku.

 

 

Renault Captur - zwrotność i przyjemność prowadzenia typowe dla samochodów kompaktowych

Opracowane na platformie Nowego Clio (uważanego za wiodący model w segmencie B pod względem przyjemności jazdy), Renault Captur posiada doskonałe właściwości dynamiczne. Trzymanie się drogi, dynamiczne silniki, wyjątkowa zwrotność i kompaktowe gabaryty są jego mocnymi stronami.

Jego silniki benzynowe i wysokoprężne, w których zastosowano najnowsze technologie Renault, będą "best in class" pod względem niskiego zużycia paliwa i emisji CO2 - wynosi ona od 96 g CO2/km. Renault Captur będzie produkowane w zakładzie Renault w Valladolid w Hiszpanii. Zostanie zaprezentowane w marcu br. podczas salonu samochodowego w Genewie.

 

 

 

 

Renault
Tagi: