Alhambara - poduszki dekoracyjne La Petite Maison w orientalnym stylu

09.04.2014 11:30

Odznaczający się lekkością i elegancją form, olśniewającym przepychem i kunsztem zdobień oraz intensywną kolorystyką, styl mauretański od VIII wieku n.e. panował niepodzielnie w krajach należących do kręgu kultury arabskiej, głównie w Północnej Afryce i na Półwyspie Iberyjskim.

 

 

Jego estetykę ucieleśniają najpiękniejsze architektoniczne perły Orientu: warowna twierdza mauretańskich kalifów Alhambra w Grenadzie czy medyna ("stare miasto") w Fezie i Marrakeszu.

 

Poduszka Abstract (granat/amarant)

 

Koronkowe sztukaterie baśniowych pałaców, przywodzące na myśl wzorzyste gobeliny skomponowane ze stylizowanych motywów roślinnych i geometrycznych, zainspirowały markę La Petite Maison do stworzenia najnowszej kolekcji poduszek dekoracyjnych o nazwie Alhambra.

 

 

Kolekcja obejmuje serię czterech poduszek, ozdobionych tradycyjnym misternym ażurem w kształcie arabeski, które dostępne są w ciekawej palecie kolorystycznej: granat/amarant, szary/granat, biel/granat, szary/biel.

 

Poduszka Abstract (biel/granat)

 

Poduszki, wykonane z wysokiej jakości tkanin bawełnianych i odznaczające się perfekcyjnym wykończeniem, upiększą każde, nawet najskromniejsze lokum.

 

 

Stanowić będą ukoronowanie aranżacji utrzymanej w duchu etnicznym, podkreślą charakter pomieszczeń stylowych oraz mocnym akcentem zaznaczą swoją wyjątkowość we wnętrzu minimalistycznym.

 

Poduszka Abstract (szary/granat)

 

W asortymencie La Petite Maison znajdują się przedmioty unikatowe. Zarówno akcesoria, jak ręcznie wykonywane autorskie kolekcje poduszek tworzone są z wyjątkową starannością, dbałością o wysoką jakość wszystkich produktów, z wiarą, że przedmioty, które cieszą oczy cieszą także duszę.

 

 

Limitowane serie, pieczołowicie wyselekcjonowany asortyment La Petite Maison to klimat niepowtarzalnego stylu na co dzień i od święta - w domu, ogrodzie, na werandzie, wszędzie tam, gdzie można sprawić, aby przestrzeń wokół nas stawała się piękniejsza. Jednym słowem... specialité de La Petite Maison.

 

Poduszka Abstract (szary/biel)

 

 


 

 

La Petite Maison
79 PLN