Cardo BK-1 - interkom dla rowerzystów

28.11.2013 09:52

BK-1 - pierwszy na świecie interkom dla rowerzystów renomowanej firmy Cardo Systems, wybrany został do komunikacji przez najlepszych kolarzy podczas wyścigu Race Across America 2013. Wkrótce dostępny będzie także na naszym rynku, w dystrybucji firmy Kontel, która jest importerem i dystrybutorem marki Cardo Systems w Polsce.

Jeżdżąc samotnie czy w grupie, w górach lub na drogach, rowerzyści są w niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o komunikację. Aby porozmawiać z innymi rowerzystami muszą podnosić głos, odwracać głowę a nawet zatrzymać się. Jeśli chcą odebrać telefon lub posłuchać muzyki w jakości stereo, muszą narażać się na niebezpieczeństwo i niewygodę.

 

 

Nowy interkom Cardo otwiera nowe możliwości komunikacji przed rowerzystami. Mogą oni korzystać z zestawu do bezprzewodowego łączenia się z telefonem komórkowym posiadającym Bluetooth, z nawigacją GPS i odtwarzaczem MP3 (przez A2DP lub kabel). Mogą wykonywać, odbierać lub odrzucać połączenia z telefonów mobilnych za pomocą komend głosowych bez odrywania rąk od kierownicy.

Dzięki BK-1 pięciu rowerzystów może prowadzić pełną dwustronną komunikację jeden na jeden przez interkom na odległość do 500 metrów. Dodatkowo trzech rowerzystów może rozmawiać przez interkom w trybie konferencyjnym na tę samą odległość. Szczególnie ważne jest to dla rodziców którzy chcą pozostać w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi przez cały czas. Interkom aktywuje się łatwo głosem zapewniając krystalicznie czysty dźwięk dzięki wysokiej klasy głośnikom, które nie dotykają uszu oraz elastycznemu mikrofonowi z funkcją redukcji szumu. Posiadacze Cardo BK-1 mogą aktualizować oprogramowanie słuchawki na komputerze (PC/Mac) wykorzystując unikalną platformę Cardo Community.

 

 

Dzięki swojej eleganckiej, lekkiej (waga poniżej 50 g) budowie BK-1 pasuje praktycznie do każdego kasku rowerowego. Unikalna konstrukcja, zapewniająca komfort i bezpieczeństwo użytkowania została doceniona i BK-1 otrzymało prestiżową nagrodę "red-dot" Design Award 2013. Zestaw jest w pełni wodoodporny i pyłoszczelny (IP67), co sprawia, że nadaje się do użytku w każdych warunkach.

- Cardo BK-1 otwiera nowy świat możliwości komunikacji i rozrywki dla rowerzystów. - powiedział Abraham Glezerman, CEO w Cardo Systems. - Odkąd Cardo Systems stworzyło pionierskie systemy komunikacyjne do kasków motocyklowych i na skutery śnieżne, rowerzyści mogą korzystać z tego wyjątkowego rozwiązania i używać Cardo BK-1 wiedząc, że jego technologia i konstrukcja zostały sprawdzone w najtrudniejszych warunkach.

Czołowi kolarze tegorocznego Race Across America, najtrudniejszego wyścigu kolarskiego na świecie, wybrali Cardo BK-1 jako osobisty zestaw do komunikacji. Christoph Strasser, który wygrał Race Across America 2013 i ustanowił nowy rekord świata przejeżdżając Amerykę w mniej niż 8 dni prowadził stałą komunikację przez BK-1 ze swoim teamem na całej trasie.

Firma Cardo Systems, Inc., powstała w 2001 r. w USA. Firma jest światowym liderem rynku w produkcji bezprzewodowych rozwiązań do komunikacji. Siedziba firmy mieści się w Pittsburgh'u. Sieć dystrybucji obejmuje Amerykę Północną i Południową, Europę, Azję i Australię. Produkty Cardo Systems, Inc. można nabyć w ponad 50 krajach. Dystrybutorem Cardo Systems, Inc. w Polsce jest firma Kontel.

 

 

 

 

Cardo Systems
Tagi: