Klejnot sypialni - Arkadius dla Wool Star

10.10.2008 12:35
Znany projektant mody Arkadius, zaprojektował dla Wool Star zjawiskową pościel wełnianą, inspirowaną jedną z jego ekstrawaganckich kolekcji Urban Orchid. Piękny motyw orchidei, tkany na czarnej wełnie merynosa australijskiego i harmonijne połączenie nasyconych kolorów - wyzywającej czerwieni i enigmatycznej, głębokiej czerni - prowokują wyzywającym designem, wabią tajemnicą, zniewalają artystycznym wdziękiem.

Światowej sławy projektant mody - Arkadius, zaprojektował specjalnie dla firmy Wool Star zjawiskową pościel wełnianą, inspirowaną jedną z jego ekstrawaganckich kolekcji "Urban Orchid". Komplet tej unikatowej pościeli charakteryzuje się pięknym motywem orchidei, tkanym na czarnej wełnie merynosa australijskiego. Harmonijne połączenie nasyconych kolorów - wyzywającej czerwieni i enigmatycznej, głębokiej czerni - prowokuje wyzywającym designem, wabi tajemnicą, zniewala artystycznym wdziękiem. Stanowi prawdziwy klejnot każdej sypialni.

Najgorętszym tematem tegorocznych wybiegów jest wyraziste połączenie czerni i bieli (Givenchy), okraszone głęboką, intensywną czerwienią (Balanciaga, Yves Saint Laurent). Z jednej strony obowiązuje kolorystyczna elegancja i klasyka, z drugiej odcienie odważne, pełne energii. Równie modne jest wykorzystanie motywów natury, zarówno we wzornictwie jak i wyborze tkanin (kaszmir, wełna), stąd u największych projektantów pojawiają się zarówno motywy inspirowane naturą, jak i neonowe, mocne kolory.

Firma Wool Star, dbając nie tylko o zdrowy sen, ale także o wyszukany styl swoich produktów, zaprosiła do współpracy znakomitego stylistę i projektanta mody Arkadiusa, który zainspirowany jednym z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych kwiatów świata - orchideą - stworzył unikalny wzór pościeli wełnianej, zgodny z obowiązującymi w tym sezonie trendami modowymi. Pościel, jak wszystkie dzieła projektanta, ma niepowtarzalny charakter, ponieważ łączy w sobie namiastkę fantazji i tajemnicy, zarazem odsłaniając futurystyczny, elektryzujący styl.

Limitowana kolekcja projektu Arkadiusa została przygotowana z delikatnej wełny merynosa australijskiego, na którym czerwone orchidee zostały utkane z jednej strony na białym, z drugiej na czarnym tle. Wyjątkowo nasycone kolory powstały dzięki specjalnie przygotowanej mieszance barwników pochodzenia naturalnego. Do produkcji pościeli wykorzystano najwyższej jakości wełnę, o najdelikatniejszej strukturze, charakteryzującą się bardzo niskim mikronem - ok. 23-24 [mi] (standardowy włos merynosa australijskiego - ok. 26-27 [mi]). Przycięcie włosa na wysokości 9 mm, podniesienie jego gramatury do 600g/m2 oraz zastosowane jednokierunkowego czesania, pozwoliło nadać pościeli, bez stosowania środków chemicznych, niesamowity połysk.

Precyzyjne i ekskluzywne wykończenie nadano dzięki solidnie wszytej aksamitnej lamówce, wysokiej klasy suwakom (firmy YKK) oraz wypełnieniu z latexu, który nie odkształca się nawet po 10 latach stosowania. Tak zaprojektowana i przygotowana pościel jest wyjątkowa pod każdym względem: wyglądu, procesu produkcyjnego, a także właściwości zdrowotnych. Ponieważ nadal jest to w 100% produkt wełniany, zachowuje on wszystkie zalety wełny: przepuszcza powietrze, pozwala utrzymać stałą temperaturę ciała, udziela mikromasażu, a jednocześnie pozostaje stylową ozdobą każdego łóżka.Limitowana Kolekcja Arkadius dla Wool Star:

Charakter kolekcji:
Przygotowana w zgodzie z najnowszymi trendami kolorystycznymi, dla osób dbających o luksusowy i zdrowy sen.
Wyróżniki:
Najwyższej jakości wełna merynosa australijskiego, delikatna struktura, wyszukany styl, ekskluzywne wykończenie.
Dostępne rozmiary:
Kołdra - 140 x 200 cm lub 160 x 200 cm
Podkład - 90 x 200 cm lub 140 x 200 cm
Poduszka - 45 x 65 cm
Cena:
Komplet jednoosobowy - 6400 zł
Komplet dwuosobowy - 8300 zł


Wool Star
6400-8300 PLN