Moda na retro nie przemija

25.07.2011 12:40

Styl retro przeżywa od kilku lat swój renesans, zarówno w modzie, jak i trendach stylizacji wnętrz. Na klimatyczne aranżacje retro w urządzeniach kuchennych, od okapów, przez zlewozmywak, płytę grzewczą czy piekarnik, postawiła również firma Franke. Stylistyka retro wykonana przez Franke doskonale komponuje się również z nowoczesną zabudową wnętrz.

 

 

- Moda na retro wpisuje się w ogólnoświatowe trendy. Przejawia sie ona w wystroju wnętrz, urządzeniach AGD czy samochodach. Tym tropem poszli również projektanci Franke. Wzornictwo urządzeń z lat 50. i 60. XX wieku powraca w nowych stylizacjach ponieważ doskonale sprawdza się w typowo klasycznych wnętrzach, jak również w nowoczesnych aranżacjach - mówi Jarosław Matys, Product & Marketing Manager Franke Polska.

Franke posiada linię produktów w stylizacji retro. Wszystkie produkty, poza wspomnianym wzornictwem, charakteryzują się funkcjonalnością i szwajcarską precyzją wykonania.

 

 

Piekarnik do zabudowy Country, poza niepowtarzalnym stylem retro, posiada 6 trybów pieczenia oraz zegar z funkcją programowania czasu. Piekarnik posiada potrójne szklane drzwi, dzięki którym ciepło nie przedostaje się na zewnątrz piekarnika. Pojemność piekarnika wynosi 57 litrów i z powodzeniem pomieści 3 blachy lub chromowane ruszty. Urządzenie dostępne jest w trzech kolorach - beżowym, grafitowym i miedzianym. Za piekarnik Country zapłacimy 2599 złotych.

 

 

Bateria Old England charakteryzuje się niepowtarzalnym wzornictwem retro, a przy tym wykonana jest z niezwykle trwałych materiałów. Dwa kolory - miedzi i starego złota - podkreślą styl każdej klimatycznej kuchni. Wysokość baterii wynosi 290 mm, można ją kupić za 1309 złotych.

 

 

Okap Country Liverpool ma charakterystyczną romantyczną linię retro oraz piękny klasyczny design. Dzięki aluminiowym filtrom, które można zmywać w zmywarce, czyszczenie okapu jest wyjątkowo łatwe. Posiada 3 biegi pracy oraz efektywne oświetlenie. Wymiary krawędzi frontowej - 898 mm, wysokość 895 mm, głębokość 620 mm. Cena okapu wynosi 1411 złotych.

 

 

 

Franke
1309, 1411 i 2599 PLN